Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love and rivalry [+16 / +18] [hentai]

#6
Hello
So am citit si eu ficul...
Ideea e interesanta, nu neg asta, dar ai alte probleme...
Sa incep with the first chapter:
Nu stiu cum reusesti, insa tu odata vorbesti la trecut, odata la prezent si tot asa. Incearca totusi sa te bazezi pe un singur timp verbal...
Hmm sa zicem ca ai incercat sa descrii cat de cat acolo cu mingea rosiatica si chestiile alea, dar se putea si mai bine...
Descrii un pic un apus, apoi dintr-o data apare sorasa si dupa aia vorbesti de nu stiu ce "deghizare" de-a ei, dupa aia vorbesti de tatal ei, si opa... peste cateva secunde aflam ca acesta a murit si sorasa se culca cu nu stiu ce baiat sau barbat(nvm) si tot asa...
Sunt toate amestecate (rau de tot), nu mai intelege nimic persoana care citeste. Sincer eu am si uitat ce am citit, a trebuit sa mai recitesc ca sa pot lasa un coment...
Ai extrem de multe greseli de tastare, dar si de exprimare si ai fff foarte multe repetitii care sunt enervante. Dar sincer acum mi-e prea lene sa citesc tot capitolul inca odata ca sa ti le zic...
Ah si era sa uit... La sfarsit zice ca nu vrea sa o mai intalneasca si dupa aia ca spera ca va veni la inmormantare... Sunt cam opuse aceste ganduri nu crezi, adica nu se potriveste deloc... Personajul tau sufera de schimbari de personalitate? Odata vrea ceva odata isi schimba ideea...(nvm sa zicem ca asta o trecem cu vederea)


The second chapter:
Spre deosebire de Angel-Asakura eu una am observat greseli. Pff si inca cate...
"turma de jurnalisti"- nu puteai spune si tu multimea?
nostra-noastra(mai nou vrei sa scrii in alta limba ficul?)
grijulia- cred ca defapt era grijulie
25-douazeci si cinci(nu crezi totusi ca e cam prea tanara? Adica e dadaca lor de cand a murit mama lui Rose nu? Avea cumva sapte ani cand le-a devenit dadaca? Lol asta-i tare ea avea sapte ani si gemenele sase, mda dadaca tanara:ha:)
-puteai sa te chinui mai mult sa descri parul ei adica pare ca ai aruncat acolo cuvintele numai asa ca nu aveai ce face...
-in loc sa pui ":" puteai sa scri ca era imbracata decent, in haine de doliu, cu o bla bla ...
m-am rosit- m-am inrosit era mai corect
-stai asa sicriul era in mijlocul cimitirului? Nu am inteles, poate nu am citit eu bine nvm...
o voi bate eu cu mana mea- deci eu una cred, ca toti cei care citim avem totusi atata minte incat sa ne dam seama ca era vorba de ea. Era de ajuns si un simplu "o voi bate cu mana mea"
Descrierea vestiemtatiei lui Ashley e... nu stiu cum sa zic... penala cred, puteai si aici sa te straduiesti mai mult...
So sincer mie mi-e lene sa iti arat toate greselile, crede-ma is prea multe si ii deja tarziu...
Ca si in capitolul precedent si aici treci de la un timp la altul, te repeti de foarte multe ori si asa mai departe...
Iti dau un sfat: Inainte sa postezi mai sacrifica-ti si tu cateva minute din timpul pretios pe care il ai si reciteste ceea ce ai scris, nu de alta, dar cand vezi atatea greseli iti piere pofta de citit, adica si alte persoane au greseli, dar nici chiar in halul asta... Eu inteleg ca esti incepatoare, dar totusi straduieste-te si tu un pic mai mult.
Asa si acum sa critic si povestea, care e.... incurcata rau de tot.
So Ashley ma enerveaza rau de tot, nu pot sa o tai bucatele si sa o dau la rechini?(mda imaginatia mea...) Insa nici Rose nu e mai buna ca ea, aia ii proasta sau se preface? Adica stai asa eu una cred ca e, cum sa faca asa ceva, cand defapt ar avea toti baietii la picioare si ar putea face ce doreste, ea se "deghizeaza" doar ca sa aiba pace... Pfff deci daca e un singur lucru pe care nu il suport la unele persoane atunci ala e ca nu au personalitate si ca nu isi stiu apara drepturile... Pff deci ea se preface ca e urata si asa mai departe numai asa ca sa aiba liniste, dar oare ce i-ar fi atat de greu sa lupte with that B.i.t.c.h. si sa-i arate ca nu e nici ea o papusa de plastic...nvm
Tatal ei, hmm.... sa zicem ca-mi pare bine ca a murit. Bosorog imbecil sper sa-i placa privelistea de acolo unde a ajuns...
Pe mine una nu ma deranjeaza felul in care a vorbit Ashley despre Romania, ce sa-i faci asta e ...
Eu una insa nu am inteles cum e treaba... ele doua vin in Bucuresti sau in Brasov?
Deci chiar daca ficul asta e cam "un mare dezastru" sa zicem ca il voi citi, daca tu o sa incerci sa iti remediezi greselile(btw ar fi bine sa incepi prima data sa corectezi capitolele postate, nu cred ca multi au nervii mei ) iar dupa aia sa incerci sa nu mai grabesti actiunea(mie chiar mi se pare grabita, adica odata imi zici ceva dupa aia moare nu stiu cine, dupa aia se multa si tot asa... las-o mai moale si incearca sa descrii sentimentele fetei, tin sa te anunt ca daca ai hotarat ca o sa scrii la pers I trebuie sa descrii mai detaliat si ceea ce simte si ceea ce gandeste...)
Nvm nu o mai lungesc pentru ca eu una cred ca ai inteles ideea ...
Sa stii ca eu nu am vrut sa te jignesc sau ceva de genu, nu is o fata care sa critice foarte dur un fic, insa cand vad ca chiar e nevoie o fac...
Sa stii ca ficul tau ar putea avea un viitor minunat, insa asta depinde numai si numai de tine, eu una nu te oblig sa corectezi capitolele precedente si nici nu iti impun sa incerci sa ai mai multa grija cu greselile, insa daca tu chiar vrei sa faci ceva incearca sa-l faci calumea. Incearca sa faci in asa fel incat naratiunea, dialogul si descrierea sa se imbine armonios(cat de cat) si incearca sa scapi de repetitii(mda alea m-au enervat) si cred ca totul va fi bine. Depinde de vointa ta. Eu una voi citi, insa daca capitolul urmator va fi la fel sa sti ca o sa te critic la fel de dur.
So astept continuarea...
:bye:


Btw. chiar daca te deranjeaza sa stii ca nu voi sterge acest post... A si inca un lucru apreciez ca nu ai mai folosit smiley-uri:*
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.



Răspunsuri în acest subiect
Love and rivalry [+16 / +18] [hentai] - de kristal_icequeen - 16-12-2009, 10:39 PM
RE: Love and rivalry (hentai +16, +18) - de kristal_icequeen - 17-12-2009, 06:13 PM
RE: Love and rivalry (hentai +16, +18) - de Mitus - 19-12-2009, 01:31 AM
RE: Love and rivalry (hentai +16, +18) - de kristal_icequeen - 19-12-2009, 12:48 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The Love Game + 18 [ Hentai/Yuri] .: Em :. 23 11.944 15-12-2011, 09:48 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Wild Love[+16] [hentai] Lye 138 89.982 21-07-2008, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Bambilici


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)