Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[+18] Povestea merge mai departe: Pe aripi de vis

#2
Capitolul II

Momentul de neatentie urma sa o coste scump daca intr-o fractiune de secunda nu o prindea de mana Leon. Acesta o ridica cu usurinta langa el dar fara sa ii dea drumul maini.
-Sora e destul de tarziu ce cauti la ora asta in sala de antrenament? Si in plus daca tot te antrenai incearca sa nu mai visezi in timp ce te antrenezi mai ales fara plasa de siguranta.ASTA E SINUCIDERE CURATA! Tipa el
Parea furious dar in aceleasi timp ingrijorat.Ochii sai o priveau pe Sora neincetat in timp ce se balansau incet.
- A fost doar o simpla ezitare Leon-san....
-La nivelul tau nu exista ezitari de genu' mai ales fara plasa. Hai e destul de tarziu Sora ar trebuie sa te retragi cu siguranta esti obosita.
Nici nu termina bine si balansa tapezlu astfel incat sa ajungem la platforma. Coboara amndoi Leon stinge luminile, o prinde pe Sora de mana si o conduce spre dormitoare.
Luna rasarise si se oglindea in ocean. Parul argintiu a lui Leon sclipea in lumina luni pielea alba precum marmura iar ochii negri il faceau sa para ca un inger intunecat. Privirea ii era fixa, nu ii arunca nici o privire Sorei care din cand in cand isi ridica privirea spre el. In scurta lor plimbare nocturna domnea tacerea. Cu toate ca uneori Sora ar fi incercat sa deschida a cate un subiect dar de fiecare data cand se uita la Leon uita tot si nu se putea gandi la nimic.
"Oare de ce ma simt asa? Ce era in neregula cu mine......m-am mai simtit uneori pe scena asa alaturi de Leon, dar pana la urma era din cauza emotiilor si a trairilor noastre pe scena, dar acum ce se intampla de ce imi bate inima asa de tare incat mie greu sa respir..oare.....".
Gandurile sale fu intrerupte de Leon.
-Am ajuns...acum un dus bun si direct in lumea viselor. Ii spuse el uitandu-se fix in ochii ei.
-Multumesc Leon-san....pentru in seara asta...ii zise ea intr-un final lasand privirea in jos.
In loc sa ii dea drumul la mana Leon o trase atat de aproape de el incat cand Sora isi ridica fata buzele lor erau la o distanta milimetrica , aceasta se imbata dintr-o suflare in parfumul lui inchise ochii si astepta sa guste din buzele lui .
Dar acesta se indeparta si ii ura un "Noapte buna" scurt din mers. Sora deschide ochii derutata parca trezita dintr-o vraja fara sa inteleaga exact ce se intamplase.
- Noapte buna Leon-san!!!
- Si nu uita sa te relaxezi!
Nu mai avu timp sa raspunda pentru ca disparu fara urma. Sora deschida usa de la dormitor si intra usor aprinde lumina. Iar Fool dintr-un colt
-La ora asta intri in casa?
Cei drept avea dreptate era trecut de ora 12 noaptea. Nici nu stia cand a trecut timpul.
Insa Sora nici nu il auzi...gandul ei era in alta parte.
"Ce s-a intamplat cu adevarat?" si imediat i se deruleaza in minte intreaga scena. Se aseza pe pat si inchide ochii. " Leon e doar partenerul meu de scena, de ce am reactionat asa mai devreme?"
- Sora ai adormit? Asa fara sa faci un dus? Zis fool dezamagit.
- Fool mai taca-ti gura sunt obosita..
- Se vede, Dar un dus te-ar relaxa si ai adormi mult mai bine.
- Spirit pervers....
Si il lovi de sari pe geam.
Inchis ochii iar incercand sa adoarma dar gandul ca era sa il sarute pe Leon o chinuia "Pana la urma eu sunt indragostita de Yuri din ziua in care l-am vazut, cu Leon cred ca fost doar o scapare. Plus ca imi e dor de Yuri, am fost foarte bucuroasa cand am auzit ca va fi manager aici, dar acum nu l-am mai vazut de aproape o luna. Cred ca ar trebui sa imi fac curaj sa imi declar sentimentele pana nu va fi prea tarziu."
Intr-un tarziu aceasta adormi vegheata de spiritul scenei
- Sora nu te abate de la drumul tau, nu lasa indoielile sa iti intunece mintea.
Inima imi bate tare oare de ce? Sora e doar partenera mea de scena. Dar totusi....
- Leon nu ai somn?
- Yuri? Nu trebuia sa fi plecat pana saptamana viitoare?
- Se pare ca am terminat mai repede...zise Yuri ironic...si totusi ce cauti la o ora asa tarzie in apropierea dormitoarelor stuff-ului ?
- Am vizitat-o pe Sora , zise Leon cu un zambet pervers.
Nici nu apuca sa termine ce are de zis ca Yuri sari pe el si incepu sa il i-a la bataie.
-Nici sa nu te gandesti sa te atingi de ea....e a mea si numai a mea! Tipa Yuri furios
- De cand? Suiera Leon printre dinti incercand sa se apre
- Atunci ai mai multa grija de ea!
Baieti incep sa se bata, insa din umbra ii privea...


Sper sa va placa



Răspunsuri în acest subiect
RE: Povestea merge mai departe: Pe aripi de vis - de yuukisama - 14-07-2014, 10:03 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)