Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nightmare

#14
Citat:Am fugit speriata ,fugeam[ repetitie] pe holul lung ,pana cand am ajuns in fata unei usi imense ,am deschiso ..dar ce am vazut ..a facut ca sangele sa mi se opreasca. Doi scheleti erau intinsi pe podeaua care avea cateva pete rosiatice ,uscate .Din camera venea un miros groaznic de la petele uscate .
Asa zisele cadavre erau acoperite de aceleasi pete.[ ai repetat de trei ori pana acum "pete"]
Cu greu m-am indreptat spre "cadavre" ,la unul dintre ele am obsevat ca (,) capul era departe de corp ca si cum ar fi fost decapitat.
M-am uitat atent la corpuri si am observat ceva ciudat ,hainele erau puse invers la fel ca si membrele stangi.
Am mai observat si ca intre cele 2 corpuri era o carte.[" iar intre cele doua se mai afla o carte", puteai pune virgula la propozitia precedenta si scrie in continuarea.. caci altfel faci alta repetitie]
Am luat cartea si cand am deschiso , am gasit un biletel ,Pe care scria cateva cuvinte ciudate "schimba trecutul si inlocuieste viitorul", iar pe spate scria un cuvant pe care nu prea il puteai citi dar cu chin cu vai[ intr-un final am reusit sa inteleg...", nu mai folosi cu chiu cu vai, suna oribil intr-un fic] am reusit sa inteleg scria : "Schimbarea sufletului"
Atunci am inteles ceva ."Mosul" era defapt Amalia, dar de ce vroia sa ma omoare ? nu intelegeam ...si pana la urma ce se petrecea? [ de ce vroia asa ma omoare, cred ca spune totul, nu mai era nevoie si de urmatoare propozitie interogativa]
-Schimba trecutul cu viitoarul si vei vedea .O voce blanda si calda se auzi .
-Cine a zis asta ?
-Eu ...si aparu' Ginger .Vei intelege ,daca iti explic mai bine .
Amalia avea probleme inca de la nastere .Probleme mentale daca pot spune asa .
Acel mos era fiul meu .Ii placea sa vina sa o vada pe Amalia de Craciun .
-Dar am vazut...
-Stiu ce ai vazut dar ..sti si fantomele au puterile lor ..pot schimba minciuna in adevar.
-Dar ..asta inseamna ca ..Amalia imi vrea raul?
-Ei bine ,daca nu ma lsi sa continui nu vei intelege,nu ?
-Asa-i te rog continua !
-Intr-o seara ,fiul meu ,ei bine a venit noaptea ca asa zisul " Mos Craciun"
dar chiar atunci Amalia scapase de sub control .
Din fata dulce si cuminte a ajuns un monstru nebun.M-a omorat pe mine si familia ei,iar pe fiul meu, ei bine,i-a pregatit o soarta mai cruda .Urma sa nu aiba liniste nici dupa moarte.
-Dar de ce avuse aceea criza?
-Mama ei urma sa nasca un alt copil ,iar Amalia credea ca va fi inlocuita ,asa ca a decis sa distruga tot .
-Dar eu nu inteleg ,cum a facuta sa schimbe aceste lucruri ...scheletilor ..s-si ..de ce ma urmareste pe mine?!
-Sti cum au murit ei ? intreaba femeia cu acelasi glas cald si calm?
-Nu..daca ai spus ca tot ce am vazut e o minciuna.
-Pe fiul meu l-a omorat ,prin injunghiere ,iar dupa ce a murit a schimbat hainele si ai vazut si tu mainile stangi sunt schimbate .De ce? deoarece si ea si-a taiat mana ...dar nu inainte de ai decapita capul fiului meu .Parca totul era aranjat,parca totul era planuit ,de la schimbare pana acum.
-Dar ce vor de la mine si ce e cu schimbarea ? defapt ..mai bine spus cum s-au schimbat ? De ce?[ repetie peste repetitie, alege una din ele, ori defapt , ori mai bine spus.. nu poti sa le pui pe amandoua]
-Pai ,Amalia asa zisul "mos " vrea sa te omoare ,pentru simplu fapt ca (,) crede ca acum o poti inlocui ,iar [ sa nu mai folosesti niciodata "iara"] asa zisa Amalia adevaratul mos incearca sa te salveze de ea.
-Cum as putea sa o inlocuiesc? Si cum pot sa o inving ?
-Trebuie sa schimbi totul la loc ,tot ...[ se subantelegea ca trebuie sa schimbe absolut totul, nu mai era nevoie de inca un "tot" acolo]!si dupa ce totul este schimbat spiritele lor vor fi in locul in care trebuie atunci o poti invinge pe Amalia.
-Cum?
-Dovedeste ca nu o poti inlocui ...iar ea se va odihni in pace...
-Dar ...cum as putea face sa creada asta ?[ nu mai e nevoie sa pui si articolele, se obsrva despre ce persoana este vorba]
-In camera ta vei gasi un tablou ,cu ea si cu parinti ei ,care... Dar nu apuca sa termine propozita ca "mosul'' Amalia isi facu' aparitia .
"Ho Ho ,a venit mosul ,cu cadouri"
deci:-?, suntexagerat de multe repetii, mai adauga descriere, si fii mai atenta la propozitiile seci, ca se intampla cam des...
si desigue fii mai atenta la tastare..
:bye: sis







Răspunsuri în acest subiect
Nightmare - de nemo-chii - 21-12-2008, 06:38 PM
RE: Nightmare - de Apathy - 21-12-2008, 09:55 PM
RE: Nightmare - de angeliqueVampire - 22-12-2008, 10:34 AM
RE: Nightmare - de Mischa - 23-12-2008, 12:24 PM
RE: Nightmare - de nemo-chii - 25-12-2008, 10:20 AM
RE: Nightmare - de iuliana - 25-12-2008, 09:33 PM
RE: Nightmare - de Apathy - 26-12-2008, 05:41 PM
RE: Nightmare - de angeliqueVampire - 03-01-2009, 03:50 PM
RE: Nightmare - de nemo-chii - 04-01-2009, 02:51 PM
RE: Nightmare - de Mischa - 04-01-2009, 03:29 PM
RE: Nightmare - de angeliqueVampire - 04-01-2009, 04:47 PM
RE: Nightmare - de Jigoku - 04-01-2009, 05:21 PM
RE: Nightmare - de nemo-chii - 05-02-2009, 07:31 PM
RE: Nightmare - de Apathy - 08-02-2009, 03:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nightmare of my life Sho-Yo 8 5.464 04-04-2011, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Nightmare Akie 1 2.297 23-08-2010, 04:00 PM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  My worst nightmare is losing you [Tokio Hotel twincest; made by two yaoi lovers] angeliqueVampire 20 14.481 07-03-2010, 03:07 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  A dream or a nightmare ? ~~YuRa~~ 4 3.453 17-06-2009, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)