Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum vi se pare?
Foarte funny. Tre sa te faci comedianta.
59.02%
36 59.02%
Funny
22.95%
14 22.95%
Nu mai scrie, nu merita
18.03%
11 18.03%
Total 61 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Publicitate!!! [parodie]

#1
Ei bine, buna ziua fani ai mei si ai reclamelor. Sunt minunata, extravaganta, inteligenta, frumoasa, eleganta… *Lista continua cu inca vreo 50 de adjective*… si modesta voastra prezentatoare ( care nu e mai batrana decat pare, cum spun unii :grr: ), Cory Hatake ( as Irukandji, in aceasta emisiune ). Inainte de a incepe o sa va spun cate ceva despre mine. Ce m-a facut sa devin prezentatoare? Simplu! Nimic… dar nu m-au acceptat la actorie. Ziceau ca nu am talent. Sigur ca da!! Si vor ca eu sa ii cred. Erau evident gelosi pe inteligenta mea sclipitoare, doar am un IQ de 135 ( care nu se manifesta decat jumatate :ask: ). Sa trecem totusi peste asta si sa revenim.
In aceasta emisiune vom dezbate problema reclamelor. Peste tot mai mult publicitate decat emisiune. Nu v-ati saturat de asta? Acum, ma scuzati, dar ne revedem dupa pauza :help: .

Hei hei, savoarea Bonduelle, imi place pentru ca-s doar un mazarel.
Si ma plimb prin gradina mea, pe sub scumpa mazarea,
Cu o umbrela si pe cap o palarie, Impiedicandu-ma de vita de vie!!!!!
O, da, Savoarea Bonduelle, baby sunt un mazarel :->.

Uite-l, curajos si frumos, este omul viitorului, sezand pe WC, alaturi de hartia igienica a viitorului. O ia in mana, o rupe, si cand sa se stearga cu ea, ii simte asprimea, si o confunda cu soacra-sa, asa ca incepe sa danseze ca un prost, luptandu-se cu hartia igienica. Numele lui e Alex, are 34 de ani si nu o mai suporta pe soacra lui ( nici nu-i de mirare avand in vedere ca e mai tanara ca el ). Hratia igienica Lotus, placuta ca soacra-ta!!

Te-ai plictisit sa stai in casa si sa nu faci nimic? Ei bine, dupa ani lungi de cercetari, noi am gasit solutia, investind in ea 34 000 000 $. Vrei sa o afli? Ti-o spunem noi!! Iesi din casa!! BCR, pentru o viata mai buna :bv: .

- Bine ati revenit la Publicitate. Cum vi s-au parut reclamele? Normal, plictisitoare, eu nu am aparut in nici una!! Ce fel de reclame sunt astea? Si Mazarel ala? Asa se numea si motanul meu de plus ( era o boaba de mazare cu urechi ). Vedeti, imi copiaza si motanul! Asta e blasfemie. Toata lumea vrea sa fie ca mine? Fireste, doar sunt grozava :-> .
Faza cu reclama la hartia igienica este depasita, uitati-va si voi ce oameni. Cum sa confunzi hartia igienica cu soacra-ta? Normal ca daca nu au IQ-ul meu nu sunt la fel de destepti. Si legat de reclama la BCR, o vom dezbate dupa publicitate....:pfiu:

Te-ai saturat de vechile telefoane mobile care au camera doar de 5 megapixeli, o memorie de 10 GB in care nu incap decat 2000 de poze si 500 de melodii, un design plictisitor si culori seci precum alb si negru? Va prezentam Telefonul Viitorului, numit si TeleVii-zor ( datorita faptului ca poate vedea prin obiecte si tine loc de vizor )!! Poate stoca informatii in creierul dumneavoastra, si sa faca poze cu rezolutia ochilor. De asemenea va poate face sa cantati ca cel mai mare manelist pe care il admirati!! Ce mai astepti? I-ati acum telefonul viitorului, care va aparea in 6 ani.
[Imagine: nokia-morph-concept-nano-materials.jpg]
Disponibil si pe culorile Roz bombon si purpuriu!!

Te-ai saturat de telenovele siropoase de la Tv? Vrei sa incerci ceva nou si interesant? Atunci ce mai astepti? Vino la noul cinematograf 3D pentru telenovele din toate resedintele de judet ale tarii. Nu mai pierde vremea in fata televizorului. Biletul e doar 20 de lei pe episod.

- Bine ati revenit in studio. Firai tu sa fi de reclama!! Unde sunt eu? Unde? Lucrez la doua emisiuni, ce naiba? Putin respect aici! :s: In fine. Ati vazut reclama la BCR? Cu siguranta m-au copiat. Sunt sigura ca am mai spus asta candva, parca acum 10 ani la WC, dar sa nu intram in detalii. 34 000 000 $ :sry: ... Daca as avea banii astia nu as mai face emisiuni stupide ca astea!!! 34 000 000 … ce viata cruda :cry: .
Nervoasa, sarind din spatele cameramanului, isi face aparitia nimeni alta decat Denissu! Sarind suparata de sus in jos, se spropie de cory, deplasandu-se mai mult in sus dacat inainte, iar cand ajunge in dreptul ei, POING, o palma peste fata!
- Revino-ti, femeie!! E timpul pentru publicitate!
- Din nou?
- Da!! Urmeaza reclama la Asero Tv.
- O reclama cu mine? Pai sa intre! Hai ma lenesilor, miscati-va si bagati reclame!!

Te-ai saturat de stirilie ingrozitoare de pe Antena 1 si TVR? Nu suporti sa sti cum au fost animalelelele ( sa blocat banda ) maltratate si copiii ucisi? Ei bine, te asteptam la Asero tv! Cele mai noi stiri din lumea anime imaginara!! Garantat 100% relaxante si fara prea multe injuraturi! Nu le rata. Fi informat :smart:!!

- Ei bine… Cam asta a fost emisiunea noastra. Chiar acum merg in 2016 sa imi iau un TeleVii-zor :perv: . Ne revedem data viitoare. Ja ne :bye: !!



Răspunsuri în acest subiect
Publicitate!!! [parodie] - de Irukandji - 19-01-2010, 02:55 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Erina Ozaki - 19-01-2010, 09:39 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Irukandji - 22-01-2010, 10:01 AM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Erina Ozaki - 22-01-2010, 10:45 AM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Rocky. - 22-01-2010, 09:13 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Yeppy Side - 23-01-2010, 09:25 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Irukandji - 23-01-2010, 09:41 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Rocky. - 23-01-2010, 10:13 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de neko-chan - 24-01-2010, 06:43 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Irukandji - 24-01-2010, 09:43 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de A'Svear - 25-01-2010, 11:05 AM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Irukandji - 26-01-2010, 09:16 AM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Irukandji - 05-02-2010, 04:07 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de candy_cane - 05-02-2010, 08:04 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Irukandji - 20-02-2010, 06:31 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Yura-Chan - 23-02-2010, 02:04 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Irukandji - 11-05-2010, 09:03 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Lamie - 14-05-2010, 06:33 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Irukandji - 23-05-2010, 10:07 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de Lamie - 23-05-2010, 11:55 PM
RE: Publicitate!!! ( Parodie ) - de A'Svear - 24-05-2010, 11:52 AM
RE: Publicitate!!! [parodie] - de Irukandji - 02-10-2010, 10:36 PM
RE: Publicitate!!! [parodie] - de Stormrage - 18-04-2011, 01:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Parodie [+18] Hetalia 2 3.411 03-10-2009, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Kayura
  Parodie XD Yumina 4 4.030 03-08-2009, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)