Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fantasy of Love

#13
Universul complotase inca o data la sensul vietii ei.Inca o data in viata ei,se intamplau lucruri neasteptate,nevisate,chiar nedorite.Mii de ganduri sfasietoare,mii de intrebari fara raspuns,imagini ce ii apareau in fata ochilor mari si albastri inecati in lacrimi curate si cristaline nu ii dadeau pace.De ce ea? De ce nu o alta fata de la club? De ce viata ei trebuie sa fie mereu rastalmacita de greutati si nu poate atinge fericirea?
Totul ii se parea ciudat.Cum oare,tipul care ii furase inocenta,se bucurase de puritatea ei,acum incerca sa o cumpere,oferindu-I protectie,ba chiar incercand sa o maguleasca,oferindu-I cadouri fine.Ce era oare cu jocul asta?Chiar o voia sau se juca cu mintea ei?

In fata ii se deschidea o noua poarta spre o alta vita.O noua sansa.Sansa unui nou inceput.Chidori se privi in oglinda,asteptand parca un raspuns venit dincolo de rama alba a oglinzii,dar nu reusii sa vada decat o pereche de ochi tristi si confuzi…Era in cadere libera si nu se putea opri..vrand-nevrand era nevoita sa atinga asfaltul rece al vietii.Zgarieturi si vantai fara leac.Niciun medicament nu o putea vindeca…doar dragoste.
Un claxon de la parter o trezi din starea ei de amorteala.Se privi inca o data in oglinda,isi retusa machiajul si isi indeparta suvita rebela de pe frunte dezgolindu-si ochi atat de nevinovati si in acelasi timp atat de tristi.Cobori scarile in graba caci nu voia sa il faca sa astepte mai mult de atat pe Kai.

-Te rog sa te grabesti.Avem multa treaba astazi.
-Pot sa stiu unde…?
-Urca in masina mai repede.Si asa vecinii se holbeaza de ceva vreme la mine.
Fata se supuse si deschise portiera cu multa delicatete.Chiar daca nu voia sa recunoasca,ii placea latura dura a lui Kai.Era ceva inexplicabil.
Masina rosie stationa in fata clubului <SS>.
-Ce cautam aici?
-O sa vezi.Si te rog inceteaza cu interogatoriul.E ca si cum mi-ai turna o pastila expirata intrun pahar cu apa.
-Dar…Nu apuca sa termine fraza si o insfaca de brat.Intra triumfator in club,unde erau stranse toate fetele si doamna Sayoko ce pareau foarte speriate.
-Buna ziua doamnelor!Va bucurati de oaspeti?
-Chidori,fata,unde Dumnezeu umbli?Am fost foarte ingrijorata pentru tine.De asemenea si Omi.Sa nu mai faci asemenea lucru…macar un telefon sa fii dat!o mustra doamna Sayoko ,dar in privirea ei se citea bucuria de a o revedea.
-Fiti fara grija.Chidori a fost pe maini…foarte bune,spuse Kai arcuindu-si buzele intrun zambet ironic.
-Chidoriiiiii!! Unde ai fost soro?Ti-am lasat o gramada de mesaje pe telefon.Ce s-a intamplat?Unde ai fost noaptea trecuta?
-Cum spuneam,domnisoara a fost pe maini bune.Am avut nevoie de ingrijiri si la ea m-am gandit ca ar putea sa ma ajute.
-Dar ati patit ceva?Ceva grav
-Ah..nu.
-Sunteti bine?
-Da,multumesc!Dar nu acesta este motivul pentru care ma aflu aici.Vreau sa va prezint noua voastra sefa.
-POFTIM?Noua lor sefa?Si doamna Sayoko?
-Nu te agita draguto.E la alegerea ta ce sa va alege de doamna Sayoko!
-Dar nu ma pricep deloc la afaceri,si ce e cu alegerea asta brusca!Imi explica si mie cineva,ce dracului se intampla?
-Nu e momentul sa ne certam,si mai ales pentru tipete Chidori.Decizia a fost luata.Acum trebuie doar sa te calmezi si sa iti accepti noul rol.
-Calm?Imi cer sa ma calmez?Dumnezeule,chiar nu am chef de glume…mai ales de genul asta.
-Ori accepti,ori inchid clubul!Nu cred ca vrei ca prietenele tale sa ramana pe drumuri.
<Wispers>
-Nu te bucuri surioara?In sfarsit ni s-a implinit visul .O sa avem tot ce ne dorim.
-Pustiule,zise Kai,fa-ti bagajele.Am o surpriza pentru tine.
Chidori nu mai intelegea nimic.Era confuza si disperata.Cum de ajunsese in situatia aceea?Cum sa ii ia postul dnei Sayoko..cea care practic i-a fost alaturi tot timpul..?Si totusi nu putea sa lase atatea fete pe drumuri..stiind ca unele sunt si mame.Ea stia cat de greu e sa cresti un frate,daramite un copil mic.
Viata lua intorsaturi dramatice.E ca si cum visa..dar nu reusea sa se trezeasca.Un cosmar..ce s-ar putea transforma in iluzia unei frumoase iubiri.Fantasy of Love.



Răspunsuri în acest subiect
Fantasy of Love - de Biscuite - 14-04-2009, 09:40 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 19-04-2009, 04:49 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 20-04-2009, 06:13 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 21-04-2009, 01:07 AM
RE: Fantasy of Love - de Topaz - 02-05-2009, 03:18 PM
RE: Fantasy of Love - de Biscuite - 05-05-2009, 10:09 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 05-05-2009, 10:56 PM
RE: Fantasy of Love - de Shojo Queen - 06-05-2009, 02:05 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 13-05-2009, 06:42 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 15-05-2009, 12:07 AM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 19-06-2009, 07:29 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 20-06-2009, 01:30 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 10-03-2010, 09:06 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 14-03-2010, 10:00 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 18-05-2010, 11:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.812 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  [Final Fantasy]Totul se rezuma la iubire La Minor. 7 9.367 18-04-2010, 07:14 PM
Ultimul răspuns: : : :Theo: : :
  Fantasy sweet_zoey 1 2.866 01-11-2008, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Kali?!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)