Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Muşcătură dulce amăruie

#17
Mulţumim tuturor de comentarii şi de aprecieri!!!
Minnie Mouse, nu îţi face griji. Nu ai adus niciun fel de jignire. Doar că am vrut să nu existe neînţelegeri. Când ne vom inspira din ceva sau vom reda anumite lucruri din alte poveşti, vom anunţa =) .
Sper să citeşti în continuare, la fel ca şi restul.
Am adus următorul capitol, sper să vă placă.

Lectură plăcută!


[center]Capitolul 7[/center]
Când a venit dimineaţa, eram deja gata pentru liceu. Oricum stătusem toate orele din noapte citind o porcărie de carte „ Cum să fii mai bun” . Asta nu îi ajuta pe vampiri. Chiar am râs în sinea mea. Mă gândisem şi la problema cu Marcus şi mă întrebam dacă a făcut ceva grav prostul ăla; desigur că nu fusese prea mare plăcerea să îl ucid – pentru că nu a opus atâta rezistenţă, dar aş fi vrut să ştiu ce a făcut în anii ăştia. Se părea că acel Cod Moral mă oprea. Aveam mai multe legi ca lumea oamenilor, şi nu eram cunoscuţi. Speram să rămânem aşa pentru totdeauna. Şi o eternitate înseamnă mult, mult de tot. Şi e amuzant să vezi tot felul de fraieri care cred că ardem sub lumina soarelui. Crede-mă, dacă eşti mort o prostie ca aia nu are cum să te afecteze. În fine, odată ce a fost timpul m-am aflat în faţa uşii lui Lilith .
Nu credeam că o să am chiar o astfel de reacţie. Ce se întâmpla cu mine? De parcă era prima dată când îi vedeam gâtul , şi nu mă puteam abţine. Nu am vrut să o urmăresc pentru că îmi simţeam colţii coborând... Dar. Am simţit. Ceva puternic, un gust atât de dulce şi de.. Apetisant. Colţii mi-au ieşit vizibil şi ştiam că ochii mei se făcuseră extrem de roşii; poate mai adânciţi în flăcări decât fuseseră până acum vreodată. Fără să vreau, aproape inconştient de mişcările mele m-am dus în lift. Într-o secundă m-am aflat lângă brunetă, şi nu am vrut să ştiu dacă a realizat cât de repede m-am aflat acolo. Nimeni nu a mai aruncat în lift, iar când uşile s-au închis parcă începeam să mă sparg, în mii de bucăţi. Mâna sa dreaptă era însângerată. Puteam mirosii clar cât de dulce putea fi sângele său şi cât de mult îl doream. I-am luat mâna într-a mea şi nu am putut observa dacă opunea sau nu rezistenţă. Dacă ar fi trebuit să compar cu o stare omenească probabil aş compara-o cu beţia, atunci când nu eşti foarte conştient de ceea ce faci dar ai o vagă idee şi chiar atunci poţi avea exact ceea ce ţi-ai dorit întotdeauna. Pentru că nu mai eşti conştient prea tare de faptul că e bine sau e rău, pentru că eşti beat . Alcoolul te conduce. În cazul meu mirosul sângelui. Ştiam că par un psihopat, dar nu mă puteam controla. I-am prins mâna şi am dus-o către fura mea. Cred că a scâncit ceva, dar nu am luat-o în seamă. I-am tras trupul de al meu, după care am întors-o şi am împins-o de perete; dacă puteam numi aşa interiorul liftului. Mi-am trecut limba peste rana sa simţindu-i gustul sângelui. Ştiu că nu am nevoie de aer pentru a trăi, dar când guşti ceva atât de bun nu te poţi stăpâni. Practic, gâfâiam trăgând-o mai aproape de mine. I-am simţit trupul lângă al meu şi aş fi dorit să o muşc. Am zgâriat-o uşor cu unul dintre colţi şi am mai lins odată , simţind sângele. Avea un gust minunat şi deja începusem să o iau razna; mai mult ca înainte. Eram al dracului de excitat dar . . . Nu puteam să o muşc. Nu aveam voie. Şi asta nu era bazată pe reguli scrise. M-am oprit din lins şi am vrut să îi văd expresia feţei. Nu am ştiut ce să citesc pe ea pentru că eram prea beat şi trebuia neapărat să îmi exteriorizez cumva sentimentele. Am văzut că liftul s-a oprit , de fapt se blocase. Când am analizat repede situaţia , în minte, am realizat că Lilith a vrut să ţipe. Am sărutat-o brusc, trântind-o pe jos. Trupurile noastre stăteau foarte apropiate unul de celălalt şi îi puteam simţi respiraţia greoaie . Şi ar trebui să menţionez şi mirosul de tutun ce mă dezgusta într-o oarecare măsură. Am zis să nu îl iau în seamă şi mi-am introdus limba în gura ei. Şi ce dracu? De abia îmi puteam ridica înapoi colţii, stăteau scoşi şi a trebuit să am o foarte mare grijă să nu o zgârii. Pentru că puteam să o muşc, şi oricând aş fi vrut să fac asta – nu aveam voie . A început să mă împingă de pe ea, dar nu vroiam să fac asta. Mi-am strecurat mâna prin tricoul ei , îi venea .. Suculent? Şi am început să o pipăi continduând sărutul. Ştiam că ochii mei erau la fel de roşii aşa că îi închisesem. I-am atins unul dintre sâni când a început să mă tragă de păr.
- Ah.
Am scos aproape incontşient. Mi-am dat seama că o răneam doar când a început iar să se mişte liftul. Urma să se deschidă uşile. M-am ridicat brusc, luând-o de mână şi am ieşit. Când ne-am aflat afară din clădire, am privit-o rapid. Era.. Debusolată. Nu am vrut să citesc nimic dincolo de acel chip.
- E împotriva regulamentului să nu porţi uniformă.
Am zis înainte să fug . Colţii îmi erau încă scoşi ( vorbeam oarecum sâsâit când erau aşa ) iar ochii păstrau aceaşi intensitate roşie. Trebuia să dispar pentru o vreme; cine ştie ce mai puteam face?
Am decis să merg în apartamentul meu şi să mă calmez, dar bineînţeles că nu am putut. Am observat că Hari avea un musafir încă de dimineaţă; fostul lui iubit. Am zis să plec şi de acolo , pentru că nu ştiam cât de calm pot fi în prezenţa unui cretin. Am plecat, începând să alerg de pe bloc, pe bloc. Fără prea mult succes, pentru că acei colţi încă nu urcau la locul lor.
„ Hai odată!” repetam ca pentru mine. Şi de ce dracu nu terminau odată starea asta? Adică, eu. Excitat încă eram, pentru că trupul meu o luase razna, şi însetat, înfometat eram poate şi mai tare. Cred că asta era soluţie, să vânez ceva. Dar m-am săturat dew sângele de animal, cine ştie pe unde umblă şi ce porcării mănâncă.
Lilith, nu aş putea să beau un pic din sângele tău? Poate o s-o întreb într-una din zilele astea. Dacă nu o să fie prea speriată să mai dea ochii cu mine. „ Nu, n-o să fie ” am zis ca pentru mine amintindu-mi că nu este o puicuţă speriată de bombe.
Şi totuşi, oare şi-a dat seama că nu sunt ceva normal? Oricum, chiar ea a zis-o „ eşti ciudat” . Ar trebui să fie satisfăcută că are dreptate.
” Hai odată!” Am repetat iar pentru colţii ce nu vroiau să cedeze. M-am privit fugitiv într-un geam oglindă şi mi-am văzut expresia chipului. Buzele îmi erau arcuite într-u zâmbet pervers, ochii îmi străluceau ( puteau fi confundaţi cu roşul de semafor ) iar colţii.. Nu cred că au fost vreodată atât de vizibili. Cred că nici nu se mai punea problema să înţeleg de ce mi-era atât de foame. În toată existenţa mea de vampir nu fusesem atât de înnebunit. Dacă aş fi fost văzut de o fiinţă umană, probabil ar fi sunat la spitalul de nebuni. Semănam cu un psihopat.
Am continuat însă să alerg, pentru a-mi limpezi gândurile . Se părea însă că nu mă puteam calma, aşa că am decis să merg spre cea mai apropiată pădure. Aelrgam tot mai rapid, uitasem deja să respir şi să clipesc. Nu era nimeni în preajmă pentru a mă vedea. Paşii îmi erau foarte rapizi, insesisabili. Am văzut un cerb la o distanţă de 500 de metri şi în câteva secunde m-am aflat lângă el. Începuse să facă zgomot, dar deja nu îl mai puteam auzi. I-am rupt gâtul şi am început să beau din sângele lui.
Era fraged, nu ajunsese încă la vârsta maturităţii aşa că avea un gust delicios. Nu, de fapt era destul de bun deşi comparândul cu ceea ce simţisem când linsesem puţin din sângele lui Lilith.. Era un nimic, sau poate mai puţin de atât. Am simţit că îmi urcă la loc caninii şi că ochii îmi revin la normal. Tocmai atunci când am secătuit cerbul de sânge.
Mi-am şters gura, ştiind că sigur mi-au rămas pete de sânge pe buze.

Am ţipat, oricum nu mă putea auzi nimeni în pădure şi am început iar să fug. Cred că au durat ore în şir plimbările mele. Oricum, atunci când ajunsesem în apartament era seară.
- Salut Briar, ai primit câteva telefoane. Fetele astea te iubesc.
M-am uitat sarcastic la el. Hari mi-a analizat hainele rupte – pun pariu că mă făceau sexi.
- Opreşte salivarea băiete. Ce fete?
Am întrebat în timp ce mă îndreptam spre dormitor.
- Angelika, Mimi, Jane.. Şi o tipă cu L, cum o chema...
Imediat m-am gândit la Lilith şi într-o clipită m-am aflat lângă Hari.
- Cum o cheamă? Ochii deja începuseră să mi se schimbe. Am încercat să mă calmez. Am reuşit. Din păcate.
- Laura. Da, Laura. Zicea ceva de .. Nu ştiu, cred că erau îngrijorate că nu ai apărut azi la liceu.
M-am uitat dezgustat la el şi mi-am continuat drumul. După ce mi-am luat un nou schimb de haine şi un prosop, am mers la duş. Apa caldă nu reuşea deloc să îmi încălzească răceala impenetrabilă a trupului. Nu de parcă m-aş fi simţit bine dacă ar încălzi-o, doar nu vroiam să mor ars.
Am luat un tricou negreu , mulat şi o pereche de blugi simpli. Nu mă mai încălţasem de mult cu adidaşi, aşa că am zis să fac asta. Oricum era singura încălţăminte întreagă rămasă. Trebuia să dau o fugă până la mall zilele astea, cu banii luaţi de la Şefu’ ,
- Auzi, dar cine e faimoasa „ L ” ?
Mi-am dat ochii peste cap mărâind la el.
- Cine a zis că poţi ieşi cu mine afară?
- Nu ai zis nu.
- Åži nici da.
M-a bătut pe umăr. Tipul ăsta îmi era cu adevărat prieten, şi nu erau mulţi pe care să îi numesc aşa. Să nu mai spun că era un şaten cât se poate de uman, cu ochii albaştrii şterşi. A, care mai era şi homosexual pe deasupra. S-a îmbrăcat sport şi şi-a pus o şapcă în cap. Mda, interesantă combinaţie dar nu îi stătea atât de rău.
- Te-ai împăcat cu Mark?
Am zis pentru a face conversaţie. Ne aflam pe stradă, o plimbare nocturnă. Bine că nu ne ţineam de mână, nu vreau să fiu considerat gay.
- Ăă , nu chiar.
M-am uitat suspicios la el.
- ÃŽi plac femeile mai nou.
Am început să râd copios bătându-l pe umăr.
- Vrei să-l omor? Glumeam.
- Da.
M-am uitat pentru câteva secunde serios la el. Dacă mai zicea odată, eram în stare să o fac.
A început să râdă.
- Logic că nu Briar, ce naiba.
Am mai mers puţin până când ne-am întâlnit cu un „ amic ” de-al şatenului şi m-am decis să îi las singuri.

Iar eu? Aveam o noapte întreagă la dispoziţie? Şi ce aş fi putut să fac? Să stau bineînţeles în casa lui Lilith. Mda, ar fi o idee bună aşa că mi-am făcut apariţia în scurt timp la geamul ce ducea pe holul apartametului său. Am intrat, luminile erau toate stinse şi am căutat camera ei. Am simţit prezenţa unei singure fiinţe umane . Fata asta era non stop singură? Asta îmi plăcea şi nu. M-am plimbat prin toate încăperile, până când am simţit uşa camerei sale deschizându-se . S-a dus spre bucătărie, şi-a turnat un pahar cu apă. Purta o pijama foarte ... drăguţă. Prin asta vreau să spun că era sexi. Pantaloni scurţi, maieu, părul dezlegat. Şi ce bine mirosea !
Am văzut că avea un bandaj la mâna în care se „ rănise ” şi nu am mai putu suporta. Eram eu, nu îmi păsa ce credea. Dacă nu vroia să mă mai vadă niciodată, asta era. Am intrat în bucătărie şi am spus.
- Bau !



Răspunsuri în acest subiect
Muşcătură dulce amăruie - de Teh2 - 13-12-2009, 05:59 PM
RE: Muşcătură dulce amăruie - de Teh2 - 13-12-2009, 09:33 PM
RE: Muşcătură dulce amăruie - de Teh2 - 14-12-2009, 02:07 PM
RE: Muşcătură dulce amăruie - de Teh2 - 15-12-2009, 12:07 AM
RE: Muşcătură dulce amăruie - de Teh2 - 15-12-2009, 03:58 PM
RE: Muşcătură dulce amăruie - de Teh2 - 16-12-2009, 06:18 PM
RE: Muşcătură dulce amăruie - de Teh2 - 17-12-2009, 03:23 PM
RE: Muşcătură dulce amăruie - de Teru - 17-12-2009, 11:23 PM
RE: Muşcătură dulce amăruie - de Teru - 18-12-2009, 07:41 PM
RE: Muşcătură dulce amăruie - de Teh2 - 19-12-2009, 12:50 PM
RE: Muşcătură dulce amăruie - de Teh2 - 08-01-2010, 09:31 PM
RE: Muşcătură dulce amăruie - de Fantasy - 08-01-2010, 10:41 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Boy, te fac o tura cu le skate? - sasusaku - xSandra 4 4.053 28-08-2013, 11:21 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Dulce octombrie. Mad Hatter 15 6.495 18-06-2011, 11:09 PM
Ultimul răspuns: Meal.
  Dulce rai si scump infern **angels** 0 1.815 23-05-2011, 08:37 PM
Ultimul răspuns: **angels**
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Meal. 22 11.719 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  Elixirul vietii! Vinul dulce...[+16] Ryuu 2 2.574 12-09-2010, 03:57 PM
Ultimul răspuns: MisS.sAdiStic


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)