Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The first and last kiss

#5
Nu crezi ca pui cam multe reguli? Fiecare posteaza cand vrea/ cum vrea/ unde vrea, in limita unor reguli. Insa, regulile acelea nu sunt facute de tine, ci de staff`ul AnimeZup :D. Faptul ca iti comentezi singura fic`ul este si asta destul de weird. Ideea este: tu scrii, noi comentam. Nu comentezi tu parerile altor useri. Vrei comentarii? E un forum liber, lasa`i sa`si exprime opinia ( like me, on a the other side). Multumirile, nelamuririle legate de anumite comentarii le postezi o data cu noul capitol, nu, uite, ai primit un comentariu, e must sa`l comentezi/ sa`i multumesti. Acum, legat de fic:
Citat: Buna, ma numesc Haruno Sakura, am 18 ani, parul lung pana la fund suna atat de aiurea
de culoarea florilor de cires am intalnit de mii de ori expresia asta incat imi vine sa vomit, ochi ca algele marii, cele mai splendide diamante de un turcoaz unic ori sunt alge, ori sunt diamante? Fi mai explicita, savanto`, iar pielea, ca spuma laptelui si fac innot inot de performanta nu vad legatura. Asa, faci inot, ai pielea a alba- ca -zapada... Any connection?.Vreau sa va povestesc si voua despre iubirea vietii mele......vreau sa va spun cum e sa crezi...
Este o seara de vara, cerul este de/ ca o paleta de culori calde, in timp ce copaciivirgula de un verde viu se lasa mangaiati de vant si tu citesti basme cu printese?.space Sunt in camera mea dintr-o vila moderna cu doua etajepropozitie seaca.spaceCamera mea are peretii de culoarea florilor de ciressi eu care credeam ca e dulceata de mere^ , si un perete din sticla care se deschide si da in balcon cu priveliste in gradina cu trandafiri, unde am pus la umbra copacilor un hamac wooow, n`ai draga si limuzina care coboara de pe creanga?, chiar nu mi`ai captat atentia deloc pana aici.spacePerdelele sunt de un roz pal, patul are asternuturi roz cu flori de ciresnu de mere? este pus in fata peretelui de sticla lipit de peretele opus lui hai zau? nu ma iei si cu Teorema lu` Pitagora?.spaceIn partea stanga a patului am dulapul cu usi glisante si oglinda in care sta toata garderoba measi eu care credeam ca tii mancarea acolo^.spaceIn dreapta am cateva rafturi prinse in perete pe care am medalii si diplome de la diferite concursuri.In stanga afara "a" camereispaceam baia cu cabina de dus si tot ce imi mai trebuie si ce`ti trebuie draga? si langa usa ce da in holul de la etajaici ce mai ai? Hai ca m`am obisnuit cu ideea.La etaj mai sunt si camerele parintilor mei si a fratelui meu mai mare cu 4 anivirgula Kibavirgula si alte cateva cameracamere libere.spaceLa perterparter aveamba prezent, ba trecut. Nu ne iei si cu viitor? sufrageria, alta baie pentru invitati cand dam petreceri vai tu`.virgula, nu punct. spacebiroul tatalui meu si bucataria ce dadea in curtea din spate de langa gradina cu trandafirisi eu care credeam ca sunt ciresi. Off, m`ai dezamagait..In curtea din spate aveam piscina si garajul in care tinem cele 4 masinicamioane sau rulote?.
alineatEste duminica seara si maine lunibai, ce ot sa zic, ar trebui sa ne spui si horoscopu acum, ceea ce inseamna ca am scoala hai nu zau?!.spaceEste foarte tarziu, mi-as dori sa pot dormi dar nu pot, simt cumva ca a doua zi imi va schimba viata completuimeste`ma.spaceTRRRR!!!TRRRRR!!!spaceDe sub paturavirgula, space scot o mana si imi opresc ceasul ce suna de zor.spaceMa scol cu greu din pat si ma duc sa imi fac siesta.spaceIes din baie si deschid dulapuldraga mea, m`ai aburit aici.. no comm. chiar nu ma intereseaza detaliile astea. Ceea ce faci tu aici nu e descriere, e bataie de joc.spaceImi i-ause scrie "iau" savanto` o fusta cu carouri, o camasa alba deschisa la primii trei nasturi si cravata rosie.spaceIn picioare imi i-au"iau niste pantofi negri si pe dedesubt mi-am pus niste ciorapi negri trei-sferturi foarte subtiri care se opresc sub fusta ma plictiseeeeesti.spaceMi-am piptanatpieptanat parul si l-am lasat liber pe spate.spaceAm luat ghiozdanul de pe biroul ce era langa baie si am coborat la bucatare unde mi-am luat o gustare pentru mai tarziu.spaceNimeni nu era in casa ceea ce inseamna ca parintii mei sunt la servici si fratimiu la scoala.spaceAm iesit pe usa si am luat-o pe jos la scoala fara niciun chef de a merge cu masina.spaceAm ajuns mai repede decat ma asteptamhai zau?!.
-spaceSakura!spaceSakura!spaceM-am intors si mi-am vazut prietena,spaceHinatavirgula o fata cu marulca tot vormea de mere=]]. "parul" draga mov si ochii lilavirgula foarte rusinoasadescrierea ca la piata.spaceEra urmata de Temarivirgula, space o blondida nebunabine ca nu e retarda , Ten Tenvirgula, space o satena la felspacede nebunatica ca Temarivirgula, space si Ino ce avea obisnuita ei coada la spateFato, pana si in abecedar propozitiile sunt mai complexe. Ar fi cazul sa mai faci niste bastonase.
-spaceSalut fetelor!(Sakura)NU mai scrie numele celor care dau replica in paranteza. Asa, nu intelegem tonul pe care vorbeste, starea de spirit pe care o are, si, te avertizez si pe tine: NU suntem la teatruu`.
-spaceBuna!Apropo stiai ca azi vom avea un coleg nou?(Temari)la fel
-spaceNu.spacePerfect !spaceUn alt baiat la fel ca ceilalti sau o atitudine noua ?(Sakura) la fel
-spaceEste asa de dragut!spaceTrebuie sa fie pe aici prin curte sa ti-l arat!spaceAha!spaceL-am gasit!zici ca vorbesti despre un ciorapel pierdut pe care " aha, l`am gasit!" sub pat, spaceCel care sta in coltul curtiite pricepi la cacofonii, baby la umbra ciresuluinu era mar?.(Ten Ten)la fel
Cand mi-am intors capul spre locul indicat de fete l-am vazutspacepe el.spaceEra frumos!spaceCa un inger picat din cera cazut in cap? A venit in picaj? Poor him^.Avea parul....

In concluzie, cred ca ti`ai dat seama si tu ca ficul e varza pana aici. Greseli, cu tona de peste ai. Gramatica ta... si papagalul meu vorbeste mai bine. Descrierea ta... prefer sa ma uit la Tom si Jerry. Actiunea ta: Nici Tanar si nelinistit nu ma plictiseste atata. In final, de bine n`am ce sa scriu... pentru ca n`am. Sper sa te indrepti.

P.S.: Ai un fic colosal!



Răspunsuri în acest subiect
The first and last kiss - de Vampire - 18-12-2009, 10:24 AM
RE: [SasuSaku]The first and last kiss - de Vampire - 18-12-2009, 02:54 PM
RE: [SasuSaku]The first and last kiss - de Dizzy - 18-12-2009, 03:30 PM
RE: [SasuSaku]The first and last kiss - de Dizzy - 19-12-2009, 12:50 PM
RE: The first and last kiss - de Vampire - 23-12-2009, 03:56 PM
RE: The first and last kiss - de Elena. - 06-01-2010, 12:39 AM
RE: The first and last kiss - de Suki - 09-01-2010, 03:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kiss my gentle burning bruise Allison 8 4.179 22-09-2011, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Akane Hime
  Kiss of Dawn Itsumi 1 2.207 12-12-2010, 03:54 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  Give me just a kiss Lara 2 2.607 26-07-2010, 02:24 PM
Ultimul răspuns: Lara


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)