Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kikyo vs. Kagome

#6
Mmmm nu-nteleg ce subiect controversat >.>
Mmmm Kikyo tinea mult la Inuyasha si cel mai probabil ca i-ar fi dat Shikon No Tama pentru a fi om,dar "Naraku" alias ...Onigumo pe atunci le-a distrus increderea unul in altul,iar Kikyo ,ranita,trage cu pretul vietii in Inuyasha,cel pe care nu de mult il iubea.Dar sentimentul intradevar nu pierise...pentruu ca odata revenita "reincarnarea lui Kikyo" >.> Inuyasha incepe sa se schimbe ,sa devina mai bland...sa aiba mai multa incredere sa nu se simta "pe dinafara" fiindca era jumatate om jumatate demon.
Iar eu cred ca toaate se intampla cu un scop,a murit Kikyo , pentru a-i plasa stafeta lui Kagome... ><
Kagome e blanda...draguta...ii ajuta pe cei din jur.E exact cum era Kikyo,inainte sa moara daca e sa le compar asa , mi-aar fi destul de greu.Dar fiin reincarnata Kikyo,are un suflet mai rau...parca intr-un fel fiind geloasa pe Kagome si dorind sa-l pastreze pe Inuyasha numai pentru ea...incercand sa-l ia in Infern...
Eu o aleg pe Kikyo pentru ca...intr-un fel e nedrept,asa mi se pare!(Nu ca as avea ceva cu ,<KAgome care e de treaba> dar ti se ia totul viata,puterea,iubirea...si acel lucru i se da unei fete care pana-ntrun timp nici nu stie ce sa faca cu ele ...



Răspunsuri în acest subiect
Kikyo vs. Kagome - de Iris - 04-07-2007, 01:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  eu cred ca seaman cu kagome din ynyuasa crynuta 1 2.234 10-07-2008, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Yaoi Queen
  Cine e Kagome? Mikomi_Aikou 1 3.299 09-01-2008, 09:34 PM
Ultimul răspuns: kana-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)