Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintirea cenusie a dragostei

#1
Buna sunt noua pe forul iar acesta este primul meu fic
Diminetile in capitalaNipona,Tokio,sunt cele mai frumoase.Odata cu ivirea soarelui,nature invie,iar mirosul florilor de cires te fac sa crezi ca ai ajuns in Rai.
Ca in fiecare dimineata,Yuri se indreapta cu pasi repezi spre liceul �Sayory�, cel mai renumit liceu din Tokio,dar este si locul unde Yuri preda ca professor de istorie.Desi are numai 25 de ani,a reusit in carira lui.Yuri este unul dintre cei mai doriti barbate:corpul lui bine lucrat poate inebuni orce femeie,parul lui saten si rebel ii nda un aer adolescentin,iar ochii lui negri asemenea carbunelui ii ofera o aura de mister dar in acelasi timp il fac sa para timid,dar cum se zice aparenta inseala.
Dupa 30 de minute de mers, a ajuns in curtea liceului.Cladirea marea se impunea in toata zona si in plus numai de la o singura privire puteai sa-ti dai seama ca aici invata numai copiii familiirol influente din Tokio, dar si din intreaga Japonie. Cu pasii inceti se indreapta spre cancelarie u7nde stie ca il asteapta o zi plictisitoare,une va da numai de elevi inganfati.Dar adevarul e ca nu stia cel asteapta.
Ajuns in fata cancelariei aude ca este strigat chiar de directorul liceului,Sagamito Kesydo.directorul era un barbat intre doua varste ,cu parul carul,dar care avea un caracter puternic-ii placea sa domine pe toata lumea.
-Buna dimineata,domnuleYuri.Va asteptam.
Yuri intorcanduse pe calcaie il priveste suspect,stie prea bine ca aceasta intalnire nu prevede ceva bun.Si chiar asa era,ceea ce ii va spune directorul ii va schinba total viata.
-Buna dimineata,domnule director.Nu ma asteptam sa ma onorati cu prezenta dumneavoastra asa devreme.
-Lasa glumele matinale,Yuri. Ai doresc sa te rog ceva,sau mai bine zis sa-ti impun ceva.Sper ca ai inteles termeni folositi?
Yuri inchiti in sec doar ca sa nu rabufneasca si sa provoace o nuoa cearta cu directorul.[posturi unite]
"Mereu i-a placut sa-si bata joc de oameni,chiar si pe propii copiii i-a desconsiderat.Niciodata nu m-a considerat fiul sau,mereu eram cel care trebuia sa suporte toate toanele.De aceeea m-am departat de familie,am ales profesia de profesor,deoarece asta mi-a placut mereu.Soarta a facut sa intru ca profesor chiar la liceul unde el e director.Hm,soarta, mai bine zis chinion.Insa nimeni din institut nu stie de relatia noasta de sange,toti cred ca suntem dusmani,asta datorita comportamentului nostru rece.Toata relatia noastra parinteasca s-a terminat in aceea zi,ziua morti mamei mele.Mereu m-a crezut vinovat,mereu imi reprosa ca daca eu nu ma imbolnaveam ,mama nu pleca de acasa si nu avea accidentul de masina.Tot considera ca s-a intamplat din vina mea.Hm,ciudat,chiar daca au trecut 8 ani,trecutul nu va fii uitat niciodata.Il urast.Insa uneori imi e teama ca l-am mostenit,si eu sunt destul de rece.De la moartea mamei mele nu m-am apropiat de nimeni." Acestea erau gandurile lui yuri,trecutul il invada din nou.Insa a fost trezit din visare cand a auzit usa de la diroul directorului deschizandu-se.
-Bun,pot sa stiu de ce m-ai adus aici?
-Desigur,domnule Yuri,vreau sa-ti prezint pe cineva.Ei sunt familia Kesorory,detinatori celei mai importante afaceri din Tokio.Doresc sa-si aduca fiul sa studieze aici,dar m-au rugat sa le gasesc un tutore pentru acesta. Si in acest caz m-am gandit la tine.
-Bine,am inteles ideea,dar de ce tocmai eu trebuie sa am grija de un pusti?
-Ma scuzati ca ma bag in discutie,,interveni domnul Kesorory,am studiat dosarele mai multor profesori,iar cel mai pregatit profesional,mi-ati parut dumneavoastra domnule Yuri.Doresc pentru fiul meu tot ce e mai bun si cred ca dumneavoastra sunteti cel mai potrivit.
Yuri asculta cu atentie tot ce i s-a spus si analiza cu atentie toate posibilitatile.Daca accepta, putea castiga ceva ana la urma.
-Bine,domnule,accept sa fiu tutorele fiului dumneavoastra.Cand il voi cunoaste?
-Chiar si acum, daca doresti.Ne asteapta in masina.A,inca ceva, fiul meu va locui cu tine in acelasi apartament,deoarece nu doresc sa-l scapi din vedere,are o fire foarte rebela.
Vestea i-a picat ca o bomba.El nu a impartit si nu va imparti cu nimeni apartamentul lui.
-Ma scuzati, dar cred ca.......,nu a apucat sa termine bine fraza ,deoarece domnul Kesorory a intervenit.
- Desigur,toate facturile vor fi suportate de mine,asa ca nu va fi nici o problema.Acum vino sa-l cunoasti de fiul meu.
Yuri nici nu banuia cat de mult are sa-l scihme acest pusti,de care mai tarziu ii va fi greu sa se desparta.



Răspunsuri în acest subiect
Amintirea cenusie a dragostei - de akira-chan - 02-05-2009, 09:25 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de myuu - 02-05-2009, 11:08 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de aoixtenshi - 03-05-2009, 01:20 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de Yaku-chin - 03-05-2009, 01:44 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de love_anime - 05-05-2009, 08:10 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de akira-chan - 07-05-2009, 09:09 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de Yaku-chin - 10-05-2009, 11:30 AM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de love_anime - 17-05-2009, 02:34 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de akira-chan - 08-06-2009, 10:05 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de love_anime - 09-06-2009, 07:42 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de akira-chan - 05-07-2009, 06:32 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de akira-chan - 20-07-2009, 06:29 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de akira-chan - 19-09-2009, 04:46 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de justicevampire - 23-12-2009, 05:35 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de Denny - 23-12-2009, 07:30 PM
RE: AMINTIREA CENUSIE A DRAGOSTEI - de love_anime - 24-12-2009, 10:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Amintirea trecutului si viitorul plin de surprize Isa-chan 15 15.258 23-11-2009, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)