Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love or Revenge?Why should I choose?

#6
Cap.2:Tristetea Sakurei

Sakura se trezi cu greu a doua dimineata.Era ora 7 dar nu putea adormi.Se ridica incet din pat si privi in jur.Se simtea rau,nu voia decat sa stea in pat.Ea manca cateva fructe,facu obisnuita baie si isi pregati cartile pentru ore.La ora 9 se hotari sa mearga la o plimbare.Se imbraca si iesi incet din casa.Nu stia unde sa mearga,nu avea o destinatie bine stabilita.Pasii ei o conduceau spre padure.Imediat ce intra putu sa auda fosnetul frunzelor si zgomotele facute de animale, lucruri care o calmara.Incepu sa se plimbe cu pasi mici prin padurea pustie.Isi amintea tot ce se intamplase in ziua precedenta.Cateva lacrimi fierbinti ii aparura in coltul ochilor,ca niste perle transparente si se sparsera pe iarba verde.O deranja faptul ca trebuie sa il suporte pe Sasuke mereu.Nu intelegea de ce brunetul credea despre ea ca este o tarfa.Nu ii facuse nimic.Pleca spre luminisul unde o vazuse prima oara pe Temari.Nu avusese ocazia sa vorbeasca cu ea.Voia sa afle ce patise pentru ca in momentul in care o privise in ochi parca se vazuse in oglinda.Parca isi vedea trecutl in ochii blondei.Cazu in genunchi pe iarba rece,iar lacrimile o invinsera.Lacrimi fierbinti ii curgeau pe fata pentru a se sparge ,apoi, pe iarba.Isi amintea acea zi in care totul se schimbase.Inca nu reusise sa inteleaga de ce i se intamplasera atatea si orice speranta ca va fi din nou fericita cu adevarat ii pierea.Sakuta statea ghemuita langa un copac si plangea,incerca sa uite tot ce i se intamplase in ultimul an,dar nu reusea.
In padure se plimba o fata.Mergea incet si se gandea la tot ce se intamplase in ultimul timp.Se apropia cu pasi mici de luminis.Ii placea sa isi petreaca timpul in padure.Linistea padurii o calma.Cand asunse langa luminis o observa pe Sakura.Isi dadea seama ca plage si stia si de ce.Asa facuse si ea de multe ori.Se uita la Sakura si isi amintea de zilele in care venea in luminis si incepea sa planga,sa se descarce de toata tristetea si durerea simtita.Se hotari sa mearga sa o consoleze si cu pasi inceti se apropie de Sakura.Rozalia isi ridica capul din palme si privi fata ce se apropiase de ea.Blonda se aseza langa ea si o privi in ochi.
-Sakura ce s-a intamplat?La fel erai si ieri dimineata.Stiu prin ce treci caci si eu am trecut prin experiente groaznice.
-Temari,eu... trebuie sa povestesc cuiva ce s-a intamplat cu mine si cred ca tu esti cea mai potrivita pentru asta.O sa ma intelegi sunt sigura.
Rozalia ii povesti ce i se intamplase in urma cu un an , apoi ii povesti ce ii facuse Sasuke la scoala.Ea nu se putu abtine si incepu sa planga,disperata si foarte trista.
-Te voi ajuta.Nu te voi parasi.Voi fi prietena ta mereu.Nu conteaza ce se va intampla.
- Multumesc,Temari.
-Haide pana la mine acasa.Ne luam cartile,ne pregatim si apoi mergem la academie.Te voi ajuta sa treci peste tot ce s-a intamplat.
Sakura merse cu Temari sa se pregateasca apoi isi lua cartile de acasa,se schimba si plecara impreuna spre academie.Sakura se gandea ce va face Sasuke si daca se va purta la fel de urat cu ea.Stia ca nu trebuie sa se poarte prea urat cu el pentru ca este mult mai slaba si nu are vreo sansa sa ii reziste.
-Temari,astazi se aleg echipele si sefii claselor?
-Sefii nu ii alegem astazi.In schimb echipele da.Haide sa ne grabim.
Fetele isi continuara drumul spre liceu,dar odata ajunse acolo vazura ceva extrem de neplacut.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubire vs. razbunare - de Ely-chin - 03-02-2009, 02:09 PM
RE: Iubire vs. razbunare(Sasusaku) - de Shilpa - 03-02-2009, 04:46 PM
RE: Iubire vs. razbunare(Sasusaku) - de Hitman - 03-02-2009, 06:56 PM
RE: Love or Revenge?Why should i choose? - de purple_kitten - 04-02-2009, 12:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Animal revenge in the snow... Kato 2 2.241 11-03-2012, 10:33 AM
Ultimul răspuns: Peppers
  Animal revenge in the snow... Kato 4 3.321 31-08-2011, 12:55 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)