Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Boy, te fac o tura cu le skate? - sasusaku -

#1
Disclaimer : Nu detin nici un personaj , inafara de cele create de mine , e ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor intamplari/personaje.

Capitolul 1 - Un nou inceput.




" Uite, e tipa cea noua " . " Ce par ciudat are, zici ca-i vata de zahar. " . " Cred ca m-am indragostit " .
Asta urasc cel mai mult atunci cand eu si familia mea ne mutam intr-un oras nou : comentariile altora.
Inaintez pe skateboard-ul meu pe care este inscriptionat " AC/DC " in curtea liceului in timp ce toti elevii se holbeaza la mine. Da frate, am parul roz, si ?
Este prima zi de liceu, sunt boboc in clasa a-IX-a... Un boboc roz se pare. Ma asez langa trunchiul unui copac, pe iarba aramie. O adiere de vant imi face pielea ca de gaina.

- Salut. Tu trebuie sa fii Sakura. Ma numesc Naruto, sunt redactor-sef la ziarul scolii. E o onoare sa inveti la liceul nostru.

- O onoare? De ce spui asta ?

- Datorita tatalui tau, este foarte cunoscut aici. Este un actor foarte bun, apropo.

- A, da... Tata.

Un alt lucru care ma enerveaza la culme este ca oamenii sa ma recunoasca nu ca fiind Sakura Haruno, ci ca fiind " fata marelui actor Lee Haruno " .

- Daca nu ma insel, suntem si in aceasi clasa.

Spuse blondul cu un ranjet pe fata. Este destul de dragut... Parul asemenea spicelor de grau, si ochii de culoarea lagunii ii ofera un aer usor misterios. Daca n-ar fi atat de aiurit...
Clopotelul suna, studentii inghesuindu-se sa intre in scoala. Astept impreuna cu Naruto sa intre marea majoritate, iar apoi ne strecuram si noi in liceu printre elevii ramasi. Intram in clasa. Ca si afara, toti cei de aici se uita ciudat la mine . Oh, who cares? Oricum, presimt ca nu o sa raman mult in orasul asta. Ma asez in penultima banca, lasandu-mi skateboard-ul langa aceasta. Stau langa o tipa de statura medie, cu ochii de culoarea levanticai. Cred ca tipa poarta lentile de contact. In clasa intra un om mai in varsta, instantaneu facandu-se liniste.

- Buna ziua, dragi elevi. Ma numesc Kiro Mikata si voi fi dirigintele vostru pentru urmatorii 4 ani. Printre noi se afla fiica unui mare actor - te rog sa nu vorbeasca de mine, te rog sa nu vorbeasca de mine - . Sakura, fata din penultima banca, cu un look ... original sa spun asa, este fiica legendarului Lee Haruno. Te rog Sakura, vino in fata. Damn, o sa il omor pe tata pentru asta. Ajung in fata clasei, in timp ce o tipa blonda, destul de inalta, si ' plina de ea ' se ridica in picioare.

- Ce ti-ai facut draga la par? Ai cazut din intamplare in aparatul de facut vata de zahar? spuse aceasta intepata .

Cateva fete, probabil prietenele ei, au inceput sa rada, restul clasei neavand nici o reactie.

- Daca te fac proasta, ar fi o insulta adresata oamenilor prosti. Mi-ar fi placut sa fii la TV ca sa te inchid.

Ii spun eu sec, pe fata neavand nici-o reactie, spre deosebire de restul clasei care a izbucnit in ras. Pana si domnului diriginte ii aparuse un zambet.

Tipa se aseaza pe scaun, cu o expresie gen lasa-ca-iti-arat-eu-tie. Da, poate in alta viata.

- Deci Sakura, spune-ne ceva despre tine. Cum e sa fii fiica unui mare actor ? spuse curios domnul diriginte

- Niciodata nu mi-am dorit asta, este unul dintre lucrurile pe care le urasc cel mai mult. Sa traiesc in umbra tatalui meu este, sincer, un chin pentru mine.

- Cred ca exagerezi... Sigur ai si beneficii. De exemplu, situatia materiala.

- Atunci cand esti mai mereu singura acasa pentru ca parintii tai sunt prea ocupati, putin mai conteaza banii. Mai aveti vre-o alta intrebare ?

- Nu... Sper sa te simti bine. Am sa te rog insa sa te muti in a doua banca, vei sta cu Uchina, care se pare ca iar intarzie....


Nici nu spuse bine fraza ca pe usa intra un tip destul de inalt, cu parul ravasit pe fata, si cu o privire care pare de gheata.

- Uchina, vad ca nu ti-ai schimbat obiceiul din generala de a intarzia. Ia loc in a doua banca, vei sta impreuna cu Sakura. - si arata spre mine -

- Da, de parca mi-ar pasa... spuse acesta indiferent

- Deoarece este prima zi, astazi nu se fac ore. Maine veti primi manualele si orarul oficial. Acum puteti pleca, buna ziua. spuse dirigintele iesind din clasa.

Ma indrept spre banca unde voi sta cel putin semestrul asta. Sasuke inca nu s-a ridicat sa plece. Am ramas doar noi in clasa. Imi strang lucrurile de pe banca, indesandu-le in geanta.



NEXT LA CEL PUTIN 2 PARERI. :)
Cineva mi-a spus ca stelele cazatoare sunt tigarile aruncate de ingeri inainte ca acestia sa fie prinsi de Dumnezeu.

#2
Hei ! Am venit si eu pe-aici ^^
Pai , sincer nu stiu ce sa zic ... e cam scurtut , iar primul capitol ar trebuii sa fie mai lung , sa ne descrii viata Sakurei , sa ne descrii firea ei ... Dar in fine , pentru inceput e bine ^^ Asteptam next
[Imagine: tumblr_lukpmmDXsr1r3wanso1_500.gif]

#3
Hey! User nou , fic nou , se pare:). Bun venit pe site!:*. Am trecut din intamplare pe la ficul tau si am zis sa fiu eu a doua care iti lasa un comm:D. E un fic promitator , sa zic asa , adica eu cred ca poti sa faci ceva din el. Intr-adevar , puteai sa postezi un capitol mai lung , dar merge si asa;). Naratiunea e ok , dar parerea mea este ca ai putea sa descrii mai mult expresiile faciale sau sentimentele , mai ales dupa replicile personajelor. De exemplu , cand s-a prezentat Naruto , puteai sa il descrii putin ca expresie(spuse baiatul cu un zambet larg pe fata ; zise baiatul , fata lui radiind de bunavointa etc). Asta e doar parerea mea:). Ai si cateva greseli gramaticale:
-"in aceasi clasa"(aceeasi)
-"ochii de culoarea lagunii"(lagunei)
-"nici o reactie" , "nici-o reactie"- in cazul asta se scrie "nicio". Niciodata nu se scrie cu cratima.
-"Tipa se aseaza"(asaza)
-"vre-o alta intrebare"(vreo)-nici asta nu se scrie cu cratima in nicio situatie.
Din punctul meu de vedere , e mai bine ca nu ai descris din prima personalitatea completa a personajelor si nici trairile lor anterioare. Este mai interesant sa le dezvalui pe parcurs. Imi place caracterul Sakurei pana acum.
Commul a venit mai tarziu , stiu , dar sper totusi sa continui ficul. Te astept cu next! Spor la lucru!;)<3:-h

#4
Hey.
In primul rand vreau sa-ti spun ca m-a atras titlul . Este demential . Despre idee nu am ce sa-ti spun momentan , deoarece cu toate ca mi se pare originala nu mi-am facut o parere . Abia astept sa vad cum degurge aceasta poveste si ce viata v-a duce " bobocul roz " alaturi de colegii ei si de noului colegut de banca . Eh , cam atat am avut de spus , Astept next .

#5
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Me†al. 22 11.484 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  MuÅŸcătură dulce amăruie Teh 46 19.631 24-01-2010, 12:11 AM
Ultimul răspuns: Elusive wolf


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)