Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kill me tender [+16]

#4
A/N: M-am gandit sa continui aceast fic, am deja careva capitole pregatite, spre sa va placa. Orice sugestie/critica/comentariu este bine venit.Ah in caz ca va intrebati dc postez de pe alt cont, asta e contul meu vechi care il pierdusem la un moment dat cand zup a avut niste probleme dar acum l-am recuperat XD


Capitolul 2: Can you keep a secrect?/ Poti sa tii un secret?


I need another story
Something to get off my chest
(One replublic-Secrets)


Cedrick ii intinse usor bratul afisand acelasi zambet seducator si senzual care il folosea pe toate femeile, insa fata nu avea incredere in el, il privii sarcastic, era ca o gluma proasta, nu putea sa aiba incredere in el.
„Da-mi voie sa te conduc catre un loc mai frumos unde sa discutam.” insista acesta , se simtea chiar jignit de atitudinea fetei, il refuza…il indeparta, cum nicio alta fata nu mai facuse.
„Spunem destinatia si ma descurc si singura pana acolo” cuvintele rostite asa dur cu o voce atat de placuta il amageau pe baiat, expresia fetei exprimand incercarea de a-l indeparta .
„Bine, la cascada …insa nu cred ca o sa poti sa tii pasu cu mine”
„Amuzant, insa cred ca tu o sa fii cel care o sa fie nevoit sa tina pasul..” raspunse ea afisand un zambet micut, si in urmatoarea secunda , disparu, simtea viteza , cum trecea pe langa orice , se simtea asa bine, parca uita de orice problema, simtind aerul proaspat si fulgi usori de nea lovindu-se de fata ei care chiar daca parea fragila, era mai dura decat marmura.
A inghetat pentru o secunda , rase usor si o urmari pe fata.

Departe…pe taramul vrajitorilor, un loc magic si ciudat. In mijlocul unei paduri , acoperita de copacii inalti si batraini, trona exact in centru o cascada impresionanta care chiar daca ningea,temperatura fii foarte scazuta, nu conta, ea ramanea la fel de superba, valurile usoare de apa calda se varsau in micutul lac . Totul era acoperit de o patura pufoasa de zapada , totul era rece si alb, inghetat, totul inafara de cascada, care emana caldura si frumusete. Se opri uimita, luata prin surprindere de natura care o inconjura, trebuia sa recunoasca ca Cedrick alesese un loc minunat.

„Esti rapida.” zvonurile erau adevarate, era un vampir tanar , neexperimentat, insa depasea in viteza pe aproape oricine, poate chiar si pe liderul demonilor.
„Treci la subiect” batea usor din picior nervoasa, nu avea de gand sa inghita toate complimentele false pe care probabil le arunca la toate fetitele prostute cu care avea de a face.
„Corect. Problema e simpla, eu iti ofer protectie in schimbul loialitatii si ajutorului tau.”
„De ce as avea nevoie de protectia ta?”
Isi afisa dinou zambetul perfect, razand usor sarcastic , de parca raspunsul era mai mult decat evident. Satena il detesta din ce in ce mai mult, atat de arogant .
„Simplu. Suntem in razboi, un razboi ascuns, iar creaturile atat de tinere deobicei nu rezista prea mult, mai ales ca draga ta lidera nu pare sa te placa prea mult si nu o sa-ti ofere , probabil nici un pic de protectie.”il privi uimita, avea dreptate , insa nu putea sa inteleaga de ce ii oferea tocmai el aceasta protectie.
„Nu inteleg ce beneficii ai tu din aceasta situatie. Presupun ca nu faci asta doar din pura bunatate.”ultimele cuvinte le pronunta apasat si sarcastic, facandu-l pe lider sa zambeasca.
„Am motivele mele care as prefera sa le tin pentru mine , momentan. Toate la timpul lor draga mea.”
„O sa devin oficial protejata ta?” tonu mirat pe care il folosise il amuza pe Cedrick, fata chiar stia legile. Nu se astepta sa mai existe oameni care sa se intereseze de istoria magica a acestui oras, mai ales o creatura asa de tanara. Acum trei sute de ani, la sfarsitul primului razboi , in cadrul tratatului de pace s-au intocmit si o serie de legi, una din cele mai importante fiind cea care se referea la protejati. Fiecare lider avea dreptul la un protejat din orice rasa, de care nimeni nu avea voie sa se atinga in nici un fel, insa desigur trebuia sa ai un motiv destul de bun pentru a face pe cineva protejat. Liderul varcolacilor o avea pe draga lui sotioara , care il insela cu Cedrick desigur iar Lidera Vrajitorilor pe co-liderul lor. Numai el si Marlene nu-si alesesera , insa el avea un plan special cu locul asta, iar acum s-a ivit ocazia perfecta pentru al folosi.
„Ma bucur ca stii legile. Da, oficial.”
Devona zambi cu coltul gurii, acum nu putea sa-l refuze oricat de mult il dispretuia, titlul de protejat era ceva special, insemna ca era foarte importanta pentru Cedrick, simtii cum rosea putin, nu nu nu ! Rasufla greoi, isi dadu o suvinta dupa ureche , mana ii tremura putin . De ce ea? Liderul era cunoscut pentru numeroasele amante, insa niciuna nu inseamna mult pentru el, nu iubea pe nimeni.
„Accept..”raspunse cu jumatate de gura , avea de ales? Trebuia sa invete sa supravietuiasca in lumea asta ciudata in care ajunsese mai mult sau mai putin, din greseala.
„Perfect. De asemenea as dori sa vii sa locuiesti cu mine, conacul meu e urias, am loc ! O sa fii in siguranta mereu.”zambea larg , afisandu-si toti dintii perfectii si albi, planul lui mergea perfect, in curand obtinea tot ce si-a dorit asa de mult , si totusi nu stia de ce era atat de entuziasmat de prezenta Devonei.
„Ah..nu stiu …adica ..huh?”
„Shh! Aranjez imediat sa-ti aduca lucrurile din apartamentul ala mic ..” isi scoase imediat telefonul din buzunar si incepu sa vorbeasca, mai mult sa dea ordine, fata il privea muta de uimire, era aproape imposibil sa-l refuzi, dadu amuzata din cap. Oricat de mult il detesta pe liderul demonilor, asta era unul din cele mai bune lucruri care i-se intamplasera de cand devenise vampir.
„Acum trebuie sa ne grabim, urmeaza-ma.” Chiar daca nu era sigura de ce se intampla in jurul ei, fata il urmari , lasand in urma micutul colt de rai. Pe o straduta neimporanta , destul de prost pavata , exact la marginea paduri, se afla o masina lunga si neagra , un Rolls Royce, care se afla intr-un contrast exagerat in comparatie cu restul peisajului. Cedrick i-a deschis usa de la masina, comportandu-se ca un gentleman perfect , Devona a ramas uimita pentru cateva secunde, se simtea de parca tocmai a intrase intr-o lume paralele unde ea era deodata un star de cinema.

***

Se auzeau tot felul de zgomote violente, zguduituri , parca cineva distrugea biroul domnisoarei Marlene , doamne cine ar indraznii asa ceva?!Chiar ea. Trupul ei care parea asa gentil si frumos se transformase intr-o fiara , care arunca si distrugea tot ce ii statea in cale. Furia ei era puternica, dar avea si motive sa fie ingrozita, Cedrick ii distrugea toate planurile, i-a stat prea mult timp in cale.
„ O SA-L DISTRUG!” tipa aceasta aruncand o vaza de cristal spre Daniel, care o prinse gratios. Catherine parea inspaimantata , statea intr-un colt , parca asteptand ca lidera sa-si revina.
„Te rog, Mar’ …revinoti, daca distrugi nu o sa rezolvi nimic..” ii zise barbatul afisand un zambet sarcastic.
Bruneta il impinse senzual dar puternic pe barbat in perete , zambindu-i pervers.
„Nu-mi spune tu mie Mar’ … o sa gasesc eu o solutie ca deobicei…”
„Cedrick s-a gandit la toate, ca deobicei. O sa o faca oficial pe Devona protejata lui ..cea ce rezulta ca nu te poti atinge de un fir de par de-al ei ..si in acelasi timp nu ai voie sa o excluzi . Desigur ca nu o sa fie niciodata cu adevarat inclusa in clanul vampirilor ..dar o sa stie destule cat sa poata sa te distruga. Deci i-a spune-mi cum o sa iesi din asta? Ti-am spus sa nu o indepartezi pe fata ..dar nu iti place sa asculti de alti , nu-i asa?” ii zise aceasta mangaindu-o usor pe obraz.
„ Inca te am pe tine dragul meu demon tradator…” il saruta usor , dar isi retrase rapid buzele ducandu-se catre Catherine care inca statea intr-un colt , urmarind scena.
Daniel afisa un zambet sarcastic si apoi rase , scurt si rece.
„Liderul nu are incredere in mine…nu are incredere in nimeni …stiu la fel de multe cat orice alt demon…”
„ Da ..dar ai potential…daca nu poti sa-i castigi incredere ..atunci doar afla” zambi aceasta arantandu-si dinti albi si perfecti.
„Nu pot pur si simplu sa ma bag in treburile lui…dupa cum stii eu nu am nici un fel de protectie…deci daca se afla ceva despre tradarea mea ..o sa fiu mancat de viu. Si nu cred ca vampirita si-ar dori asa ceva?!”
„De ce nu ? Chiar tu ai zis ca nu stii mai multe decat orice alt demon? Esti usor de inlocuit.”
„Draga mea..niciun alt demon nu ar risca sa-l tradeze pe Cedrick…totii sunt absolut infricosati de el..dar eu ii stiu punctele slabe..am fost prieteni buni , inainte sa ajunga marele conducator. Si plus nici un alt demon nu ar putea face asta .” se apropia usor de ea si ii atinse usor gatul „ si sa te faca sa simti furnicaturi in tot corpul” o saruta usor pe gat si pleca din camera zambind.
Catherine respira greoi si isi dadu o suvita din parul negru si scurt dupa ureche , relatia dintre lidera si acest demon o speria cateodata, nu avea incredere in el, ce s-ar putea intampla daca el era defapt trimis de Cedrick..sau poate se afla ..si avea sa fie torturat pana spunea secretele lui Marlene…si ale clanului..si tot.
„Cathy ..se pare ca trebuie sa gasim o portita..trebuie sa o distrugem pe Devona ca sa ajungem la liderul demonilor…si asta se pare ca nu o sa fie asa usor cum credeam..”
[Imagine: amesiggie.jpg]

The bitterest feudes are always labours of love

[Imagine: itachisig2al4.png]



Răspunsuri în acest subiect
Kill me tender [+16] - de ringingBells - 27-12-2009, 05:15 PM
RE: Kill me tender [+16] - de fake_fate - 27-12-2009, 08:25 PM
RE: Kill me tender [+16] - de Sushiiushii - 28-12-2009, 02:03 PM
RE: Kill me tender [+16] - de Kita - 03-11-2010, 06:48 PM
RE: Kill me tender [+16] - de perenelle - 05-11-2010, 03:22 PM
RE: Kill me tender [+16] - de Kita - 12-11-2010, 05:10 PM
RE: Kill me tender [+16] - de perenelle - 14-11-2010, 11:06 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Angels don't kill Savarina Ali 4 4.380 20-01-2012, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  I'll kill you tonight Wolves 56 25.315 06-01-2012, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Kill by Anita MisS.sAdiStic 2 2.556 26-05-2010, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Katarina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)