Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Filmele Horror ....coincidente in timpul vizionari

#8
deci eu sunt ahtiata dupa filme de groaza. Ma uit la ele de cand am vreo 5 ani si din cauza obsesiei mele pt acest gen de filme am fost de acord intr-o noapte sa ma duc cu prietenul meu la o casa bantuita, cica, undeva intr-un sat de la periferia orasului. Ma rog, zis si facut. Am ajuns acolo si eram cinci, eu, prietenul meu, pritenul lui cel mai bun si inca 3 baieti pe care ii cunosteam. Eh si ei pregatisera toate lucrurile pentru a face un ritual. Deci facusera niste semne pe pereti cu vopsea rosie si pe jos era o pentagrama inconjurata de un cerc, iar in colturile pentagramei erau niste semne ciudate. Draq stie in ce limba erau scrise. Vreau sa va spun ca nu exista curent in casa aceea, era drapanata rau de tot si nu erau decat cateva scaune, niste carpe la geamuri care erau sparte si niste tablouri. doar o camera reusise sa supravietuiasca, restul casei era cazuta in paragina, intrai in camere trecand prin ziduri71. Ma rog si aprind ei niste lumanari, imi dau o foaie pe care era scrisa o fraza si imi explica ce sa fac si cand sa spun ce scrie. Zis si facut, facem noi asa numitul ritual si nu se intampla nimic. Dar ma jur ca la cateva minute dupa ce am terminat si am vrut sa ne ridicam, pritenul cel mai bun al iubitului meu se ridica si cand iese din cerc pur si simplu il vad zburand si danduse cu spatele de zid. Am ramas cu toti incremeniti in timp ce incepe sa se cutremure totul. Nici nu am mai avut tupeul sa tip sau sa fac ceva. Aia da sperietura draq. Cand totul sa linistit am fugit cu toti afara si eu m-am suit pe motocicleta cu prietenul meu si plecati am fost. Ceva atat de infricosetor nu am trait in viata mea si am refuzat sa ma intorc inapoi acolo. Ei s-au intors si au spus ca cica toate chestiile acelea pe care le desenasem disparusera. Acum nu stiu daca sa ii cred sau nu dar faza cu zburatul mi-a ajuns.
In afara de asta eu de abia ma mutasem atunci aici in apartamentul in care stau acum. E apartamentul in care a copilarit tatal meu si e super creepy si de la intamplarea aceea daca stau treaza dupa ora 12 si toti dorm nu pot sa stau cu lumina stinsa, am impresia tot timpul ca este cineva in casa si se aud tot felul de zgomote ciudata.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Filmele Horror ....coincidente in timpul vizionari - de Lectina96 - 12-03-2011, 08:11 PM
RE: Filmele Horror ....coincidente in timpul vizionari - de BloodyInnocence - 21-12-2009, 06:00 PM
RE: Filmele Horror ....coincidente in timpul vizionari - de street king - 01-06-2010, 11:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Horror Stories Robb'™ 4 4.162 17-07-2011, 08:43 PM
Ultimul răspuns: Robb'™
  Horror clips - sau clipuri de speriat copii. Ma'eth 3 7.336 11-08-2008, 03:11 PM
Ultimul răspuns: Melyeter


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)