Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The first and last kiss

#1
CAP 1
S-a intersectat cu viata mea


Buna, ma numesc Haruno Sakura, am 18 ani, parul lung pana la fund de culoarea florilor de cires, ochi ca algele marii, cele mai splendide diamante de un turcoaz unic, iar pielea, ca spuma laptelui si fac innot de performanta.Vreau sa va povestesc si voua despre iubirea vietii mele......vreau sa va spun cum e sa crezi ......cum e sa fi dezamagit si......cum clepsidra fericirii se scurge cel mai repede dintre toate.Totul a inceput......
Este o seara de vara, cerul este o paleta de culori calde, in timp ce copacii de un verde viu se lasa mangaiati de vant.Sunt in camera mea dintr-o vila moderna cu doua etaje.Camera mea are peretii de culoarea florilor de cires, si un perete din sticla care se deschide si da in balcon cu priveliste in gradina cu trandafiri, unde am pus la umbra copacilor un hamac.Perdelele sunt de un roz pal, patul are asternuturi roz cu flori de cires este pus in fata peretelui de sticla lipit de peretele opus lui.In partea stanga a patului am dulapul cu usi glisante si oglinda in care sta toata garderoba mea.In dreapta am cateva rafturi prinse in perete pe care am medalii si diplome de la diferite concursuri.In stanga a camereiam baia cu cabina de dus si tot ce imi mai trebuie si langa usa ce da in holul de la etaj.La etaj mai sunt si camerele parintilor mei si a fratelui meu mai mare cu 4 ani Kiba si alte cateva camera libere.La perter aveam sufrageria, alta baie pentru invitati cand dam petreceri.biroul tatalui meu si bucataria ce dadea in curtea din spate de langa gradina cu trandafiri.In curtea din spate aveam piscina si garajul in care tinem cele 4 masini.
Este duminica seara si maine luni, ceea ce inseamna ca am scoala.Este foarte tarziu, mi-as dori sa pot dormi dar nu pot, simt cumva ca a doua zi imi va schimba viata complet.TRRRR!!!TRRRRR!!!De sub patura scot o mana si imi opresc ceasul ce suna de zor.Ma scol cu greu din pat si ma duc sa imi fac siesta.Ies din baie si deschid dulapul.Imi i-au o fusta cu carouri, o camasa alba deschisa la primii trei nasturi si cravata rosie.In picioare imi i-au niste pantofi negri si pe dedesubt mi-am pus niste ciorapi negri trei-sferturi foarte subtiri care se opresc sub fusta.Mi-am piptanat parul si l-am lasat liber pe spate.Am luat ghiozdanul de pe biroul ce era langa baie si am coborat la bucatare unde mi-am luat o gustare pentru mai tarziu.Nimeni nu era in casa ceea ce inseamna ca parintii mei sunt la servici si fratimiu la scoala.Am iesit pe usa si am luat-o pe jos la scoala far niciun chef de a merge cu masina.Am ajuns mai repede decat ma asteptam.
-Sakura!Sakura!M-am intors si mi-am vazut prietena,Hinata o fata cu marul mov si ochii lila foarte rusinoasa.Era urmata de Temari o blondida nebuna , Ten Ten o satena la felde nebunatica ca Temari si Ino ce avea obisnuita ei coada la spate.
-Salut fetelor!(Sakura)
-Buna!Apropo stiai ca azi vom avea un coleg nou?(Temari)
-Nu.Perfect !Un alt baiat la fel ca ceilalti sau o atitudine nou?(Sakura)
-Este asa de dragut!Trebuie sa fie pe aici prin curte sa ti-l arat!Aha!L-am gasit!Cel care sta in coltul curtii la umbra ciresului.(Ten Ten)
Can mi-am intors capul spre locul indicat de fete l-am vazutpe el.Era frumos!Ca un inger picat din cer.Avea parul....



Sper ca v-a placut capitolul.Am observat la inceput o greseala ca am repetat flori de cires imi pare rau sincer dar nu am stiut ce sa pun in locul lor.Asta e se mai intampla![posturi unite]
CAP 2
Este un inger


Are parul negru ca taciunea si ochii de onix.
-Sakura s-a sunat hai in clasa ca daca intarziam nu stiu ce o sa ne faca profesorii.
M-am dus in clasa cu fetele si m-am asezat in banca mea cu Temari.Dirigul nostru tocmai intra in clasa urmat de colegul cel nou.
-Copii astazi avem un coleg nou.Domnule Uciha vino te rog frumos sa te prezinti.
-Sunt Sasuke Uciha si vin din cartierul alaturat.Am note foarte bune si as vrea sa imi fac prieteni dar sa nu fie niste ratati.
-Multumim pentru prezentare.Stai in banca din spatele Sakurei te rog frumos.Domisoara cu parul roz.Vreau sa va aununt ca rpofeoara de romana este bolnava si profesorul de istorie are o problema in familie asa ca veti face numai sportul si desenul astazi.Va rog in astea doua ore in care o sa va face-ti de cap prin scoala nu face-ti galaie pentru alte clase au ore.
Dirigu a iesit din clasa si toata lumea a inceput sa tipe.A fost zgomot mare si cum nu suport asa ceva mi-am luat telefonul si am iesit in curte unde m-am dus la locul nostru secret, numai al meu si al prietenelor noastre.Este in spatele scolii intre 5 copaci un loc destul de mic unde avem un hamac pus de noi.Este liniste si frumos.Cand m-am asezat in hamac am vazut ca Sasuke m-a urmarit.A venit si s-a asezat langa mine.
-Deci tu esti fata cu parul roz si energica de care imi spuneau baietii?
-Presupun ca da !Dar de ce intrebi?
-Esti draguta si arati bine ...
-Este prima ta zi aici si deja urmaresti fete?
-Nu nu urmaresc orice fete !Mi-ai placut de prima oara cand te-am vazut.
-Perfect !Inca unul pe lista!
-Ce lista?Sau este o chestie de-a fetelor ?
-Am facut o lista cu toti baietii din scoala care ma plac .
-Si cam cati ai?
-Cu tine 37!
-Oau! E ceva nu gluma!Deci dupa ore vrei sa te duc acasa ?
-O iau pe jos si nu pot pentru ca oameii care vor uncopr sanatos si frumos mai trebuie sa faca si sport.
-Gimnastica?
-Nu innot de performanta.Fac de cand eram mica si nu am ratat nici un antrenament si nici nu o voi face pentru un tip care se uita dupa fete si mai este si prima lui zi de scoala.
-Am fost cel mai popular in vechea mea scoala si macar acolo erau fete mai dragute care sa nu se poarte asa cu un baiat care o intreaba daca vrea sa iasa cu el.
-Am iubit pentru cultura ta.
-Si asta inseamna ca nu poti iesi cu nimeni.
-Daca ai fi cu o fata si ai vedea ca iese cu altul nu ai crede ca te inseala si ca vrea sa iti dea peste nas?
-Pai....cam da .Dar daca sunt doar prieteni nu are ce sa ma alarmeze!
-Si daca relatia lor evolueaza in timp.?Ce ai face?
-Buna intrebare ! Nu am ajuns in asa situatie deci habar n-am.
-Acum te rog sa ma scuzi dar ma cheama iubitul.
- Si ma rog frumos cine e ?
-Un tip din clasa 11 c pe nume Itachi.Trebuie sa ma vad cu el in 5 minute ca sa maintalnesc cu fratele lui mai mic.Pa!
-Eu sunt fratele lui mai mic.
- Am vreo dovada?
-Numele de familie?
-Nu neaparat.Trebuie sa plec pa![posturi unite]
CAP 2
Este un inger


Are parul negru ca taciunea si ochii de onix.
-Sakura s-a sunat hai in clasa ca daca intarziam nu stiu ce o sa ne faca profesorii.
M-am dus in clasa cu fetele si m-am asezat in banca mea cu Temari.Dirigul nostru tocmai intra in clasa urmat de colegul cel nou.
-Copii astazi avem un coleg nou.Domnule Uciha vino te rog frumos sa te prezinti.
-Sunt Sasuke Uciha si vin din cartierul alaturat.Am note foarte bune si as vrea sa imi fac prieteni dar sa nu fie niste ratati.
-Multumim pentru prezentare.Stai in banca din spatele Sakurei te rog frumos.Domisoara cu parul roz.Vreau sa va aununt ca rpofeoara de romana este bolnava si profesorul de istorie are o problema in familie asa ca veti face numai sportul si desenul astazi.Va rog in astea doua ore in care o sa va face-ti de cap prin scoala nu face-ti galaie pentru alte clase au ore.
Dirigu a iesit din clasa si toata lumea a inceput sa tipe.A fost zgomot mare si cum nu suport asa ceva mi-am luat telefonul si am iesit in curte unde m-am dus la locul nostru secret, numai al meu si al prietenelor noastre.Este in spatele scolii intre 5 copaci un loc destul de mic unde avem un hamac pus de noi.Este liniste si frumos.Cand m-am asezat in hamac am vazut ca Sasuke m-a urmarit.A venit si s-a asezat langa mine.
-Deci tu esti fata cu parul roz si energica de care imi spuneau baietii?
-Presupun ca da !Dar de ce intrebi?
-Esti draguta si arati bine ...
-Este prima ta zi aici si deja urmaresti fete?
-Nu nu urmaresc orice fete !Mi-ai placut de prima oara cand te-am vazut.
-Perfect !Inca unul pe lista!
-Ce lista?Sau este o chestie de-a fetelor ?
-Am facut o lista cu toti baietii din scoala care ma plac .
-Si cam cati ai?
-Cu tine 37!
-Oau! E ceva nu gluma!Deci dupa ore vrei sa te duc acasa ?
-O iau pe jos si nu pot pentru ca oameii care vor uncopr sanatos si frumos mai trebuie sa faca si sport.
-Gimnastica?
-Nu innot de performanta.Fac de cand eram mica si nu am ratat nici un antrenament si nici nu o voi face pentru un tip care se uita dupa fete si mai este si prima lui zi de scoala.
-Am fost cel mai popular in vechea mea scoala si macar acolo erau fete mai dragute care sa nu se poarte asa cu un baiat care o intreaba daca vrea sa iasa cu el.
-Am iubit pentru cultura ta.
-Si asta inseamna ca nu poti iesi cu nimeni.
-Daca ai fi cu o fata si ai vedea ca iese cu altul nu ai crede ca te inseala si ca vrea sa iti dea peste nas?
-Pai....cam da .Dar daca sunt doar prieteni nu are ce sa ma alarmeze!
-Si daca relatia lor evolueaza in timp.?Ce ai face?
-Buna intrebare ! Nu am ajuns in asa situatie deci habar n-am.
-Acum te rog sa ma scuzi dar ma cheama iubitul.
- Si ma rog frumos cine e ?
-Un tip din clasa 11 c pe nume Itachi.Trebuie sa ma vad cu el in 5 minute ca sa maintalnesc cu fratele lui mai mic.Pa!
-Eu sunt fratele lui mai mic.
- Am vreo dovada?
-Numele de familie?
-Nu neaparat.Trebuie sa plec pa![posturi unite]
s-a pus de doua ori scz vina mea imi pare rau
am apasat de doua ori si l-am pus de doua ori am sa fiu mai atenta promit



Răspunsuri în acest subiect
The first and last kiss - de Vampire - 18-12-2009, 10:24 AM
RE: [SasuSaku]The first and last kiss - de Vampire - 18-12-2009, 02:54 PM
RE: [SasuSaku]The first and last kiss - de Dizzy - 18-12-2009, 03:30 PM
RE: [SasuSaku]The first and last kiss - de Dizzy - 19-12-2009, 12:50 PM
RE: The first and last kiss - de Vampire - 23-12-2009, 03:56 PM
RE: The first and last kiss - de Elena. - 06-01-2010, 12:39 AM
RE: The first and last kiss - de Suki - 09-01-2010, 03:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kiss my gentle burning bruise Allison 8 4.054 22-09-2011, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Akane Hime
  Kiss of Dawn Itsumi 1 2.171 12-12-2010, 03:54 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  Give me just a kiss Lara 2 2.569 26-07-2010, 02:24 PM
Ultimul răspuns: Lara


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)