Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sunteti paranoici?

#1
Vi s-a intamplat vreodata sa vi se spuna ca sunteti paranoici?Mie...destul de des21...sa va spun si anumite situatii:
-atunci cand este intuneric in casa...si ma trezesc pentru un oarecare motiv...trebuie neaparat sa aprind luminile prin toata casa!daca nu fac acest lucru...am impresia ca vad chestii suspecte!

-insectele....doamne dumnezeule!sa nu aud de ele ca mi se face pielea de gaina.vara...cand tin geamu deschis...se mai intampla sa intre cate un fluture in camera...nu ma culc pana nu il omor!chiar acum cateva zile era sa fac accident cu masina din cauza fobiei mele...tata conducea linistit...a intrat nush ce gaza pe geam si yo am inceput sa tip!tata s-a speriat si(am avut noroc cu faptul ca era camp de o parte si de alta a soselei)a p0ierdut controlul masini,intrand cu ea pe camp...cata morala mi s-a facut din cauza acelei intamplari...

Astept si parerile voastre.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
si mie m-i s-a intamplat la fel 24 am inceput sa tip si mama se uita urat la mine iar tata cine stie la ce se gandea ca am patit 21 pana la urma a trebuit sa tac da tot vedeam musca aia ( sau ce naiba era ) cum venea pe bancheta spre mine...

#3
Citat:PARAN�IC, -? adj., s.m. ?i f. (Suferind) de paranoia. ? Psihopatie paranoic? = psihopatie la care predomin? tendin?a patologic? spre formarea de idei dominante ?i prevalente, �ntre?inute de emo?ii puternice; psihopatie paranoid?; psihoz? paranoic? = psihoz? care apare de obicei la indivizii cu tendin?? spre supraaprecierea propriei persoane, ne�ncredere, egocentrism sau la psihopa?ii paranoici. [Pron. -no-ic. / cf. germ. paranoisch, fr. parano�que].

Citat:PARAN�IA s.f. Nume generic pentru un grup de boli psihice cronice care se manifest? prin lips? de logic? �n g�ndire, prin idei fixe, prin susceptibilitate, prin orgoliu exagerat, prin mania persecu?iei, prin halucina?ii etc.; boal? care face parte din acest grup. [Pr.: -no-ia] � Din fr. paranoia.

... atunci sunt paranoic. Am o idee fixa (foarte fixa): toata lumea trebuie sa ma iubeasca! :63::001_wub:
[Imagine: 36343631.png]Ura e cea mai mare sursa de energie dintr-o fiinta omeneasca.[Imagine: 36343631.png]

#4
21
Cred ca esti cel mai paranoic dintre toti, Fabi 10

Pai, eu chair nu sunt paranoica. Sunt o persoana destul de calma n general (il mostenesc pe tata) si chiar nu cred ca are rost sa tip de la o musca 10
Singurele chestii care nu le suport sunt broastele (mai rau ca soarecii). M-am obisnuit oarecum insa si nu mai tip 10 . Da... am fost paranoica odata - dupa ce, la bunici fiind, am vrut sa ies din casa (noapte, lumina stinsa) si cand am calcat pe prag am simtit ceva ud sub picior (sa mai mentionez ca eram desculta?)... o broasta. Atunci am tipat si s-a speriat saraca bunica 21 . De atunci inchid intotdeauna usa la casa cand se lasa seara si ma uit de 10 ori pe unde calc :p .

#5
Eh, Haha ... da' tu pe cine nu iubesti? xD [and don't forget, you're the haha xD]
Time for me, ne? Eh, se pare ca eu nu suport intunericul ... In ultima vreme m-am mai obisnuit, dar de ce m-am speriat de intuneric? xD Am avut un cosmar [si cosmar cum n-am mai crezut sa am ... *cough* mda ... nu a fost primul de genu' asta xD dar cand mi-am revenit ... poc din nou xP] ... Si m-am trezit in intuneric ... A trebui mama sa deschida toate luminile sa ma faca sa ma simt mai ... bine ... dar nu ma simteam bine deloc ... Si acum am zis, mi-a mai trecut ... Datorita "curajului" meu ... [si a mintii mele bolnave xD care isi inchipuie ca nu se va (mai) intampla nimic x) rau ... ] ... Dar tot mai am fasii de frica de intuneric ...
daca vreti sa va zic cosmarul 65 mess-ul e deschis xD

#6
Nu sunt paranoica. Dar recunosc ca am teama de serpi veninosi. Dar pe alte reptile exemplu: sarpele Boa (singurul sarpe neveninos) soparle, iguane am curajul sa pun mana Smile

#7
dap...sunt: 4
la fel ca si love_yuki_eiri noaptea stau cu toate luminile aprinse pt k am o imaginatie extrem de bogata 21 (d'aia dorm cu televizorul deschis 10 )
dak vad o insecta tip k o cretina. dak se mai intampla sa fie si la mine in camera pana nu o vad strivita nu ma calmez clar 21)
si...ce'a mai penala chestie....nu suport k cineva sa maraie 21 atunci devin paranoik graaav si agresiva 10

#8
Humm... eu am impresia ca s-a ajuns la discutii despre fobii...


Paranoia... ei, bine, I really AM a neko (echivalentul pt iepure intr-un horoscop chinezesc), asa ca putine persoane chiar realizeaza ce simt in anumite clipe sau ce gandesc despre anumite lucruri... deci putini mi-au zis vreodata ca st paranoica...:76:

Nu am incredere in oameni. Sunt vesela, prietenoasa, povestesc uneori ceva nimicuri din trecut, dau impresia de confesiune... dar lucrurile cu adevarat semnificative le tin in mine si le indes bine cat mai adanc, pentru ca nimeni sa nu patrunda pana acolo... cred ca am fobie de riscuri sentimentale 71 (I do have some background on this, but it's too emo to talk about :32Smile

Mici fobii as mai avea fata de larvele de muste, desi incerc sa depasesc asta, ca e medicina alternativa 71... alta fobie... nu pot sa sufar discriminarile gen: In strainatate toti oamenii sunt mai buni decat in romania (trust me: am stat de vorba cu multi straini... si Romania e Raiul pe Pamant, comparativ cu alte tari...), sau: fetele nu sunt bune la calculatoare (m-am luat de o profa anul trecut cand a trantit ideea asta... so I do get a lil' lack of logic 4)

St exagerat de incapatanata: in momentul in care am simtit ca mi se pune piciorul in gat nu m-am mai miscat deloc, chiar daca poate are dreptate cine incearca sa ma puna sa fac ceva, si chiar de constientizez asta...

So I am Paranoic! *thumbs up*
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#9
Eu sunt EXACT ca si JavaLeen. Nu supor discriminarile, sunt vesela, happy, toate la un loc, dar nu am incredera in oameni. Cu insectele m-am obisnuit( in afara de gandacii aia cat 2 unghii negri care se misca greu, cred ca daca nu vine cineva sa il omoare nu mai intru in camera. In rest sunt ok. Doamne Cicu ce paranoic esti24
LOL
[Imagine: sig3a.jpg]



#10
io am cosmaruri:X......si incep sa schiorlai......si cand vine mama la mine in camera sa vada ce e....ma fac ca dorm...ca ma trezesc si o aud venind....si ma fac ca nu stiu nimica.....

si noapte pe sala blocului tre sa deschid telefonul sa fac lumina....ca vecina de langa mine pune flori pe sala blocului si io cand urc scarile dau cu capul in flori si ma sperii....si mai trece si matza lu aia incep sa tip....21......

odata urcam io asa frumos pe scari....si vad pe cineva......si ma apropii io asa usor si tipa aia la mine......am inceput si io sa tip....si i-am dat un pumn lu unu dintre ei....si cand deschid usa....am facut lumina....si il vad pe varamiu pe jo......am facut o fata.....:-S.......ma duc la el: a.....ce faci varul meu...??....si lam luat cu povesti deastea ca sa uite( io ce sai fac daca ma speriat71 )....

si sunt paranoic cand ma uit pe cer si vad avioane....si zic cas OZN-uri.....si ma gandes....no veni si un OZN de asta la mine sa o ia pe mama......4



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? Mitzuke. 16 9.708 10-07-2009, 01:59 PM
Ultimul răspuns: Coyote Stark


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)