Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jurnal 1: Cammeron Niller

#14
Majoritatea au venit nedormiti la scoala in ziua de luni.Cammeron ii tot arunca priviri lui Ryan si se intreba deja oare cui ii va da Ryan cadoul ? S-a asezat jos in banca si a asteptat ca dirigintele sa inceapa ora..
“Asezati-va .Asezati-va.” vocea dirigintelui.
"Suntem asezati." Zic Mike si Sabrina dintr-o suflare, amandoi plictisiti.
“Suntem toti deci putem incepe..” Incearca dirigintele sa ii potoleasca pe elevi care nu stateau linistiti deloc.
"Taceti.Hai, va rog." Indrazneste si Camm sa zica.

“Suntem toti deci putem incepe.Dupa catalog primul este Ryan Conferido.” Il indeamna dirigintele sa-si prezinte cadoul.
Cand sunteti in fata spuneti numele de pe billet. Persoana respectiva vine in fata, isi ia cadoul si in aceeasi liniste merge inapoi la loc.”.
“Da.Deci eu...” se ridica Ryan din banca si se duce in fata.
“Sabrina.”
Sabrina era in delir..
"Ah ,eu, Ryan! Nu-i asa ca e asa de frumos ca ai picat cu mine? Doamne! Stiam eu ca noi vom pica impreuna !"
“ Mmda ,cum zici tu.”
'De ce ma simt ciudat de ..tradata?' Cammeron se gandea.
'Deci ea a picat cu Ryan,huh?'
Se uita la Ryan,apoi la Sabrina care in ciuda comentariului sarcastic al baiatului (pentru care ea ii multumea) era o oaza de fericire.
Ryan i-a dat cadoul incercand sa plece.
“Conferido, nu sti ca e frumos sa pupi o fata dupa un cadou?
”Baiatul inghitii in sec.
Sabrina facea semne cu degetul catre obrazul ei. "Haide, nu fi timid !"
Iar Camm simtea ca i se face de-a dreptul rau. ' Nu face asta Ryan.Te rog ,Doamne sa n-o faca.'
Baiatul se apropie de ea si o pupa usor pe obraz.Apoi pleca in banca, trantindu-se in aceasta.
"Awww!" exclama Sabrina. Acum Ryan sigur o va iubi.E doar o chestiune de timp. 'Ma place'.

“Sabrina Cole ramai in fata.Si spune.”
"Umm" isi pune degetul inocent pe buze si se uita tentativ la Ryan.
"Ryan !" si ii face semn baiatului sa vina in fata inca odata.
“Oh...” baiatul se ridica din banca si merse iar in fata clasei.
Cammeron simtea deja nevoia sa se infinga serios in parul Sabrinei.Nu era ea de obicei asa dar fata asta chiar o infuria azi. De parca mai rau nu se putea.
Sabrina scoate o cravata albastra inchis si i-o leaga strans de gat lui Ryan privindu-l in ochi dupa care se apleaca sa il pupe si ea pe obraz.
Cammeron voia sa plece .Incerca sa-i arunce lui Ryan o privire ranita.Poate, poate isi da seama. Dar defapt.. de ce se strofoca?
“Oh, multumesc.E chiar frumos.”
Cammy chiar si-a iesit din minti la faza asta. Ryan mai si spune ca-i frumos. Nici nu se mai uita la el.Numai putea sa-l priveasca .

„Mihael Nigel Rellin“ Asa se auzi vocea profesorului care isi aranja ochelarii.
„ In fata.“
"Eu." Se ridica Mike si se duce in fata urmarit de privirile unei fete din partea cealalta a clasei, pe care nu reusise sa o observe pana acum vreodata.
"Irene Darwill." Si se uita in jur .
'Chiar era curios. Cine era fata asta?Ar fi bine sa fie recunoscatoare pentru alergatura lui dupa cadoul de ieri.
Fata din ultima banca se ridica si vine in fata clasei lasandu-l uimit. Blonda, par mediu, un blond placut,”zeita a luminii”,ochi caprui,calzi. Librareasa.
"Tu…"
"Da,eu.Multumesc Mihael." si ii ia cartea din mana.
"Mi-am primit cartea inapoi pana la urma " si rade usor mergand inapoi in banca.
"Wow.."

“Cammeron Niller.” se auzii iar vocea profesorului care era chiar incantat de cadourile pe care si le faceau copii si cum se intelegeau.
Fata se ridica si inghite orice fel de protest pe care-l simtea.Azi nimic nu iesea bine.Scoate bietul din buzunar si citeste.
"Mihael." si ii arunca o privire plictisita lui Mike care abea se asezase.
Surprinzaor baiatul parea cu capul in nori de data asta, inceracand sa o vada pe fata din randul din spate.Asa ca a fost nevoita sa-l strige din nou.
"Mike,vino sa-ti iei cadoul.Haide ca n-am toata ziua."
"Ah.Woah, scuze.." Si s-a grabit in fata sa primeasca un bloc de desen nou si o carte.
"Ah,o carte." zice el in soapta.
" Da.Wow, Einstein! E o carte.." ii zice si Camm sarcastica.Era inca suparata pe el din cauza a ce ii facuse ei si lui Ryan si avea prea multe pe cap sa fie draguta acum.
"Hehe,merci." Si se duc amandoi inapoi in bancile lor, fara ca fata sa uite sa-I arunce o privire lui Ryan care parea destresat acum (avand in vedere ca imediat ce a auzit de Cammeron si Mike in aceeasi propozitie isi scosese compasl s incepuse sa traseze liniute apasate pe banca).

“Dominic Sandoval in fata .”
“Ah, pai eu.Sara!”
“Aha! Deci asta era surpriza.” zise Sara zambind.”Wow, cat de frumoase sunt!” exclama fata vazand lantisorul si inelul.
Nu s-a mai sinchisit sa-l pupe odata pe obraz ca majoritatea celor de dinainte.Ce pupat? Aceasta a sarit, luandu-l in brate pupandu-l de doua ori.

“Sara Stewart”O striga profesorul.
“Pai eu tot Dominic.”si ii zambeste baiatului.
“Ca tot vorbeam de surprise. E chiar super “zise baiatul luand ursuletul in mana ”Ah, si..Te rog sa imi pui si mie bratara.” ii zise baiatul zambind apoi pupand-o la randul lui pe obraz si intinzand mana ca fata sa-i ataseze bratara cat amandoi merg la bancile lor.

“ Jasper Sall.In fata.”
“ Alice...”
“Eu??” zise fata tresarind din ultma banca.
“Wow,doamne ce..! Ce frumoasa e !”fata ii sarii in brate si cu o voce de copil ii multumii.
Si intorcandu-se catre profesor”Daca tot suntem in fata?” zambii si spuse “Eu am avut pentru Jasper.” Fata ii inmana chitara si CD-urile si il pupa.
Baiatul zambii si ii raspunse cu acelasi multumesc.

“Eu, deoarece sunteti mai multi, am luat o cutie de bomboane sa va impart la toti.” profesorul trecu pe la fiecare banca.





Soneria anuna sfarsitul orei.
Toti s-au indreptat spre cantina dar era putin diferit acum.Avand in vedere ca Jasper isi tinea mana pe dupa gatul lui Alice , Dominic o tinea si el pe Sara de mana.
Iar Camm incerca sa-l evite pe Ryan dar se gasea fix langa el. Si incerca sa se apropie putin de el avand in vedere ca numai petrecuse de mult timp impreuna numai cu Ryan. Si era atat de trista ca va pleca.
A facut primul(si cam singurul) lucur pe care si l-am amintit ca-l faceau ei. Insulta si bataie.
"Tontule?Ce mai faci ? " Ii zambeste si il ciufuleste usor. Poate daca-l enerva statea cu ea.
Baitul zambii si o lua de gat si o ciufulii si el.”Bine .Tu?”
Subit uita de necazurile ei si zambeste. "Bine.Ma gandeam." zice tinandu-si zambetul intact pe fata. Uitase de toata povestea de acum zece minute cu cadoul si Sabrina. In momentul asta.. era fericita sa stea iar cu Ryan.
"Oh,Ryan.Te-am gasit!!"
‘Sau nu?’
"Ryan!" Il trage de cravata pe care nu apucase sa o dea jos de la gat.
“Hai sa iesim undeva,vrei?" Ii face cu ochiul.
“ Toti mergem la cantina acum,Sabrina. Unde vrei sa iesim?” zise baiatul uitandu-se sceptic la ea.
"Umm.Nu stiu! La o cafenea undeva.Dar daca tot mergeti voi la cantina vin si eu." si se lipeste de el ca o a doua piele.
Cammeron va avea grija sa stea departe de ei la masa cantinei.Nu ar suporta atitudinea Sabrinei.

La locul respectiv sau asezat cam asa .Sara statea fix langa Dominic, Alice in bartele lui Jasper .Sabrina langa Ryan,inghesuita in el.Iar ultimul loc pentu Cammeron era chiar langa Sabrina.
Fata aia tot incerca sa ii prinda mana lui Ryan cumva intr-a ei, sa-si faca ochi dulci cu Ryan. Iar Cammeron statea de parca i s-au innecat toate corabiile langa ea. Mai ales ca de fiecare data cand Ryan ii refuza avansurile,spre fericirea lui Camm, ea s-ar fi intors sa ii sopteasca un " E vina ta" sau alte injuraturi si cuvinte nu chiar frumoase la adresa lui Camm.

Probabil a fost bine de Mihael ca a ales sa o urmeze pe Irene.Irene , noua colega pe care cica ar fi descoperit-o la pranz.Se intreba multe despre ea.’Oare de ce lucreaza intr-o librarie? O avea nevoie de bani? Oare cati ani o avea pana la urma ?Ce i-o place sa faca ?’si multe alte ganduri de genul. Fata s-a asezat langa nucul mare din curte, pe iarba si el a urmat-o tacut asezandu-se langa ea. Si si-au aruncat cate un zambet reciproc.
“Deci..tu erai Irene cu care mi-am mancat toti nervii ieri pentru cadou.” Sopteste el incet.Spera ca fraza nu o supara prea tare.De obicei nu-I pasa daca supara pe cineva dar cu fata asta era diferit,se pare.
“Da.Chiar eu. Si tu esti Mihael ,nu?“
El da din cap.Ce altceva era sa zica?
„Stii.. teoretic cartea era a ta.Si nu ti-am luat nimic.Trebuie sa ma revansez cumva.”
“Nu-ti fa probleme .Dar daca chiar vrei.. ai vrea sa iesim pe undeva?” ‚Um wow..’
„N-ar trebuii sa te intreb eu asta?“ Se uita unul la altul si chicotesc scurt.
”Si.. totusi..ce fel de carti iti plac?”
“Porcariile romantice cu priza la public.”
“Ah, zau?”
“Da, zau.”
“Pai se vede ca iti place mult sa citesti.Cu toata slujba la librarie..si totul.” Era o ghiceala cam toanta.
“Nu e vorba de asta.Ador cititul insa slujba este ca sa-mi platesc chiria. Am venit sa studiez aici acum un an,si slujba o am part-time. Am nevoie de un loc unde sa stau ca sa-mi continui studiile.”
“Eu stau singur. Parintii mei nu ma mai prea verifica mai nou. Dar imi dau sume considerabile de bani. Prefer sa platesc tot din munca proprie oricum.Si eu am avut slujbe de genul,pentru ca mai am ceva pana sa fac optesprezece ani.”
“Si eu la fel. Scuza-mi eventuala impolitete dar sunt curioasa. Cati ani ai?”
“Saisprezece. Implinesc saptesprezece pe douazeci si cinci Decembrie..”
“Esti nascut de Craciun. Wow.E u sunt prin Noiembrie.Saisprezece.Am saptespezece ani totusi. Se pare ca-s mai mare. Va trebuii sa ma gandesc ce sa-ti iau de ziua ta.”
’Uh.Ce comentariu .’
“Tot tu sa-mi iei cadouri? Eu am restanta deja fata de tine la unul.“ ‚Doamne’.Simtea nevoia sa zambeasca.

La cantina Ryan incerca sa scape de Sabrina care tot il sacaia cu avansurile ei evidente.
Se uita pe geam, mai manca un pic..
"Dar, Ryaaan!Eu vreau sa merg cu tine in parc!"
“ In parc?” Ridica o spranceana.
"Da!! Nu conteaza unde atata timp cat sunt cu tine." Si fata se lipeste de bratul lui de nu-l lasa nici sa manance.
Lui Camm i-a cam ajuns pana la os.
"Da-te de pe Ryan.“Vine vocea ei ferma directionata catre Sabrina.
Ryan se uita uimit la fata.
"Stai. Ce mi-ai zis. Ai zis ceva?!" Se intoare Sabrina socata la Cammeron.
“Da ,Sabrina.Scuza-ma ,dar exagerezi !“exclama Alice.
Cammeron nu prea inghitea situatia.Ii venea greu sa nu faca un show.
" Daca Ryan te placea ar fi aratat niste interes in tine mai demult.Nu-l mai sacaii. ma stresezi,stau langa tine."Ii spune Sabrinei
Macar spera ca nimeni nu va mai zice ceva dupa asta si s-a asezat sa manance din nou.
Ryan incepuse sa rada discret.Ii convenea ce a zis Cammeron.
Din nefericire fata n-a observat. Se simtea aiurea rau. Zisese ea ca nu pleaca dar era si ultima ora. S-a dus in clasa. Urma sa stea acolo.
"Scuze dar eu nu mai stau. Nu am pofta de mancare si asa." Ii era sa nu regrete ca ii lasa pe cei doi singuri.
Cat despre Mike si Irene au continuat sa vorbeasca despre oricine si orice pana la pauza…si despre cateva carti pe care le citisera amandoi. Asta pana cand a venit intrebarea :
“Spui ca n-ai unde sta? Vrei sa vii sa stai la mine?Nu de alta dar..“’Doamne ce-am zis?Abea o cunosc.’ „Ah lasa..“
„Um.Defapt.As vrea daca nu te deranjez, daca vrei si daca ma poti primi.“Parea aproape trista. Cum sa o refuze?
„Atunci s-a rezolvat.Sa ma anunti numai cand vei veni.“ Si se ridica in picioare oferindu-i si ei o mana de ajutor , dupa care se indreapta amandoi spre clasa.


Alice merse dupa Cammeron impreuna cu Sara.
“Nu o asculta, Camm. E nebuna si proasta.” replica Sara.
„Noi ne-am saturat de mult sa stam in umbra ei.“ zise Alice suparata.
"Um. Nu e vorba de ea, nu e vorba de Sabrina.Vedeti voi. " Sa le spun ce e cu mine si Ryan.?Sau sa nu le spun?
"Umm.."
Si clopotelul suna pentru inceperea ultimei ore.
Baietii revenira in clasa , la fel si Sabrina.
Era minunata ora de istorie care ramasese neschimbata.
“ De ce? De ce!? De ce ??? se tot plangea Dominic dandu-se cu capul de banca.
Ryan se uita la Cammeron apoi isi intorcea capul subtil la Sabrina care stia ca aceasta se uita la ea.
“Uh..” Camm ofteaza si se uita la Ryan.. Care se uita la Sabrina.
Nu-mi zice.'Ryan chiar o place?' ‘Pai asta e .. Umm,pur si simplu fantastic,nu?’
Alice statea lipita de Jasper ..din cate arata mai avea putin si adormea.


Soneria se auzii .In sfarsit,toti erau de mult gata sa plece acasa. Isi stransesera ,cartile ,ghiozdanele si to arsenalul.
Iesea si Alice pe usa cand o trage Jasper de mana .”Psst, Alice !”.Vazand ca se intoarce..
“Am o surpriza. Cheama-i pe toti in curte ,am ceva sa va zic,dar trebuie sa merg sa iau ceva.”
___________________________
Next: O aventura cuu toate personajele :
Multumire: Eru! Thanks ca ne tot urmaresti povestea ( am mai zis odata .. Suntem la dublu. M44 si Chrisu. 2 persoane care am scris povestea asta.
Multumim iar pentru sfaturi si corecturi
Acum ce promisesem: (The extra.)
Informatii si Birthdays :D (Am sa bag additional info pe parcurs .Cand mai postam )
Nume: Ryan Conferido
Porecla : ?
Varsta: 17 ani
Data nasterii: 20 iunie

Nume: Cammeron Niller
Porecla: Cammy/Camm
Varsta: 16- 17 ani
Nascuta pe : 13 August
Zodie: Leu

Nume: Mihael Nigel Rellin
Porecla: Mikky/ Mike/Mikey
Varsta: 16-17 ani
Data Nasterii: 25 Decembrie
Zodia: Capricorn

Nume: Dominic Sandoval
Porcela: Dom
Varsta:17 ani
Data nasterii: 19 Mai
Zodia: Taur

Nume: Alice Woon
Porecla: ?
Varsta : 17
Data nasterii: 20 Septembrie
Zodie: Fecioara

Nume: Jasper Sall
Porecla: Jasp
Varsta :17
Data nasterii: 12 decembrie
Zodie :Sagetator

Nume : Sara Stewart
Porecla: ?
Varsta :17
Data nasterii: 3 Octombrie
Zodie : Balanta;

Nume : Sabrina Cole
Porecla: Sabry/ Printesa
Varsta: 16 ani jumate
Data Nasterii: 6 Februarie
Zodie : Varsator

Nume: Irene Darwill
Porecla: ?
Varsta: 17 ani
Data Nasterii: 13 Noiembrie
Zodie : Scorpion



Răspunsuri în acest subiect
Jurnal 1: Cammeron Niller - de M44Ch - 08-02-2010, 01:14 AM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 09-02-2010, 01:24 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 10-02-2010, 05:25 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de Teru - 10-02-2010, 10:08 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 11-02-2010, 07:03 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de Teru - 12-02-2010, 09:01 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 14-02-2010, 02:56 AM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 16-02-2010, 07:36 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de Teru - 17-02-2010, 09:10 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 17-02-2010, 10:59 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 19-02-2010, 09:15 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 22-02-2010, 08:02 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de Teru - 23-02-2010, 07:02 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 23-02-2010, 08:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pagini de jurnal alexandraofe 3 2.892 04-06-2013, 10:46 PM
Ultimul răspuns: alexandraofe
  A doua pagina de jurnal. Intalnire cu un succubus SethMeth 0 2.124 04-07-2010, 10:20 PM
Ultimul răspuns: SethMeth
  Viata... un jurnal sumbru case 7 4.857 20-05-2008, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)