Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Puzzle [+18] [yaoi / criminalistica]

#4
Desi am mai citit ficul inainte pot sa spun ca nu-mi mai aduc aminte mare lucru din el…vreau sa spun ca inca exista suspansul ala pe care l-am avut la inceput si aceeasi placere de a citit capitolele..sa nu uitam de nerabdarea pentru a citit mult asteptatul « next » ;)) Nu neg ca ai avea un fic original si interesant tocmai pentru imbinarea yaoi-ului cu criminalistica care nu e un lucru usor zic eu, dar incep sa nu mai vad rostul laudelor fara sens "vai e minunat, superb, genial" si al miilor de emoticoane asa ca am sa-ti spun greselile pe care le-am reperat :
Ajunsese la stadiul in care putea rezolva totul. [aici e punct, nu virgula ca ai inceput cu litera mare] Stia totul, citea fetele persoanelor, nu-l interesa de altii, si nu, nu era un geniu.
Degeaba a fost tatal tau un geniu, tu nu vei fii niciodata asta. [« asta » e folosit de obicei pentru un obiect, ceva palpabil daca ma intelegi unde bat…aici mergea mai bine « tu nu vei fi niciodata asa/ca el/astfel »…cel putin asta e parerea mea ;))]
Si cateva greseli de tastare, nimic serios..le-am corectat tocmai pentru ca sunt putine :D
« isi cunostea frica de esec »
« admirand gradina imensa »
« Avea sentimentul ca este inghitit »
« a fost in stare sa paseasca inainte »
In rest nu am nimic sa-ti reprosez. Acum ca vei detalia fiecare crima astept sa vad ce o sa iasa si evident sa ma lamuresti cu relatia dintre Hide si Kanou [nu incep eu cu speculatiile mele ca presimt ca nu sunt bune oricum :-" ]
Spor la scris si ai grija de ideile tale sa nu se strice, pune-le la conservat pana data viitoare cand vei vrea sa scri:))... :* :bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Puzzle [yaoi/criminalistica] +18 - de myuu - 06-10-2009, 08:01 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Mortal Puzzle Marina. 57 24.333 13-02-2011, 06:09 PM
Ultimul răspuns: Cookiesor
  Un puzzle de 10 imagini Heratcher.21q 9 6.245 11-01-2009, 02:39 AM
Ultimul răspuns: Apathy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)