Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata traita in ritm de rock

#1
Ok fiindca am cosmaruri noaptea din cauza imaginatiei mele “bonlave” m-am hotarat sa mai scriu un fic de data aceasta este ceva mai diferit , cuplul va fii cel mai cunoscut din tot animeul Naruto. Capitolul v-a fii scurt deoarece mai am si ceva teme na anul acesta trebuie sa ma zbat mai mult deoarece termin scoala , postarile vor fii ceva mai rare din cauza temelor dar sa sparam ca vor fii pe placul vostru. Ficul v-a fii la prezent.

Dislimer : Nu detin nici un alt personaj in afara de cele create de mine ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din animeul manga-ul “Naruto”


Cap.1
Este o zii frumoasa in orasul Bucuresti , eu sunt Sakura Haruno o fata de 14 ani imi place foarte mult trupa faimosului Sasuke Uchiha este un baiat tot de 14 ani are parul negru precum pana corbului si ochii negrii , trupa lui se numeste “ Green Day” si au cele mai frumoase melodi Rock . Multa lume imi spune ca m-am schimbat foarte mult , poate din cazua ca am devenit mai agresiva , nu mai sunt aceas fata timida care inchitea orice. Sunt in timpul orei de muzica cea mai frumoasa ora! Iubesc muzica deasta imi place sa cant la chitara.
-Sakura este randul tau sa ne canti ceva , deci ce melodie ti-ai ales? Ma intreaba domnul profesor.
-Pai mi-am ales o melodie de The Birthday Massacre –“Red stars”.
-Poti incepe a spus el cu un zambet mic pe chip.
Am inceput sa cant toata lumea a ramas mirata de vocea mea. Oare cantam asa de bine?
-Sakura nota pe care ti-o void a este 10! Mi-a spus profesorul deschizand catalogul.
Eu m-am asezat inapoi in banca. Deaodata am simtit sa telefonul incepe sa-mi vibreze in buzunar. L-am scos repede din buzunar si am observat ca primisem un mesaj , cand l-am citit am ramas muta pentru cateva secunde. In mesaj scria: Hei Sakura stiu ca esti in ore si eu sunt dar trebuie sa-ti spun! Faimosul Sasuke Uchiha va fii cu tine in clasa!! Si restul trupei lui va fii cu mine in clasa!! Ce tare! Ne vedem in pauza. Pa Ino.”
Oare era adevarat , solistul si chitaristul principal al trupei mele favorite va fii cu mine in clasa? Nu-mi venea sac red.
Deaodata aud sunetul strident al clopotelului ce indica ca ora luase sfarsit!
Cand am iesit din clasa Ino ma astepta pe hol.
-Sakura ai primit mesajul meu? Ma intrebat aceasta fericita
-Da lam primit si nu-mi vine sac cred. E ca si cum ai spune ca Elvis inca mai traieste! Sau ceva de genu. Am spus eu razand.
-Oricum poate sta cu tine in banca! Ce tare ar fii!
-Da o fata simpla ca mine sa stea cu o vedeta rock! Te rog Ino nu am eu norocul asta. Dar am fost intrerupta de catre cineva.
Cand m-am intors am ramas fara cuvinte era chiar Sasuke Uchiha.
-Tu esti Sakura Haruno? Fiindca cu ea voi sta in banca si o caut de cateva minute.
-Da eu sunt Sakura Haruno. Am spus eu stapanindu-mi sentimentele.
O gramada de fane vroiau cate un autograph de la Sasuke dau erau impiedicate de catre garzile de corp ale lui Sasuke.
-Pai ce zici daca mi-ai arata banca noastra si mi-ai da si mie orarul , deja am vorbit cu domnul director si suntem invoiti de la ore pentru a-mi arata scoala. Din ce am vazut este desul de mare si ai ce-mi arata. A spus Sasuke cu un zambet mic pe buze.
-Pai urmeaza-ma. Am spus eu intrand in clasa . Acesta este banca noastra. Iti poti lasa ghiozdanul aici. Am spus eu cu un zambet mic pe fata.
Dupa doua ore in care ne-am plimbat prin scoala si i-am aratat campusul am ajuns inapoi in clasa. Ultima ora a fost de Romana. Deci nu a fost o ora prea interesanta.
Cand am iesit din curtea scolii am observat ca eram asteptata de catre Ino si Hinata. Ino imi este o prietena foarte buna ne cunoastem de la gradinita . Ea are parul lung si blond iar ochii ei albastrii imi aduc aminte de cerul senin de vara , Hinata este in aceas clasa cu mine ea are parul negru lung si ochii grii precum un nor de ploaie , ea este cea mai timida persoana pe care o stiu. Iar eu ce pot spune despre mine ca sa ma descriu un cateva cuvinte , am parul lung roz ca florile de cires , ochii vezi precum iarba si pielea alba ca laptele. Dupa aproape o ora de mers cu transportul in comun am ajuns acasa. Locuinta mea este chiar de lux deoarece mama este avocata iar tata este patronul unei firme de audit financiar. Deci pot spune ca duc o viata buna. Cand am ajuns acasa ca de obicei mama si tata nu erau acasa iar eu ca de obicei nu am mancat nimic deoarece temele mi-au luat si pofta de mancare si orice chef. Dupa ce am terminat de schis temele m-am dus si mi-am facut un dus , dupaia m-am pus schimbat in pijama si m-am trantit in pat. In urmatoarele minute am adormit deoarece am fost foarte obosita iar maine am test la matematica. Ce bucuri pe capul meu.





Acesta este capitolul , imi cer mii de scuze fiindca este scurt dar nu ma pot imparti in mai multe locuri deoarece am si teme de scris.
http://www.youtube.com/watch?v=kHzsyBag438 Melodia pe care am candat-o
http://www.youtube.com/watch?v=T8I5CCpCMis O melodie de la Green Day



Răspunsuri în acest subiect
O viata traita in ritm de rock - de Who said i have to be normal - 24-09-2009, 09:43 PM
RE: [Naruto] O viata traita in ritm de rock - de "~Setsuna~Noelle~" - 09-11-2009, 09:51 AM
RE: [Naruto] O viata traita in ritm de rock - de "~Setsuna~Noelle~" - 16-11-2009, 10:40 PM
RE: [Naruto] O viata traita in ritm de rock - de Sakura_night_girl - 17-11-2009, 10:40 AM
RE: O viata traita in ritm de rock - de Abbeh. - 17-01-2010, 12:08 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dragoste in ritm de rapp Nywa 46 28.954 08-03-2013, 11:22 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Cu ritm în sânge hiimera 2 1.988 06-03-2012, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Poezii in Ritm de rap :) Aliss_anime 5 10.901 09-05-2011, 01:19 AM
Ultimul răspuns: jony23
  Un timp mort si-o viata traita Crazy Person 1 2.184 22-05-2010, 06:11 PM
Ultimul răspuns: Riluri


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)