Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fantasy of Love

#14
-Si sa inteleg ca tu esti noul meu cumnat?
-Da.Adica daca ma accepta sora ta..da..sunt viitorul tau cumnat.Kai imi pare bine
-Placerea e de partea mea.Omi.
-Stiu cine esti piciule.Si prevad ca o sa ne intelegem bine..
Un zambet tare ciudat aparu pe fata acestuia.Punea ceva la cale.Ceva destul de rau dupa expresia fetei lui.
-Uite cardurile astea.Acum ca tot faci parte din viata mea,vreau sa arati respectabil,ca o adevarata doamna,ca o adevarata regina,asa cum erai venerata...pe scena aia. Spuse acesta schimbandu-si expresia fetei pentru o secunda, dupa care reveni la conversatie. Eu am treaba cu Omi in centru,asa ca nu ne astepta.Ia un taxi si mergi acasa.Ai o dublura a cheii la portar.Si ..poate faci si tu ceva de mancare.O sa ne intoarceam lihniti.
Chidori era atat de ametita din cauza atator sarcini,ca nici nu stia la care din ele sa zica DA.
-Unde mergem?
-Sa iti arat surpriza.Cred ca esti nerabdator sa vezi ce e.
Masina rosie decapotabila se opri in fata unui imens bloc de apartamente,fiecare cu mansardele pline de flori colorate,ce imblanzeau imaginea imensului bloc.
-Buna ziua!As dori si eu cheia de la aparatamentul 13
-Poftiti.Aa..si sa il stapaniti sanatos!
Kai chicoti.
-Haide piciule intra.
-Ce cautam aici?
-O sa aflii imediat.Nu fii pripit.Graba strica treaba!
Apasa pe clanta noua cu multa grija si deschise meticulos usa,unde ii arata lui Omi,adevarata viata.Adevaratul lux.
-Wooow.Cat de frumos e!
-Asa’I ca n-ai avut niciodata asa ceva?
-Nu..nu mi-as permite asa ceva,nici daca as munci pe branci.
-Pai..tocmai iti permiti,pentru ca e al tau.Iti apartine de la robinetul de la chiuveta,pana la clanta de la usa.
Deodata pe fata adolescentului aparu o grimasa. Kai se uita nedumerit la el, intrebandu-se ce nu-i convenea la apartamentul acesta luxos.
’ Ce naiba... ? De ce se stramba cand tocmai i-am oferit un colt din Rai ?! Copil mofturos..’
- Kai...de ce mi-l oferi ? spuse baiatul serios uitandu-se in ochii lui reci.
- Paai...vreau ca tie si sora’tii sa va fie bine. Spuse acesta primul motiv care ii veni in minte incercand sa para ca are intentii bune in ciuda adevaratului sau plan
- Ei i-ai zis sa se intoarca acasa, adica la tine, nu ?
- Da.
- Si mie mi-ai dat apartamentul asta ?
- Asculta piciule...daca nu-ti convine ce-ti ofer nu-l accepta si intoarce-te in clubul acela. Spuse demonul deja exasperat.
- Da, dar eu vreau sa stau cu Chidori ! Spuse acesta uitandu-se hotarat in ochii brunetului. Tanarul se uita uimit la el.
‘ Aceeasi privire ca fiara de sora’sa...dar las’ ca te aranjez eu piciule !’
- Uite Omi...stii, sora ta are deja 18 ani, si...Ma rog, esti si tu destul de mare si de inteligent ca sa te prinzi de unele lucruri... Spuse Kai vrand sa para aparent stanjenit, apoi se apropie de urechea baiatului si ii sopti : Daca ma intelegi unde bat apropo-ul...vrem si noi intimitate. Dupa care ii facu cu ochiul si il invita sa inspecteze impreuna apartamentul.
Se descaltara si pasira amandoi pe covorul din holul luxuriant, lasandu-si talpile sa se simta cu adevarat binevenite in locuinta nou-nouta. Intrara in sufrageria spatioasa, care era decorata si mobilata exact pentru gusturile si nevoile unui adolescent. In centru o canapea si o pereche de fotolii rosii inconjurau o masuta pe care se aflau lumanari parfumate, reviste, si mai multe telecomenzi. Kai se apropie si ii arata lui Omi ce face fiecare.
- Uite, asta e pentru televizor. Spuse acesta deschizand plasma din biblioteca. Asta...cred ca e pentru aer, si asta e pentru consola. Spuse acesta inmanandu-i-le pe toate. Sa le stapanesti cu placere pustiule.
Ochii piciului straluceau precum ochii unui hot care tocmai a nimerit din greseala in trezoreria nationala. Nu mai stia unde sa se uite mai repede si ce sa admire mai intai.
In cealalta parte a orasului, in clubul SS, Chidori ii pregatea bagajul lui Omi ingandurata. Deja totul era mult prea mult pentru ea. Prea multe evenimente importante decurste in prea putin timp. Nici nu stia la ce sa se gandeasca mai intai, caci gandul ii zbura de la o intamplare la alta !
In timp ce aseza hainele cu miscari mecanice,se intepa intrun ac de siguranta ce era agatat de o camasa verde.O picatura rosie si grea cazu pe camasa fratelui sau.
-Minunat!Acum va trebui sa o spal! Si era camasa lui preferata.
O ridica din valiza si o arunca pe pat. Din buzunarul de sus zbura o poza cam ponosita si uda pe alocuri.Era poza mamei sale,o femeie foarte frumoasa,cu ochii caprui asemenea frunzelor aurii de toamna,parul blond si cret si un zambet cald si dulce.
-Offf…daca ai stii ce dor imi e tine mama,cata nevoie am sa imi spui o vorba buna si sa ma faci sa inteleg ce mi se intampla...
Se duse sa se spele pe fata, caci in coltul ochilor deja ii aparusera mici picaturi de nostalgie. Dar in schimb incepu sa-si examineze fata, parul, corpul, si cauta o asemanare intre ea si femeia care ii daduse viata, insa gasea prea putine pentru cat de multe ar fi vrut sa mosteneasca de la ea. Parul ei auriu si matasos care o gadila mereu la sarutul de noapte buna, zambetul cristalin alaturi de vocea calda care o dezmierdau mereu cand se lovea, mainile albe ca de inger care in fieare dimineata ii arajau parul in clasicele codite impletite sau palmieri...
‘ As fi vrut sa seman si eu mai mult ca tine, mama...’



Răspunsuri în acest subiect
Fantasy of Love - de Biscuite - 14-04-2009, 09:40 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 19-04-2009, 04:49 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 20-04-2009, 06:13 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 21-04-2009, 01:07 AM
RE: Fantasy of Love - de Topaz - 02-05-2009, 03:18 PM
RE: Fantasy of Love - de Biscuite - 05-05-2009, 10:09 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 05-05-2009, 10:56 PM
RE: Fantasy of Love - de Shojo Queen - 06-05-2009, 02:05 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 13-05-2009, 06:42 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 15-05-2009, 12:07 AM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 19-06-2009, 07:29 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 20-06-2009, 01:30 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 10-03-2010, 09:06 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 14-03-2010, 10:00 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 18-05-2010, 11:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.810 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  [Final Fantasy]Totul se rezuma la iubire La Minor. 7 9.367 18-04-2010, 07:14 PM
Ultimul răspuns: : : :Theo: : :
  Fantasy sweet_zoey 1 2.866 01-11-2008, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Kali?!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)