Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place primul meu fic?
Da, e dragut.
85.19%
23 85.19%
Sincer, nu.
14.81%
4 14.81%
Total 27 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Cosa Nostra- Vito de silencio

#12
Am adus continuarea si sincer sper sa va placa^^


Parasirea

Sakura : Plec de langa Sasuke si ma asez pe o canapea alba. Langa mine isi face aparitia un chelner, cu un cooktail. Il iau si gust din bautura aceea revigoranta. Langa mine, apar doi din oamenii mei, Giovanni si Viviana. Acestia se aseaza langa mine comandandu-si cate un RedBull.
-Sefa, i-am urmarit pe Verone si pe Pamela. Se pare ca au grija ca Sai sa nu apara. Sunt mana in mana cu el. Tradatorii aia au facut in asa fel incat Sai sa fuga. Ce vreti sa facem cu ei ? ma intreaba Viviana.
-Scapati de ei. Dar inainte, vreau sa vad daca pot nega asta. Aducetii pana la mine si apoi puteti sa ii omorati. Le spun calma, privind cum cei doi se ridica, saluta politicos si apoi ies din club. Langa mine vine Sasuke, care ma intreaba cine au fost aia.
-Auzi, baietas. Nu crezi ca esti cam curios ? De cand trebuie sa iti dau eu tie socoteala in legatura cu ceva ? il intreb nervoasa privindu-l insistent.
Isi cere scuze, aplecandu-si capul.

Pe la patru dimineata ajungem si noi la hotel. Afara inca ploua cu putere asa ca intram repede in cladire. Ii urez lui Sasuke noapte buna si intru in camera mea. La baie, ma imbrac intr-o pijama de la mad, formata din un maieu roz, foarte dragut, si o pereche de pantaloni scurti din bumbac. Cand ies din baie, aud ca ciocaneste cineva la usa asa ca deschid. In fata mea, brunetul. Acesta imi cerceteaza tinuta, ceea ce fac si eu. Poarta o pereche de pantaloni negri de trening si este la bustul gol. Se apropie de mine, iar eu ma dau inapoi pana simt ceva tare si rece in spate. Nu mai am unde sa ma duc, am dat in perete.

Sasuke : Ma apropii de ea si ii soptesc la ureche ca nu trebuie sa se teama de mine. Aceasta ma priveste si imi spune sa o las in pace ca o sa imi para rau. Rad de ceea ce zice si incep sa o sarut violent. Fata incearca sa ma indeparteze dar nu prea reuseste. O tin strans in brate. Vreau sa fie a mea, chiar aici si acum si asta se va intampla cu sau fara acordul ei.
Deodata, pe usa isi fac aparitia doi barbati inalti, ca doua gorile si ma iau sus.
-Ti-am spus ca iti va parea rau, papusel. Franco, Matteo, faceti in asa fel incat acest om sa nu mai depaseasca granitele Japoniei. Sasuke, nu trebuia sa faci asta. Pentru faptul ca nu ai ascultat, o sa iti pierzi functia de sef de Yakuza. Felicitari desteptule. Ii pun si inainte sa mai zica ceva, inchid usa dupa ei. Asa iti trebuie Uchiha. Nimeni nu se pune cu mine.


Italia, Milano, Sediul Cosa Nostra, 21 Noiembrie 2009, 13 :23

Sakura : Privesc ecranul laptop-ului ce se afla in fata mea. Scaunul din piele pe care sunt asezata este foarte moale. In fata biroului pe care este asezat laptop-ul, este o canapea maro, mare, iar in stanga biroului, o plasma mare. Peretii din spatele, fata si stanga mea sunt din sticla, iar in fata lor, niste perdele laminate galbene. Telefonul de pe birou incepe sa sune, gata sa sara de pe masa. Spun un ’’Alo ?’’ stins, privind poza cu verisoara mea scumpa Hinata si cu sotul ei, Naruto.
-Sefa, vrea cineva sa vorbeasca neaparat cu dumneavoastra. Spune ca il cunoasteti dar nu vrea sa imi spuna numele sau.
-Zi sa intre.
Pe usa isi face aparitia o persoana pe care nu speram sa o mai vad. Acel baiat de care am inceput sa ma indragostesc dar, a spulberat tot in mementul in care a vrut sa ma violeze. Acea persoana este Sasuke. Brunetul poarta un constum negru, o camasa albastra si o cravata roz. Parul sau negru are aceeasi coafura ca ultima data cand l-am vazut. Ochii sai imi cerceteaza tinuta formata din un tricou mov, ce se asorta de minune cu parul meu, o fusta scurta alba cu modele negre. In picioare, o pereche de cizme negre, scurte, cu toc inalt.
-Ce cauti aici ? il intreb privind cum se indreapta spre canapea.
-Iertarea ta. Stiu ca nu merit sa am ierti, ca sunt ultimul barbat cu care te-ai culca, dar intelege ca te iubesc. In acea seara eram gata sa fac orice sa fi a mea iar de cand ai plecat si nu te-am mai vazut, am descoperit ca nu pot trai fara tine. chem paza sa il scoata afara. Baiatul asta, avea probleme. Vroia sa imi arate ca ma iubeste, violandu-ma ? Doamne, scapa planeta de idioti ca astia.
Pe usa isi fac aparitia Rocco si Valentino, doi dintre bodyguarzii mei. Acestia il iau pe sus pe brunet iar acesta urla ’’Sakura, te iubesc si te voi iubi mereu’’.


Pijamaua Sakurei : http://www.bazuka.ro/3607-3462-thickbox/...ad-roz.jpg
Biroul Sakurei: http://www.incasa.ro/_files/Image/galeri...0BIROU.jpg
Costumul lui Sasuke: http://www.fashionbox.ro/images/produse/...b_gglz.jpg
Hainele Sakurei : http://img2.timeinc.net/people/i/2008/ne..._cyrus.jpg
Cizmele Sakurei: http://img.envy.ro/img/products_watermar...0_8957.jpg

Sper ca va placut. Astept comentarii.:D



Răspunsuri în acest subiect
Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 30-12-2009, 11:13 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Teru - 31-12-2009, 01:01 AM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 31-12-2009, 02:44 AM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de ellamanu - 31-12-2009, 02:05 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 31-12-2009, 02:09 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Alexi - 31-12-2009, 02:52 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 31-12-2009, 04:33 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de ~~Plastic~~ - 01-01-2010, 05:00 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 02-01-2010, 11:51 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Vir - 03-01-2010, 12:14 AM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de ~~Plastic~~ - 03-01-2010, 05:18 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 03-01-2010, 05:18 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de ~~Plastic~~ - 03-01-2010, 06:20 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 03-01-2010, 09:42 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Miauu - 03-01-2010, 10:17 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Vir - 03-01-2010, 11:05 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Fifilina - 24-01-2010, 07:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)