Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Confruntare finala

#2
Hey! Iti scriu acest comm a patra oara din cauza neatentiei mele (am apasat o tasta gresita si... s-a dus!). Dar, sunt destul de incapatanata sa mai incerc o data. Ok, ficul tau este unul interesant si original, diferit, as putea spune. Imi place cum conturezi personalitatea ambelor personaje, putin cate putin (ca la un puzzle - piesa cu piesa, pana cand obtii imaginea finala si completa). Totul curge: de la descrierea personajelor, pana la desfasurarea actiunii - care, apropo, este numai potrivita, nu este grabita. Imi place si ca folosesti un limbaj lejer, simplu si usor de citit. Oferi indeajunse informatii pentru inceput si lasi goluri pline de mister ce imi hranesc mie curiozitatea. Oare ce se va intampla? Sper ca Lucas nu va avea probleme prea mari la club. Si cine este Dei'? O fi vreun amic gay de-al celor doi (asta ar insemna ca L. nu este homofob - ceea ce este bine -, nu?)? Se va schimba in privinta orientarii? Caci acum este un heterosexual convins, un pradator. Si ce este cu acel Lucas din jurnal? Ce legatura este intre carte si realitate? Dar intre poveste si titlul "Confruntare finala"? De-abia astept sa aflu cateva dintre raspunsuri in urmatorul capitol - sper ca nu peste mult timp, acum ca suntem in vacanta. Spor la tastat!



Răspunsuri în acest subiect
Confruntare finala - de Lexxu - 26-06-2012, 01:07 PM
RE: Confruntare finala - de ArtieS - 27-06-2012, 11:36 PM
RE: Confruntare finala - de Alexandra Miau - 06-07-2012, 02:34 PM
RE: Confruntare finala - de Chriss - 01-08-2012, 06:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Solutia finala Apathy 22 11.355 19-04-2009, 10:34 PM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)