Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Do you love me???????????
Love
50.00%
3 50.00%
LOve
50.00%
3 50.00%
Total 6 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Iubire si Razboi

#6
O sa incep prin ati spune ca este un fic esuat din toate punctele de vedere :X...acum primul capitol:

Citat:Povestea noastra incepe in satul Konoha, uneori numit satul Frunzei.spaceAici locuiste frumoasa Sakura Harunoaici era punct nu virgula" , "o minunata fata cu ochi verzi, par rozaliu si un zambet de invidiat.Tot aici locuiste si Naruto Uzumaki colegul ei de echipa, care are par blond si ochi ochii cu doi de i draga mea albastri superbi.spaceEi erau 3 in echipa dar....fostul lor coleg Sasuke Uchiha , cel mai frumos baiat din satul Konoha,fiul avocatului Lee Uchiha a plecat timp de 2 ani in alt sat revenind acum.Va povestesc ceva unic ,aproape adevarat. wtf?
Vine ziua in care Sakura incepe al 2-lea an de liceu.Se trezeste fericita,se duce la baie unde se machiaza si se pregateste de liceu.Mama ei o striga de la parter
Sakura, draga mea grabeste-te alt fel legat [altfel] intarzi!!
Vin acum, mamaaa!!!! ce naiba ai pus atatea semne de exclamatie nu iti ajunge unu?
Din capatul holului se aude un glas spunand: iauzi...asta nu stiam...:)) ce sa faca alt cva decat sa vorbeasca dak e glas? Mama, o duc eu pe pustoaica asta la scoala?
Daca, ea vrea sigur!........... tata unde te duci? ce naiba e aici?.Cel care pusese intrebarea era fratele Sakurei care terminase liceul,Sugitsu.Un baiat frumos , de incredere si mereu rebel4!! rebel4? asa se scrie mai nou?
Daaaaaaaaaaaaaaa mai fetita esti surda de trebuie sa urle lumea in fic mereu?, vreau ,dar sper ca ma duci cu motocicleta!!??spune Sakura bucuroasa!! mai usor cu semnele astea ale naibi ce Dumnezeu faci?
Bine nebuno,incepe sa rada, te duc... hai nu zau incepe sa rada..patetic...si acel incepe sa rada nu are ce cauta acolo

gata nu mai pot ...am incercat sa critic tot capitolul dar am obosit..asa ca iti voi spune tot cea ce gresesti la fic...la ambele capitole aici:
in primul rand ce naiba faci cu atatea semne de punctuatie...oprestete pt ca exagerezi
lungesti unele cuvinte de la faci de 2 metri..si arata urat, suna urat ,e urat
ficul e plictisitor... si nu ai o idee atractiva deloc
inainte de dialog se pune o chestie numita linie de dialog pe romaneste e greu?
descrierea...0 nu ai pic de descriere aici...e total jalnic si urat
cn tea invatat sa pui emoticoane in ficuri? e total gresit si urat
ziceai de sakura si apoi te trezesti ca e prima zi de liceu..glumesti , nu?
in ficuri nu ai voie sa folosesti limbaj de mess...
dialogul tau e total sec..mam plictisit doar cand am vazut cum arata ficul tau
e total inestetic
tu nu ai habar de limba romana...fi atenta la orele alea
inainte sa incepi un fic mai citeste si alte lucrari sa vezi ce inseamna o poveste adevarata
as mai continua mult si bn dar sunt satulaaa
in concluzie..ficul tau e un esec
dak nu iti imbunatatesti felul de a scrie nu vei face nimic...ficul tau va ocuoa locul degeaba in anime fic...
nu mai am nik de spus...
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler





Răspunsuri în acest subiect
Iubire si Razboi - de MIssAngel - 07-01-2010, 10:55 PM
RE: Iubire si Razboi - de MIssAngel - 08-01-2010, 12:26 PM
RE: Iubire si Razboi - de Flash - 19-01-2010, 11:02 PM
RE: Iubire si Razboi - de Aly - 21-01-2010, 07:57 PM
RE: Iubire si Razboi - de Suki - 21-01-2010, 09:30 PM
RE: Iubire si Razboi - de Elina - 21-01-2010, 10:45 PM
RE: Iubire si Razboi - de Miauu - 21-01-2010, 10:48 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  In razboi Storymaker 0 1.936 05-04-2013, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Zona de razboi odette 0 1.696 17-01-2013, 09:56 PM
Ultimul răspuns: odette
  Dragostea ascunsa in razboi Erina Ozaki 40 31.360 17-04-2011, 05:22 AM
Ultimul răspuns: Zuzu XoXo


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)