Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18]

#21
Capitolul 8
~O cearta, un sarut si ceva enervant~

Sakura: Ne apropiam din ce in ce mai mult pentru un atac minunat dar, um marait puternic ne a interrupt si ne am oprit sa vedem de unde venea. Din locul de unde o lasasem pe Kira a aparut un lup la fel de mare ca cel cu care se luptau Gaara si Kankuro. Blana lui era de un blond spre maro foarte frumos cu ochi caprui. Sa uitat nervos la cei doi vampire apoi la cel din fata mea. Sa repezit spre saten daramandul si incercand sa l omoare. Gaara vrand sa l ajute a uitat ca mai era un lup in spatele meu si a fost aruncat in stanca de langa Karin. In acea clipa de neatentie am vrut s o atac pe Karin dar a disparut din fata mea iar eu m am trezit la pamant. M am intors cu fata in locul unde statusm cu cateva secunde in urma si am vazut o cum zambea.
-Gata, mi a ajuns roscato! Ar fi trebuit sa te omor cand am avut ocazia, nu meriti pic de mila.
-Chiar crezi ca poti invinge un nou-nascut? Pentru stapanul meu te voi omora de una singura. A intrebat razand.
-Cu acea sabie poate omora orice fel de vampir. Mama si tatal tau au murit de mana mea draguto acum, tu vei muri de mana nepoatei mele. A zis Kira in timp ce se urca pe stanca de langa noi.
Am infipt sabia in pamant si m am sprijinit de ea ca sa ma pot ridica.
-Javra ordonara, tu mi ai ucis parinti iar eu pe tine, ACUM!! A strigat in timp ce sa repezit spre Kira.
Am scos sabia din pamant si m am repezit s o i au de acolo pe micuta si ca barez mana ei. I am facut cu ochiu si i am dat un picior in spate in timp ce saream de acolo. Karin a facut cunostinta cu pamantu la fel de repede cum alerg eu. Am pus o pe Kira langa alt copac si m am intors la Karin.
-Tarfo, ai prea mult tupeu. Faci asta doar pentru ca Sasuke si gasca lui sunt aici? A zis in timp ce imi arata niste perechi de ochi rosi care priveau scenele de lupta.
-Din partea mea sa li se dea foc la inima. In momentul asta am un singur scop, sa te omor pe tine bitch.
Amandoua am scos un marait puternic si ne am repezit din nou una spre cealalta pentru alt atac. La cateva secunde de impactul sabii mele cu abdomenul ei, mandra luna a iesit de dupa nori. Taietura a fost facuta spre jumatatea dreapta a corpului ei dar, cred ca n a simtit nimic. Aceasta a profitat de faptul ca nu m am intors si ma zgariat pe spate. Mi a ajuns, tarfa te omor. Am scos un marait de cred ca a sculat si mori, ochi mei verzi acum erau rosi sangeri iar parul meu capata incet o noanta de negru intens. M am inors nervoasa la Karin, sabia capata incet o noanta unsoara de roz iar urmele de sange dispareau. Roscata sa dat din ce in ce mai speriata in spate mana a ajuns la copacul unde era Kira. Am alergat cu viteza spre ea si i am infipt sabia in inima urmata de un tipat de durere. Am auzit cum frunzele incep sa se miste in spatele ei. Stateam cu palma sprijinita de fundul sabiei si ma uitam nepasatoare in jur.
-Si acum ce trebuia sa fac? Aaa…da sa ti dau foc la inima. Am zis acetuand jocea pe ultimele cuvinte.
-Sakura nu, e de ajuns! Acum las o sa plece. A zis Sasuke punanduse in fata ei.
M am uitat sfidatoare la ea si l am atins cu palma pe umarul drept. I am zambit gingas apoi l am impins putin acesta fiind proiectat intr un copac. Am vazut cum o coada neagra il ingonjoara tinandul acolo ca sa nu mai poata veni.
-De data asta nu ma mai opreste nimeni sa te omor, nici macar dragut tau Sasuke.
Mi am ridicat mana stanga si in ea a aparut o mica biluta verde. Am scos sabia din ea si am aruncat biluta inainte ca roscata sa se miste. In jurul ei a aparut un cerc de foc din care nu mai poate iesi decat moarta.
-Prima data te puteam omora cu usurinta, erai fragila ca un fir de iarba. A doua oara a intervenit fratimiu dar acum, nu ma mai poate impiedica nimeni si faptul ca esti vampir ma satisface si mai mult.
-Sakura!!! Asa esti tu? Nu o poti omora. A strigat Sasuke.
-La fel ca bunica mea sunt un vanator si asta e ceea ce trebuie sa fac. Vrei sa mori si tu cu iubitica ta de mana? Acum taci dracu din gura si roagate sa nu urmezi tu.
Karin vrand sa se repeada la mine a uitat de foc si in cateva secunde a vedenit o torta. Sa terminat, cei 3 vampiri nu mai exista acum trebuie sa aflu cine sunt cei 3 varcolaci si cine ma vrea moarta mai mult decat viata lui. Varcolacul care il tine ape Sasuke i a dat drumul si sa dus langa ceilalti doi. M am uitat atenta la ei si am steptat. O lumina saba i a inconjurat iar eu am ramas cu gura cascata.
-Hinata!! A strigat Naruto.
-Temari!!! A urlat Shikamaru.
-Itachi!!!!! Am tipat eu.
Eu, Naruto si Shikamaru eram “WHAT THE f**k!!” . Cum naiba erau ei vampiri si cum de prietenii lor nu stiau nimic?
-Luna plinaa…
-Nu surioara, cealalalt colier este de vina. A zis brunetul intrerupandu ma.
Ne am aseza te iarba si ne au povestit cum au devenit ei varcolaci. Deci cealalt colier omora varcolaci, ce dragut. Bunica mea ne a marturisit ca de la bun inceput ea a fost Kira si ca asta face de cand a murit doar ca sa poata avea grija de mine si de Itachi desi, dupa noaptea asta nu cred ca mai avem vreunu nevoie de ajutor dar, ne face placer so avem cu noi. L am simtit pe Sasuke in spatele meu cum ma tinge usor in semn sa ma duc cu el. M am ridicat de jos si l am urmat pana la stanca unde fusese azvarlit mai devreme Gaara.
-Ce vrei Uchiha? L am ntrebat nervoasa.
-Omori un vampir si ma intrebi ce vreau? De ce ai facut asta?
-Daca o iubeai asa mult de ce nu ai ramas cu ea? Uite ce e, de acum icolo doar asa voi fi si nu te pune cu mine sa altfel ajunji in iad. Sasuke, tu esti un mare….
Dar propozitia mi a fost interupta de un sarut tandru. Limba lui incerca sa intre in lacasul meu pentru al explora. M a luat in brate fara sa intrerupa sarutul si ma lipit de stanca. Mainile lui umblau in voie pe sub tricoul meu lipinduma si mai tare de corpul lui. Mi am pus mainile de dupa gatu lui si am inceput sa l trag incet de par pentru a adanci sarutul. Cred ca am stat asa vreun minuat intreg. El a rupt sarutul sccotandusi mainile de sub tricoul meu si uitanduse la mine frumos.
-….prost!! Am zis in timp ce imi scoteam mainile din parul lui.
-Hey porumbeilor, va e somn? A intrebat Naruto venind spre noi.
Eu si Sasuke am dat mecanic din cap in semn ca nu.
-Bine, atunci miscativa acasa sa va schimbati, peste o ora trebuie sa fim la liceu.
M am grabit s o i au pe Kira si l am tras pe Itachi dupa mine. AM luat sabia si “hainuta” ei de jos si am fugit spre casa. Nu ne a luat mult sa ajungem pentru ca, casa noastra era ce a mai aprioape de padure. Cum am ajuns ne am dus fiecare la el il camera sa si aca un dus si ne am grabit sa ne imbracam. Mi am luat o fusta scurta neagra, pe dedesupt un dres negru, mi am pus un maieu visinou si m am incaltat cu o pereche de cizme tot negre. Mi am luat ghiozdanul si am coborat la masa. Fratele meu se rupe pe scari incercand sa si puna blugii pe el. Dupa ce am mancat ne am lat adio de la Kira si am iesit pe usa fara sa ne mai punem gecile, pea lea le am pus pe la jumatatea drumului. Pe drum Itachi ma tot intreba daca este ceva intre mine si Sasuke si eu ii repetasem cred ca a mia oara ca nu este nimic intre noi. Copilasu asta nu intelege de “NU BOULE”? Off….ce ma fac eu cu el? Cand am intrat in cutea scolii i am vazut pe membri trupei stand la copac, Hinata si celelalte fete stateau la un panou de langa intratea in scoala si se holbau ca pisicile in calendar. M am indreptat spree le lasandu l pe Itachi sa trancaneasca de unu singur pe acolo.
-Hey, am zis si am speriat o pe Ino, ce se intampla aici?
-Sakura, sa te fut ca mai speriat.
-Mm..nu mersi. Am zis razand.
-Este un concurs de frumusete pentru toate fetele din liceu. A zis Ten Ten razand.
-Adica au voie si fufele de a 11 a? am zis suparata.
Fetele au inceput sa rada si au aprobat din cap. Am intrebat o pe Hinata daca popt sa stau cu ea in banca de acum si a acceptat bucuroasa. Am mai barfit noi tipele de a 11 a si am rasi de vestimentatia lor. Bot roz, haine roz, par blond si cred ca si acolo jos sunt rosi nu roz. Gandul asta ma amuza in timp ce mergeam spre clasa. M am asezat in banca cu Hinata, a noastra era a doua de la perete iar in spatele nostru erau Temari cu Ten Ten si in fata erau Ino cu Moegi. Am inceput sa vorbit din nou despre acel concurs si am decis sa ne inscriem toate si sa vedem cine va castiga. Noi nu faceam asta pentru ca ne pasa de el ci doar ca sa ne distram si pentru ca nu aveam ce face. Langa noi au venit Konohamaru si Udon care cred ca puneau ceva la cale si tare mie ca o sa i fugaresc pe aici. M am uitat ciudat la ei si apoi m am intors la fete dar nu m a intorsesem bine ca mi a fost turnata pe spate o galeata cu apa rece.
-Tiera cald rozalio? A intrebat Konohamaru fugind.
-Ai incurcat o. Moegi blocheaza usa! Am strigat in timp ce l fugaream pe Konohamaru.
Moegi sa pus in usa si a dat negative din cap cand Konohamaru vroia sa iasa. Inainte sa l pot prinde a zbuchit o spre banca baietilor de langa geam. M am uitat nervoasa la el, apoi la Hinata care imi arata pe sub banca o punga cu gheata. AM zambit pervers si am luat o pe langa banca ei in timp ce mergeam usor ca pampalau sa nu ma poata auzi. A inceput sa vorveasca cu baietii si intr un moment de al lui de neatentie i am bagat gheata in chiloti la zina sensibila. Ce urat din partea mea sis a nu ma intrebati cum am reusit s o bag tocmai acolo ca nu stiu.
Satenul a inceput sa tipe sisa se zbata ca e rece. Toata clasa a inceput sa rada cand la vazut dandusi pantalonii jos ca sa si scoata gheata. A fugit cu pantalonii in vine pana la baia baietilor. M am intors in banca si m am uitat suparata la Hinata. Mi a facut cu ochiu si a scos din ghiozdat un maieu albastru cu fluturi negrii. Am luat o in brate si am luat maieul de la ea. Miera lene sa ma duc sa ma mai schimb asa ca m am schimbat in clasa, nu se suprata nimeni, nu? Mi am dat maieul jos si mi l am pus pe cel de la Hinata.
-Sakura e nebuna? Sa schimbat de fata cu toti!! L am auzit pe Naruto.
“Si ce bine arata, doamnee, nu pot sa ma tavalesc putin cu ea, va rooog.”
Asta a fost chiar Sasuke? Mi am intors privirea spre el si l am vazut rosind usor si pe Naruto la fel.
-Sakura Haruno e chemata in biroul directorului. Sa auzit in radioul din clasa.
-Ce rapid a fost Konohamaru. Am zis razand in timp ce ieseam din clasa.
M a indreptam lenesa spre biroul directorului si ma uitam dupa Konohamaru dar, nu era nici urma de el. Am facut dreapta si am mai mers vreo trei clase pana am ajuns la biroul nebunei. Am batut la usa si am intrat fara sa astept un raspuns. Biroul era spatios si frumos. Peretele din spatele biroului era din sticla, biroul era din lemn de stejar cu multe foi pe el. Pe scaunul de la birou statea mandra directoarea Tsunade sau cum ii place lu’ Naruto sa i zica “Lady Tsunade”. Era imbracata cu un costum crem, cu fusta stramta si sacou iar pe dedesup nu vreti sa stiti, avea parul blond si mereu si l tinea prins in doua codite la spate lasand in fata dou suvite ca si mine de altfel. In dreapta ei statea Shizune, secretara ei. Ea era o femeie draguta si de treaba dar scorpia asta din fata mea no lasa in pace. Ea purta o rochie neagra stramta, scurta pana deasupra genunchilor si crapata in partea dreapta.
Directoarea sa intors cu fata la mine si se uita urat, chiar foarte urat.
-El a inceput primul, si in plus nu avea ce s ai inghete, stiti cum este Konohamaru. Am zis cu privirea in alta parte.
-Vorbim mai tarziu de Konohamaru deocamdata sa ne bazam pe concurs. Vreau sa participi sis a castigi.
-Nu vorbiti serios! Stiti ce tampite mi se par aceste minunate concursuri,matusa! Ups. Am zis ducandu mi mana la gura ca sa nu mai vorbesc.
-Cum spuneam, nepoata draga, - de unde draga? Ar baga cutitu in mine la prima ocazie- vreau sa partici pentru ca clasele de a 10 a n au castigat niciodata si asta e sansa noastra.
-Pai cum va asteptati sa castigati daca o avati in echipa pe Karin?
-Ca vorbim de ea, unde e?
-I am dat foc. Am zis fericita.
Sa uitat putin buimacita la mine la fel si Shizune dar, au ales sa taca din gura. Dupa aceasta discutie m am intors in clasa unde venise déjà profesorul de istorie. I am spus cauza intarzierii mele si ma lasat sa ma asez in banca fara sa urle la mine. M a uitam pe geam pierduta in ganduri. Va trebuia sa particip la prostia aia de concurs iar cei din trupa “Dream Demon” vor canta in deschidere si in incheiere; si pentru ca asta nu era de ajuns vor fi si juriul. Am fost trezita din nou la realitate de soneria care anunta terminarea orelor. Mi am luat ghiozdanul din banca si ma uitam la Naruto. Acesta in cele din urma vazut si i am facut semn din ochi spre iesire. Nu l am asteptat sa vina asa ca am luat o inainte. Ii auzeam pasi in spatele meu incercand sa ma prinda din urma.
-Ce sa intamplat?
-Particip la concurs. I am zis cu fata in pamant. Eu si celelalte fete.
-Perfect! Macar no sa ne plictisim.
-Auzi? Nu e vreo cale prin care sa deveniti din nou normali? Adica sa fiti din nou oameni?
Naruto sa uitat la mine oarecum spreiat. A zis ca n are nici cea mai mica idée daca se poate intampla asta si ca daca ar avea sansa asta iar parea rau so faca. Ii va fid or sa fie rapid si mai ales ii va dor sa fie nemuritor. I am zambit si mi am continuat singura drumul spre iesirea din scoala. Off….acum aveam doar o saptamana la dispozitie ca sa ne pregatim de concurs.



Răspunsuri în acest subiect
Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de Heartagrama - 12-06-2010, 11:57 AM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 05-07-2010, 09:06 AM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 13-07-2010, 11:29 AM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 22-07-2010, 11:35 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 23-08-2010, 09:37 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 27-08-2010, 10:55 AM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 02-09-2010, 06:41 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 20-09-2010, 08:48 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 19-10-2010, 09:46 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de KiDda - 08-12-2010, 11:38 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de KiDda - 29-01-2011, 08:45 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de Akie - 05-02-2011, 05:08 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de Vero - 12-02-2011, 06:36 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de KiDda - 06-03-2011, 10:06 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de Akie - 11-03-2011, 06:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Filmul vietii noastre [+16] Naruse_Ryo 1 3.438 28-10-2008, 04:47 AM
Ultimul răspuns: Lye


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)