Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubind supranaturalul! [+18] [horror / yaoi]

#5
Buna. Un alt fic. Tot yaoi :D. Ma bucur ca esti activa pe acest forum :X.
Dupa cum stii mi-am creat un stil in a-tzi critica un fic nou. Scriu intai lucrurile bune si dupa aia alea care mi se par putin deplasate.
Din punct de vedere literar nu am nicio contestatie. Totul mi se pare superb :X:X. Adik descrii foarte frumos, mie una imi place. Ideile sunt super si par interesanta inca din titlu. La capitolul asta stai foarte bine. ;)
De greselile gramaticale nu ma leg, au facut-o fetel;e de dinainte. :D
Acum, ce mi s-a parut in neregula la ficul tau: ideea e buna, insa chestia cu preotul mi se pare cam ciudata. Adik daca era gay, nu putea fi acceptat in preotie. Doar daca nu avusese relatii sexuale si daca nu mai revenea niciodata la acele sentimente. La chestia cu bataia, something is strange: din cate stiu eu calugarii nu-i bat pe cei care gresesc, doar le dau sfaturi. Dar poate in contextul in care ai scris tu, Sen l-a rugat pe acel calugar sa-l bata pentru a nu mai gresi si pentru a se invata minte.
Cam atat cu criticile negative despre fic. Asta a fost tot ce mi s-a parut ciudat la el. Dar poate vei faca actiunea sa ia o intorsatura si Sen sa plece definitiv din preotie (asta daca vrei ca el sa fie cu Max). Vreau sa spun ca da urat la ochi un preot caruia sa-i placa de un baiat (plus ca in realitate asa ceva e imposibil din punctu' meu de vedere).
Pe de alta parte, lasand in urma tot ce am scris in defavoarea ideii, actiunea mi se pare absolit superba.:X:X:X:X:X Adik mi-a placut momentul romantic al primei intalniri dintre cei doi si cel al reintalnirii pe care l-ai descris foarte frumos. Mie mi-a placut enorm. :x
Va ramane la latitudinea ta cum va evolua actiunea si sunt sigura ca vei face o treaba buna. ;):*
Sper ca ti-am fost de ajutor si ca nu te-ai suparat pe criticile mele.

Abia astept continuarea si sper sa ai multa inspiratie si sa fii rapida.
Spor la scris. Bye and kisu :*:*:*:*:*::*:*:*:*:*:*:-h
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubind supranaturalul! [horror and yaoi]+18 - de Hetalia - 25-09-2009, 11:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubind placerea L'pti.chat 1 2.108 02-05-2012, 08:32 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Ma iubesti dar nu stii cine sunt (hentai +horror) Hanako Minamoto 3 2.907 11-02-2012, 11:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Iubind in tacere [+16] [yaoi] Aliss_anime 3 3.773 07-01-2010, 11:13 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Noptii din infern - Iubind demonul love_anime 30 14.851 26-07-2009, 07:38 PM
Ultimul răspuns: Yoko
  Horror Stories Kiubi 1 3.073 12-02-2008, 07:05 PM
Ultimul răspuns: Kiubi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)