Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani?

#5
pei eu ce pot spune.Azi este 1 Decembrie si macar astazi sa ne facem favoarea si sa ne mandrim.Nu stiu cati si-au perdut acest stil de a fi mandru dar posibil ca nu mai sunt multi care simt acest lucru: ca e mandru de a fi roman.Ei bine eu nu ma consider norocoasa fiindca in ciuda faptului ca na tre' sa ne mandrim, nu stiu daca multi si-au dat seama ca poporul roman ce a fost odata m uncitor si drept si pasnic, a devenit parca o ghena de gunoi.
^___^" no offance but e realitate pura...si doare cateodata.

Eh, in ceea ce ma priveste pe mine, eu sunt de parere cu Mitzuke.
Citat:Eu zic da.Macar astazi am putea privi partea plina a paharelor.Spre exemplu,v-ar fi placut sa traiti in Irak?Unde atentatele au loc in fiecare zi?Nu cred...Si uite un punct in plus pt Romania:Nu avem razboaie.[cel putin,nu atat de mari xD].
Problema Romaniei este ca nu stie sa investeasca...daca da de bani,atunci aceia sunt cheltuiti pe niste placeri ce dispar cu timpul.[daca am stii cu adevarat in ce sa investim,atunci turismul ar fi pe primele locuri,nu credeti?Priviti numai o clipa afara si ce vedeti?Gunoi ati zice uni,dar atunci duceti-va la munte ,dragilor sau la mare sa priviti un apus de soare si atunci veti realiza ca da,este frumoasa Romania:]]
Mitzuke vreau sa satii ca sunt intru totul de acord fiindca orice ar face romanul tot cum vrea el reuseste, doar daca munceste si depune eforturi maxime.Si DA ar trebui azi macar sa ne mandrim ca suntem romani pentru ca nici un popor nu a fost mai asuprit ca noi de milooane de ani si totusi a reusit sa se mentia in picioare si independenta.
Azi macar sa facem lucrul acesta de a ne mandri ca suntem roamani ^___^
-



Răspunsuri în acest subiect
RE: 1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? - de yulobo - 01-12-2008, 10:33 AM
RE: 1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? - de Flash - 01-12-2008, 01:11 PM
RE: 1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? - de yulobo - 01-12-2008, 09:29 PM
RE: 1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? - de yulobo - 01-12-2008, 10:02 PM
RE: 1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? - de Small_pink_dragon - 17-06-2009, 03:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sunteti paranoici? Lye 27 13.254 16-03-2010, 12:36 AM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)