Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alice in Wonderland [ 2010 ]

#9
JOHNNY DEPP ROCKS.

Acum, revenind la film 21 tocmai l-am vizionat. 2010 Alice in Wonderland, lol. Oricum, fără a abera prea tare, pot spune că mi-a plăcut filmul, dar nu poate fi numit chiar ... genial. Genial poate fi numit Johnny Depp, desigur.
De precizat faptul că am apreciat-o şi pe Anne Hatteway, care se numără printre favoriţi mei de moment şi care a fost extrem de comică în film şi... deasemenea, drăguţă şi simpatică şi potrivită pentru rol.

În fine, filmul nu poate fi numit genial ca şi o capodoperă, cum poate mă aşteptam să fie. Trebuie să recunosc, a fost marfă. Nu pot rezista unui film cu Johnny Depp, chiar dacă filmul ar fi groaznic, el tot l-ar salva. Dar, trecând peste asta, pelicula nu este atât de rea, este chiar entertaining şi e un film "marfă", dar nu trece de aceste limite. Nu m-a plictisit, dar nici nu m-a impresionat peste măsură, that is to say.

În orice caz, cred că aş fi avut o părere şi mai bună despre film în sine, fără a face referire la actori de această dată, dacă l-aş fi văzut la cinema. Vizionându-l la calculator îşi mai pierde din efect, trebuie să recunoaştem. Dar, oricum, mi-a plăcut. Au fost nişte scene atât de drăguţe şi grafica a fost genială ( din punctul ăsta de vedere, nu putem contesta cuvântul acesta; cel puţin din punctul meu de vedere ).

Lupta de la final nu a fost cine ştie ce. Cred că mă aşteptam la toată pelicula să explodeze, să fie ceva vulcanic, care să îmi facă inima să bată mai tare, să mă facă să îmi aţintesc privirea de ecran şi să nu vreau să se termine. Nu a fost chiar aşa; clar şi prin urmare, nu e o capodoperă ( de ce mă repet, ask me about it I wouldn't know what to answer ), dar s-a păstrat în limitele unui film reuşit.

Johnny Depp a ridicat cu foarte mult filmul. Doar când îl priveai adăugai bile albe peliculei. Or is it just me? A jucat extraordinar; nu i se poate reproşa absolut nimic.
Mi-a plăcut când l-a întrebat Alice spre sfârşit: De ce seamănă un corb cu o maşină de scris? Şi el, cu faţa lui atât de drăguţă şi adorabilă şi... ohhh! a răspuns: I have no idea! * laughs* a fost atât de simpatic.
Desigur, toate replicile lui erau geniale, chiar dacă prin semnificaţia lor erau, poate, banale. Făcea totul să pară extraordinar şi - IAR! dacă se poate aşa ceva, am fost uimită de cât de extraordinar poate fi omul ăsta. Dar, desigur, deja ies din film şi încep să vorbesc despre actor. But I just can't help myself.

Fără a abera mai mult decât am făcut-o deja, este un film foarte simpatic, de recomandat, people should just see it. Are multe detalii semnificative şi simpatice, şi faptul că are o grafică atât de reuşită, aduce puncte în favoarea vizionării filmului. Rolurile sunt bine repartizate, actorii fac o treabă bună, filmul este de calitate şi... ce aş mai putea adăuga? It's worth loosing your time watching it.

If it was for me to rate it, I would give it a 10. Nu în comparaţie cu alte filme, or whatever. Pentru că deşi subiectul este foarte frumos şi... whatsoever, filmul nu este chiar o capodoperă. Dar este al naibii de frumos. Aşa că, fără a-l compara cu nu ştiu ce alte filme, îi dau un 10 pentru că mi-a plăcut şi... evident, pentru Johnny Depp.



Răspunsuri în acest subiect
Alice in Wonderland [ 2010 ] - de Dydo1234 - 20-03-2010, 01:54 AM
RE: Alice in Wonderland [ 2010 ] - de Riluri - 20-03-2010, 05:05 PM
RE: Alice in Wonderland [ 2010 ] - de Flash - 27-03-2010, 12:05 AM
RE: Alice in Wonderland [ 2010 ] - de chrissta - 20-06-2010, 03:21 AM
RE: Alice in Wonderland [ 2010 ] - de SnowFlake. - 03-11-2010, 07:06 PM
RE: Alice in Wonderland [ 2010 ] - de Noctis - 07-11-2010, 11:42 AM
RE: Alice in Wonderland [ 2010 ] - de Moony691 - 26-12-2010, 07:14 PM
RE: Alice in Wonderland [ 2010 ] - de goddess - 31-01-2011, 04:23 PM
RE: Alice in Wonderland [ 2010 ] - de Teh - 01-02-2011, 12:28 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Salt (2010) *|Dea|* 1 2.684 04-02-2012, 11:47 PM
Ultimul răspuns: i Ramenn.
  Bandage : 2010 Flash 0 2.421 06-12-2011, 07:12 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)