Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Moleculele tale prezente in trupul meu

#38
Multumesc mult pentru reply-uri...
:X


17. Tot eu... doar o forma mai noua

Nu-mi mai amintesc cate zile am zacut in camera mea, plangand, fara sa ma ridic din patul ce ajunsese sa-mi fie mormant. Poate ca as fi murit de foame daca nu era Hinata cea care avea grija sa ma oblige sa mananc ceva. A stat alaturi de mine pe toata perioada depresiei, incercand din rasputeri sa-mi ridice moralul. Nu reusea, iar de fiecare data primea aceiasi replica de la mine : " Hinata, lasa-ma ! Vreau sa mor... ". Nici nu stiu cat mi-a inghitit toanele, pana-ntr-o zi, cand, exasperata de comportamentul meu deplasat, a rabufnit.

La dracu, Sakura ! La dracu cu toata viata asta de rahat ! M-am saturat sa te vad asa... De ce? De ce a trebuit sa plece cu retardata aia ?! De ce mama naibii inca mai suferi ? Crezi ca si pe el il doare ? Crezi ca lacrimile te vor mai ajuta cu ceva? Crezi ca tristetea ta ii face pe ei sa regrete ceea ce au facut ? Crezi ca ,daca suferi , Sasuke se va intoarce ? Iti spun eu... Nu , nu se va intoarce. Iar lacrimile tale nu vor servi la nimic. Vei sta si vei plange toata viata ? Sau vei muri? Vei muri doar pentru ca lui nu i-a pasat suficient incat sa ramana. Crezi ca nu stiu... Crezi ca nu stiu cat v-ati iubit. Te-a iubit si el, l-ai iubit si tu. Dar el a ales. A ales un alt drum, ce-l va desparti de tine. Nu poti sa te lasi doborata de asta. Demonstreaza-i , Sakura, demonstreaza-i ca nu mai esti un copil si ca poti sa fi fericita si fara el. Incearca sa te maturizezi. Incearca sa te gandesti si la altii, nu numai la voi. Stii, Sakura, lumea e mare , iar oamenii sunt mai multi decat iti imaginezi. Si lumea nu se invarte doar in jurul vostru. Gandeste-te si la ceilalti, la mine , care sunt sfasiata vazandu-te asa.
Cand a terminat de vorbit, era toata numai lacrimi. Vocea-i era ragusita, iar furia ii iesea prin fiece por. Niciodata nu as fi crezut ca putea fi asa de nervoasa, dar prietena mea era plina de surprize. In toti acesti ani am ajuns s-o cunosc, iar personalitatea ei misterioasa ma acapara din ce in ce mai tare. Atunci a fost prima si ultima oara cand a tipat la mine, prima oara cand am vazut-o atat de suparata. Cred ca ar fi fost in stare sa-i ucida cu sange rece pe cei doi daca-i vedea, toate numai pentru a ma vedea pe mine fericita. Am realizat si eu cat am gresit cand am ales sa ma scufund in lacrimi, iar atunci am decis sa ard totul , incepand cu fiece moment in care el a fost centrul universului meu. Le-am dat foc la toate , iar cenusa am lasat-o sa se imprastie in neant, purtata de vant prin pletele sale negre. Am mai pastrat doar sentimentele indurerate, ce aveau sa ramana blestemul meu pentru totdeauna. Iubirea ce m-a inaltat si m-a doborat...
M-am ridicat si am zambit. I-am promis sa renunt la depresie si am incercat sa fiu cat mai degajata, fara sa ma gandesc prea mult la pierdere.
In scurt timp redevenisem eu cea de dinainte de a-l cunoaste , cu toate ca aveam momente in care ma sufocam de la atata dor si imi venea sa ii stig numele, sa sarut buzele rozalii si sa mangai obrajii palizi. Hinata realiza asta, dar niciodata nu a insistat. A ales sa ma inteleaga si sa nu ma mai rascoleasca si pentru asta i-am ramas vesnic recunoscatoare.

Lovitura de gratie a venit ,insa intr-una dintre placutele zile de scoala, ce mi se pareau intrminabile si infernale. Tin minte ca inca de la inceputul orelor mi s-a parut ca Hinata se purta ciudat, dar n-am dat prea mare importanta. Se tot fastacea in fata mea, parca vrand sa-mi spuna ceva anume si nu avea curaj , dar am decis sa nu ma alarmez degeaba.
Am aflat ,totusi, fara sa vreau, ce-o framanta pe prietena mea. Am vazut un ziar in geanta ei , pe care l-am deschis din curiozitate. Iar ceea ce am vazut m-a socat. Inca de pe prima pagina era o poza mare cu Sasuke si Karin sarutandu-se,mai bine zis, cu Karin sarutandu-l pe Sasuke, iar , deasupra capetelor lor, era scris mare, mai mult retoric : "SASUKE SI KARIN - O NOUA IDILA ? "

Am citit tot textul, ce vorbea despre triunghiul amoros facut de mine, Sasuke si Karin.

Se pare ca Sasuke Uchiha, fermecatorul solist al renumitului band "New Life" s-a despartit de Sakura Haruno, fosta sa colega. Inca nu se stie motivul deoarece brunetul refuza sa vorbeasca cu presa, iar domnisoara Haruno este de negasit. Cert este ca Sakura nu mai face parte din echipa ce a plecat intr-un mega turneu in Europa impreuna cu Karin, turneu ce ar putea dura cativa ani.
Reporterii nostrii i-au urmarit pe Karin si Sasuke si i-au surprins intr-o ipostaza usor indecenta, ce ne face sa ne intrebam daca nu cumva frumosul brunet si simpatica rozalie, ce pareau extrem de indragostiti, s-au despartit pentru ca Sasuke avea o relatie cu Karin chiar inainte de despartire. Cunostintele celor doi marturisesc cum ca s-au mai certat datorita brunetei la cateva ore dupa primul concert, cand Sakura l-a surprins pe fostul sau prieten intr-o ipostaza asemanatoare.


Citindu-mi viata printre randuri si vazand poza aceea blestemata, am simtit nevoia de a tipa, de a plange, a muri, a renunta sa mai respir aerul taios ce-mi sagata plamanii... N-am facut nimic, totusi, caci am observat-o pe Hinata studiindu-ma, gata sa planga si ea. Am zambit stins, dureros, si am aruncat acel ziar. I-am spus ceva de genul : Nu am nimic . si am plecat impreuna de la scoala. Atunci am inteles ca Sasuke nu-mi mai apartinea, dar inima mea inca nu era pregatita sa-l lase sa plece. Sarutul lor ma ardea, gata sa ma ucida, iar lacrimile ce mi-ar fi stins focul erau oprite de prezenta amicei mele, ce ar fi suferit enorm daca m-ar fi vazut neputinicioasa. Inca mai speram ca totul a fost o minciuna, o farsa de-a presei, dar nu am avut norocul de a fi asa.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Vizitator - 04-04-2009, 10:33 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 26-04-2009, 04:22 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 26-04-2009, 05:44 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 17-05-2009, 01:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 11-06-2009, 07:07 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 12-06-2009, 06:02 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Dark~Melody - 14-06-2009, 09:27 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:56 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de chrissta - 22-06-2009, 02:49 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 24-06-2009, 12:14 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 06-07-2009, 05:39 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 08-07-2009, 10:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 09-07-2009, 12:06 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 09-07-2009, 11:37 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 18-09-2009, 11:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A human wolf's tale. SouL_ReapeR 4 2.955 10-05-2013, 06:18 PM
Ultimul răspuns: Yami
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.614 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  A dragon tale... DragonForce 0 2.815 05-08-2009, 12:39 PM
Ultimul răspuns: DragonForce


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)