Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tu esti raspunsul meu!

#10
Aly-cine a zis ca eu sunt un critic mare,nu stiu daca ai obeservat dar eu nu prea am criticat in ultimul timp si daca am crititcat pana acum,nu mam omorat criticand.Mi-ai atras atentia pana acum in cele 3 comentarii date de tine in privinta asta,ah si am 14[:))],si niciodata nu mi-a fost frica ca imi dai ban sau altceva,sincer.Si atunci nu m-am suparat,ma deranjat faptul ca mi s-a zis ca eu critic dar de fapt am un fic prost,intelegeam si altfel,si nu am zis ca am facut un fic perfect[chiar daca e dezastruos:nh:],iar eu am vrut sa ii zic atunci lu katy ca poate sa scrie si normal[adica fara sa scrie cuvintele cat capul meu de mari]:D,nu ca m-ar fi deranjat ca a dat ea comentarii,sau ca mi-a atras atentia in privinta cu ceva:D
Aaa...l-am rerecorectat si nu stiu cat de bun e ca e scris de cand lumea si pamantul..ma rog in fine..de data asta nu mai are cantece[baka me]si pot sa adaug ca daca nu va place nu cititi

II

Am fugit de la petrecerea aia.Ma speriau cu totii, se uitau la mine ca si cum as fi fost vreun fenomen.Privirile lor imi aduc aminte de primirile mele acasa, si de privirile insistente ale tatalui meu vitreg pe geam cand fac dus sau sunt in baie.Dar niciodata nu m-am plans ca sunt agresata sexuala, pentru ca nu am dovezi si tin prea mult la mama mea ca sa fim date afara din casa si ca ea sa isi piarda ultima sansa de a iubi.
Dimineata asta e perfecta pentru o zi de scoala si de munca.Astazi nu o sa ma duc la cursurile de chitara,vreau sa castig niste bani , ca sa imi iau o rochie pentru balul ce a urma sa aiba loc peste o luna.Chiar vreau sa cunoasc oameni si sa ma integrez.Mama spune ca sunt prea tocilara la cat de frumoasa sunt, pot spune ca niciodata nu am fost multumita cum arat.Printre cele mai scunde fete din clasa si prea slaba ca sa fiu atractiva.Poate am ramas cu cicatrici de cand eram mica.Eram foarte anti-sociala, nu am avut decat o prietena care si aceea ma tradat ca sa devina populara.Urasc popularitatea.Uram tot ce insemna socializare.Am strans bani numai ca sa imi cumpar un laptop , ca sa am unde sa imi scriu nenumaratele povesti, legate de viata mea si de realitatea magica care mi-am construit-o in imaginatia mea si pentru a compune melodii pe care sa le am mereu.Ce sa mai fac cu un astfel de obiect, sa stau sa vorbesc ore in sir pe messenger, debitand numai prostii?Sa pocesc limba natala cu nenumarate argouri de internet?Neintaresant.
Intr-un final am ajuns la scoala,dupa ce pe tot drumul v-am plictisit cu viata mea foarte neinteresanta.Inaintez pe hol, incercand sa nu bag de seama lumea din jur.Il caut cu privirea pe Neji, care era cu mine in scoala,pentru ai spune ca asta nu ajung la cursuri.Sta cu doi baieti, cu bunetul de aseara si cu ...Naruto?De cand s-a inhaitat el cu asemenea delicventi, el care e excelent in ale invataurii si ale muzicii?
Ma indrept spre ei, vroind sa il salut pe Neji si pe mult iubitul meu var, dar surpriza, cand am vrut sa il salut,cineva m-a impins de la spate in brunet care era cu telefonul in mana, unul chiar scump dupa cum arata , dandu-i peste mana si facandu-l sa il izbeasca de pamant.Se uita urat la mine ,dupa care ma trase violent de mana, pana in fata lui, lasand o vanataie pe incheietura.
-Daca nu stii sa mergi, invata! imi spuse acesta
-Imi pare rau, dar cineva ma impins! ii raspund eu umila
-Stii ca pe mine ma doar fix in spate? Stii cat costa un telefon dinala?
-Mult..
-Maine mergi cu mine la o intalnire, in schimb de plata , pentru ca sunt sigur ca nu ai bani sa platesti un asemenea telefon , se rasti acesta la mine, maine sa fi in fata liceului la ora trei.
Toata ziua am stat si mi-am chinuit saracii mei creieri , daca sa ma duc la intalnirea cu brunetul sau nu. Nu vad ce ar fi asa rau in a ma vedea cu el. Chiar daca as fi preferat de o mie de ori ca cel care sa ma fi chemat Neji, dar nu comentez in plus.

Sasuke`s P.O.V.:

Stateam intr-un bar de fite cu tovarasii mei din copilarie. Ma uitam la fata de companie din fata mea ce incerca sa ma seduca, dar ineficient, nu ma las sedus de femei, pentru asta inseamna a fi legat de o femeie, si nu pot sa imi fac de cap cu alta. Decat sa o insel si sa o fac sa sufere, mai bine ma lipsesc. Da de ce ma duc la intalnire cu aia?
-De ce te intalnesti cu Sakura? ma intreaba Naruto
-Pai...trebuie sa ma revansez si eu cumva nu, si o puicuta nu ar strica! spun eu
-Mda..spuse Neji cam abatut
-Ce e Neji, iti place tipa?intreb eu ridicand
-Nu, da e colega mea de chitara, si chiar e draguta si foarte inocenta si fara figuri ca si pitipoancele de la noi din scoala!imi raspunse Neji
Interesant.O puicuta fara figuri in scoala noastra, nu cred.Trebuie sa vad cu ochii mei asta.
-Ok baieti, facem un pariu, daca o sarut pe puicuta asta in 24 de ore,veti alerga in boxeri prin scoala iar daca voi pierde, o sa alerg in tocuri pe terenul din fata scolii, ce ziceti?Aveti tupeul? le propun eu
-Ok frate,abia astept sa te vad in tocuri, dar, nu stii cu cine te pui,vezi ca Sakura,e mai rea ca dracul daca o pui la incercari prea multe!imi spuse blondul
Am observat in privirea lui Neji ca nu ii prea convenea situatia, si se vedea in ochii lui ca e indragostit irecuperabil de fata asta.Dar ce o avea de o iubeste asa mult? Neji nu a tinut niciodata la o fata, dar, o sa ma conving singur cat de curand...

Sakura`s P.O.V.:

E trei si un sfert, iar el tot nu apare, daca nu apare in 5 minute am plecat.De ce sa stau dupa el?Ce sunt aici?Gata au trecut 5 minute,eu am plecat.Cand sa pasesc pe scarile abrupte de lemn alea vechiului liceu unde invatam, o mana puternica o prinse pe a mea si ma trase inapoi.
-Ce faci , fata, vrei sa scapi?ma intreba brunetul cu o voce imperioasa
-Ai intarziat!exclam eu tafnoasa si intepata
-Stii tu, baietii!spuse acest calm
-Parca fetele trebuiau sa intarzie mai mult, fooai , esti mai rau ca o fata!spun eu scotandu-l pe brunet din sarite
-Hai sa mergem, spuse Sasuke, ca am antrenament!
-Ce?

creca pun continurea in vacanta



Răspunsuri în acest subiect
Tu esti raspunsul meu! - de Corina. - 24-01-2010, 07:03 PM
RE: Tu estu raspunsul meu! - de Aly - 24-01-2010, 08:49 PM
RE: Tu estu raspunsul meu! - de Katyღ - 24-01-2010, 09:16 PM
RE: Tu esti raspunsul meu! - de Corina. - 24-01-2010, 11:43 PM
RE: Tu esti raspunsul meu! - de Denny - 25-01-2010, 08:19 AM
RE: Tu esti raspunsul meu! - de Aly - 25-01-2010, 05:08 PM
RE: Tu esti raspunsul meu! - de Katyღ - 25-01-2010, 09:42 PM
RE: Tu esti raspunsul meu! - de Angel_Black_Cat - 26-01-2010, 01:10 AM
RE: Tu esti raspunsul meu! - de Aly - 26-01-2010, 08:14 PM
RE: Tu esti raspunsul meu! - de Corina. - 26-01-2010, 10:26 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Esti iubita mea ! Yuki 10 11.059 24-09-2011, 01:09 AM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  Esti la comanda mea [+18] P@uu 72 53.979 22-08-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: andreea_serban
  â–º ♥ Nu Mai Esti Tu ♥ â—„ One-Shot yaoi maniac 5 2.808 27-09-2010, 06:58 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Chiar daca esti vedeta nu esti diferit/a de ceilalti[Naruto Fic] Who said i have to be normal 11 9.088 04-08-2009, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Who said i have to be normal


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)