Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Moleculele tale prezente in trupul meu

#25
Merci mult pentru reply-uri. Ma bucur enorm ca va place ceea ce scriu :D. Sper sa nu va dezamagesc nici de acum incolo.


11. Desavarsit

In acea zi ne-am distrat incredibil de tare... Cel putin, eu si Sasuke ne-am distrat. Am decis s-o invit si pe Hinata cu noi, caci era prea trista pentru a o lasa singura, iar Sasuke l-a luat pe Itachi. Ne-am plimbat prin parc, ne-am batut cu zapada, am facut oameni de zapada, ne-am rostogolit,... m-a sarutat , in timp ce fulgii fini se impleteau prin parul meu. Mainile sale dansau pe mijlocu-mi inghetat, trimitandu-mi fiori fierbinti pana in obrajii imbujorati.
Hinata si Itachi... Ei bine, se vedea clar cat de tare tinea Itachi la ea, caci incerca mereu sa-i ofere un zambet cald, care sa o faca si pe ea sa zambeasca. Amabila ca de obicei, buna mea prietena isi ingropa durerea adanc in suflet, incercand sa para cat mai fericita... Si, in mod miraculos, ii iesea destul de bine. In afara de mine, nimeni nu a observat ca ea nu era chiar atat de indragostita pe cat parea... poate, doar Itachi, dar nici el nu parea dispus sa deschida ochii pentru a o vedea in durere. Prefera sa viseze, prea slab pentru a infrunta realitatea. Era mai usor s-o stie fericita alaturi de el, decat s-o vada asa cum era, cu inima injunghiata si chipul brazdat de lacrimi. Au lasat impresia unei iubiri, cufundandu-se amandoi intr-o lume noua, plina de minciuni si durere, fara nicio raza de soare. Au gresit , iar greseala aceasta i-a costat ... Timpul a fost cu mult prea pretios, iar ei l-au irosit , incercand sa resusciteze o iubire ce n-a existat niciodata. Itachi incerca sa o faca sa-l iubeasca in fiecare secunda , in timp ce Hinata se agata de el ca de un colac de salvare... fara niciun folos.

Intr-un total contrast, relatia dintre mine si Sasuke inflorea cu fiecare fir de nisip scurs in clepsidra. Timp de un an si ceva, am fost cea mai fericita fiinta de pe pamant. De fapt, amandoi am fost mai fericiti ca niciodata...

Imi amintesc si acum acea zi calda de primavara. Dupa cate tin minte, era sambata, pe la inceputul lui martie, cand iubitul meu m-a sunat si m-a rugat ,pe un ton plin de entuziasm, sa ne intalnim. Pe atunci nici macar nu banuiam ce surpriza ma astepta.
Odata ajunsa la locul de intalnire, am ramas surprinsa. Intalnirea nu era intre mine si Sasuke, ci intre mine si New Life. Se stransesera cu totii acolo, zambind pe sub mustati. La inceput nu am inteles motivul prezentei lor, dar brunetul meu a avut grija sa ma lamureasca ... Erau prezenti acolo pentru a-mi face o propunere... Vroiau sa ma adopte in trupa lor, sa fiu noua solista.

Socul a fost atat de mare, incat cred ca am ramas cu gura cascata si ochii holbati minute bune , pana ce iubitul meu m-a trezit la viata cu ajutorul buzelor mai dulci ca ambrozia.
N-am avut puterea de a le refuza propunerea... Imi doream cu mult prea tare sa cant pe scena, iar prezenta mea in trupa facea ca timpul petrecut in compania lui Sasuke sa se mareasca. Am acceptat, desi eram sigura ca tatal meu urma sa reactioneze urat la aflarea vestii.
Din pacate, nu m-am inselat prea tare... Dragul meu tatic a avut o cadere nervoasa si mi-a tinut morala mai bine de o ora pe acest motiv, incercand sa ma faca sa ma apuc serios de invatat si sa renunt la 'prostii', dar nimic nu m-a convins sa renunt la acel vis prea frumos. De fapt, eu l-am convins pe el ca meritam sa ma aflu pe scena si a fost primul care m-a aclamat la intaiul meu concert cu New Life.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Vizitator - 04-04-2009, 10:33 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 26-04-2009, 04:22 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 26-04-2009, 05:44 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 17-05-2009, 01:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de chrissta - 19-05-2009, 04:11 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 11-06-2009, 07:07 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 12-06-2009, 06:02 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Dark~Melody - 14-06-2009, 09:27 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:56 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 24-06-2009, 12:14 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 06-07-2009, 05:39 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 08-07-2009, 10:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 09-07-2009, 12:06 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 09-07-2009, 11:37 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 18-09-2009, 11:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A human wolf's tale. SouL_ReapeR 4 2.955 10-05-2013, 06:18 PM
Ultimul răspuns: Yami
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.614 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  A dragon tale... DragonForce 0 2.815 05-08-2009, 12:39 PM
Ultimul răspuns: DragonForce


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)