Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintirea cenusie a dragostei

#6
buna multumesc celor ce mi-au citit povestea si promit ca o sa incerc sa devin mai buna ii multumesc in principal lui love_anime pentru ajutor

Capitolul 2

Yuri impreuna cu familia Kesorory se indrepta spre intrarea liceului , unde era parcata o luxoasa limuzina alba ce avea inscriptionata emblema familiei pe ea, un cap de dragon. La un semn al domnului Kesorory , portiera masini a fost deschisa de catre soferul imbracat intr-o uniforma neagra , avand deasemenea inscriptionata pe ea semnul familiei.Din interiorul acesteia a coborat un tanar in varsta de 16 ani. La vederea lui , Yuri a ramas un pic socat, dar in sens bun.Baiatul era inalt, destul de facut avand in vedere ca este un adolescent, ochii caprui bine incadrati in figura angelica a tanarului facand contrastul dorit de multi pictori, parul blond si rebel te determina sa visezi la noptile in care briza marii se joaca in parul tau dandu-i o tenta haotica si invaluie intreaga fizionomie intr-o aura de mister. Profesorul reusi sa observe in privirea tanarului o unda de tristete de parca un foc mocnit ii mistuia intreaga fiinta, foc ce putea sa insemne frenezia tipica adolescentilor, care il puse pe Yuri pe ganduri. Era sigur ca aripile acestei fiinte in plina parcurgere a labirintului vietii fusesera rupte intr-un mod brutal, ce a avut urmari asupra acestui adolescent, dar gandurile i-au fost intrerupte de vocea care suferea de transformarea prin care treceau toti adolescentii la aceea varsta, o voce nici pitigaiata ca cea a unui copil, dar nici cea matura a unui adult. Avea rezonanta placuta.
-Buna, eu sunt Ken Kesorory.Am 16 ani si banuiesc ca tu esti noua mea dadaca!
Ken a pus accent pe ultimul cuvant , doar pentru al scoate pe prof din sarite. Ii placea sa procedeze in acest fel, sa-si bata joc de lume si sa domine,insa nimeni nu stia ca recurge la aceste metode doar pentru a-si ascunde slabiciunile. Era cinic si dur in exterior, iar in interior sufletul ii ramase cicatrizat.
-Dadaca , zici? Tonul folosit de Yuri denota o stare de nervozitate.Atunci daca eu o sa-ti fiu dadaca , unde e suzeta si biberonul,caci eu nu le vad.
Auzind replica profesorului , Ken mai avea putin si isi iesea dim minti . Nimeni nu avusese niciodata asemenea curaj in fata lui .
-Tata, doar nu doresti sa ma lasi sa locuiesc cu aceasta persoana! Ken era destul de agitat, nu-I placea ca o persoana sa-l tachineze sau sa-I intoarca cuvintele .
-Fiule , alta varianta nu ai. Si in plus , acesta e cel mai prestigios liceu din Tokio , iar acesta este cel mai bun professor . Poate doar aceasta e singura solutie de a te face sa intelegi ca nu o sa poti ajunge niciodata scriitor, tu vei deveni cel mai mare afacerist si vei duce mai departe numele familiei , la fel ca fratele tau .
-Crezi ca punand pe cineva sa ma supravegheze ma vei opri ? Poti sa duci si la cel mai pazit internat, tot voi reusi !
-Cum zici tu. Ne mai vedem fiule! Domnule Yuri sper sa nu va lasati influentat de fiul meu.
In timp ce limuzina demara in mare viteza , Yuri se gandea la ce fel de parinte era acest domn care inabusea personalitatea fiului sau, incercand sa-i smulga visele din radacina si a-l ingroape in lumea meschina si perversa a afacerilor si a banilor. Acum ca descoperise focul stins din privirea adolescentului, se gandea la o metoda de a se imprieteni cu el.

mersi si scuzatima pentru ca este de marime medie



Răspunsuri în acest subiect
Amintirea cenusie a dragostei - de akira-chan - 02-05-2009, 09:25 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de myuu - 02-05-2009, 11:08 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de aoixtenshi - 03-05-2009, 01:20 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de Yaku-chin - 03-05-2009, 01:44 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de love_anime - 05-05-2009, 08:10 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de akira-chan - 07-05-2009, 09:09 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de Yaku-chin - 10-05-2009, 11:30 AM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de love_anime - 17-05-2009, 02:34 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de akira-chan - 08-06-2009, 10:05 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de love_anime - 09-06-2009, 07:42 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de akira-chan - 05-07-2009, 06:32 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de akira-chan - 20-07-2009, 06:29 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de akira-chan - 19-09-2009, 04:46 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de justicevampire - 23-12-2009, 05:35 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de Denny - 23-12-2009, 07:30 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de love_anime - 24-12-2009, 10:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Amintirea trecutului si viitorul plin de surprize Isa-chan 15 15.258 23-11-2009, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)