Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Solutia finala

#1
Hy... acesta e primul meu fic...un pic cam prea sadic
oricum astept pareri, sugestii si mai ales critici, vreau mult sa ma imbunatatesc
Capitolul I - Lacrimi

Afara totul era acoperit cu mici stelute fragile, albe si pure ca luna, ce palpaia disperata in bezna care acoperea intreg orasul. Fulgii de zapada erau purtati de o briza usoara, ce devenea din ce in ce mai furioasa precum crivatul. Dansau in lumina felinarelor, dar intr-un final cadeau pe pamnatul rece. Erau atat de tristi ca nu se mai puteau bucura de vant, incat se transformau in picaturi de apa.
Intr-o camera intrunecata, unde lumina disparuse complet, statea intr-un colt al camerei, o fata. Era singura si disperata avand doar intunericul ce-i dizolva lacrimile si...un cutit. Parul lung si albastru ii era ravasit precum valurile marii involburate si nervoase ce se avantau in stancile ascutite. Ochii ii erau verzi precum acele bradului, care emanau raceala si disperare. De obicei avea o privire vesela si puteai simti cum ochii sai gingasi transmit numai fericire. Acum acea privire disparuse, fiind inlocuita cu lacrimi amare si strigate de disperare. Genele negre ca si intunericul ce o inconjura ii secerau lacrimile, trasformandu-le in in mici picaturi ce se dizolvau cand atingeau suprafata fina si moale a covorului. Isi inchise din nou ochii, strangandu-si picioarele langa trup. Statea ghemuita, tinand cu putere obiectul ascutit din mana stanga. Amintirile din acea seara ii treceau vijelios prin minte...
Flashback
- Yuka...nu mai esti cea care ai fost...imi pare rau, dar...nu putem fi impreuna...
Fata se uita uimita la el... credeam ca e doar o gluma, desi stia ca baiatul nu ar spune niciodata asa ceva daca nu ar vorbi serios.
- Kay... doar nu vorbesti serios, nu? Stiu cat de mult ma iubesti, nu ai putea sa-mi faci niciodata rau. Tu m-ai aparat in acei patru ani de cosmar! Mi-ai readus zambetul... Stiu cat de mult tii la mine! Nu ma poti parasi! tipa fata disperata, sperand in continuare ca e doar o gluma.
- Ti-am readus zambetul..., repeta baiatul nostalgic.
Ochii lui verzi priveau asfaltul, refuzand sa intalneasca privirea disperata a fetei. Emanau atat de multa tristete incat se temea sa nu-i fie chipul invaluit de lacrimi. Parul sau brunet ii acoperea ochii suavi, iar cateva fire ii atingeau buzele moi si fine,care provocau atat de multa durere fiintei pe care o iubea. Purta o bluza neagra, grosa, iar peste aceasta avea o geaca de aceeasi culoare.Blugii sai bleumarin erau taiati in cateva locuri, prin care se putea observa zgarieturile si vanataile care le avea pe picioare. Totul din cauza ca se batuse,intr-un club cu un baiat caruia Yuka ii promisese acum cateva zile ca se va culca cu el, pentru o suma frumusica de bani.
-...mi-as dori sa fie adevarat,continua el.Dar, dupa ce am terminat scoala generala, amandoi am luat-o pe drumuri diferite. Si imi pare atat de rau ca m-am despartit de micul meu inger. Trebuia sa raman langa tine...e numai vina mea ca te-ai transformat intr-un monstru.
- Kay...ce tot spui? Mi-am schimbat infatisarea...dar nimic mai mult... cum poti spune ca am devenit un mon...
- Pe cine incerci sa pacalesti?! tipa baiatul, incat fata tresari. Yuka pe care o stiu eu nu s-ar fi drogat niciodata! Ea nu fuma, si nu umbla prin cluburi toata noaptea. Nu s-ar fi imprietenit niciodata cu niste huligani care umpla numai pentru placerile trupesti. Acea Yuka nu ar fi maltratat pe cineva, sau sa se culce cu primul baiat pe care il intalneste intr-un club!
Acele cuvinte o raneau enorm pe fata. Simtea cum inima ii este sfasiata incetul cu incetul, de baiatul care la iubit in urma cu patru ani, desi abia acum incepea sa realizese asta. Ochii sai sclipitori si veseli erau invaluiti de lacrmi.Kay se uita la cat de mult a putut sa o raneasca, dar trebuia sa-si alunge sentimentul de mila si vinovatie. Era nevoit sa-si puna masca de baiat dur, ca s-o alunge pe fata de care se indragostise.
- Ingerul meu a disparut in urma cu trei ani.Demonul l-a devorat...sau poate inca m-ai exista, spuse baiatul imbratisand-o pentru ultima oara pe fata.
Ii dadu drumul si se indeparta, iar doua lacrimi de vinovatie aparura. Yuka il privea cum se indeparteaza; tipa...dar baiatul nu se intoarse. Stia prea bine ca era adevarat ce a spus. Vechea Yuka nu ar fi facut niciodata acele lucruri, dar acum era prea tarziu sa se schimbe...
End of flashback

Fata continua sa planga in camera intunecata. Mai striga inca o data numele baiatul la care tinea atat de mult, apoi stranse cutitul ce-l tinea in mana dreapta si...


cam atat pentru moment:P...





#2
omg...este foarte frumos ficul :chuu:... vreau nextu cat mai repede....o//o
pune si tu niste poze cu personajele din fic,caci dupa cate mi-ai descris despre yuka si kai ,am ramas cu gura cascata ^:)^
gambate in continuare :bv: si sper ca yuka sa se indragosteasc de altcineva :die:
:D

#3
Intru si eu la Fan Fiction - obsesia mea - si gasesc fic-ul lui flower_of_hell. Ma simteam datoare pentru comentariile care mi le-ai dat la fic-ul meu, asa ca m-am gandit sa te vizitez.
Ce sa zic? E perfect. Ai figuri de stil foarte frumoase. Chiar nu le-am mai intalnit pe-aici :-? :x
E interesant fic-ul. El o paraseste pe ea pentru ca se droga, fuma si mergea in cluburi noaptea. Ce tare! O atitudine de baiat "cuminte": dupa ce o transforma in ceea ce nu era, acum pleaca precum un catelus cuminte, care a terminat de mancat oasele.
Foarte tare! Astept continuarea >:D<
See ya and succes la scris! >:D<

#4
Vai mai lasat cu gura cascata...este foarte super ficul tau, tinand cont ca este si primul, dar asta nu conteaza;
ma impresionat foarte mult, ai niste descrieri foarte interesante, ai dialog, ai niste figuri de stil originale ( dupa parerea mea );
greseli de tastatura nu am vazut, se vede ca esti atenta...ce sa mai zic, imi place foarte mult:love:

astept cu nerabdare continuarea...sper s-o pui cat mai repede sis :X:* , sa nu ma faci sa astept ca sunt cea mai mare fana a ta:D
[Imagine: img270201779.jpg]

#5
wow deci asta e primul tau fic....cu siguranta o sa devi o mare scriitoare....greseli de nu am vazut naratiunea,descrierea sunt la locul lor si dialogul nu este sec.....deci ador fic-ul tau mai lasat masca:sry:...sa pui personajele ca deja mam indragostit de Kay:love:......te astept cu continuarea si succes la scris :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#6
va multumesc mult de comm*hugs*:zuppy23:, sper sa va placa si acest capitol
astept pareri, sugestii si mai ales critici

Capitolul II - Trecutul reinvie

Un lichid rosu curgea din mana ei stanga. Culoarea aceea minunata, care de obicei o aveau trandafirii, simbolul dragostei; nu mai era atat de frumoasa pe mana fetei. Acum pentru ea rosul nu insemna iubire, ci tristete profunda si disperare. Cu privirea incetosata din cauza lacrimilor se uita la lichidul cei curgea din vene. Avea atat de multa nevoie de el ca sa traiasca, lucrul fara de care omul nu poate trai... sangele. Era constienta ca pierderea acestuia ii putea aduce moartea, dar nu-i pasa, era singurul mod de a redeveni ce a fost. Singurul mod in care amintirile si durerea ce a avut-o in trecut puteau fi trezite la realitate.
Sangele curgea din ce in ce mai mult, prelingandu-se pe degetele fine ale fetei, ramase imobile din cauza durereii. Ajungand pe covorul negru si sinistru, ce parea un abis intunecat care absoarbe fiecare picatura pretioasa, precum un vampir. Mai admira inca o data acea rana, care ii provoca atat durere fizica cat si placere sufleteasca,simbolul durerii ei.Apoi isi indrepta privirea catre mana dreapta in care tinea cutitul. Incheietura incepu sa-i tremure brusc, cand observa o veche cicatrice de pe mana. Amintirile de acum sapte ani o bantuiau din nou...
Flashback
O mica fetita de vreo zece ani, statea ghemuita in acelasi colt intunecat. Avea parul negru si lung precum cel mai intunecat abis si la fel de ravasit. Plangea si tipa, tinand un cutit in mana stanga, care ii tremura necontrolat. Nu mai suporta toata acea durere care ii era implantata zilnic in suflet de catre colegii ei. Era plina de vanatai si zgarieturi, niste rani aparent minore; doar ca cel care sangera cu adevarat era sufletul ei. Se intreba mereu "Cu ce a gresit de era maltratata de colegi"; Ce a facut sa fie tratata mai rau decat un animal aflat la ananghie". Chiar daca incerca sa ignore adevarul, nu reusea. Stia ca singurului motiv pentru care era tratata astfel era pur si simplu pentru distractie si placere. Oamenii sunt niste creaturi care adora sa-i faca pe ceilalti sa se simta mizerabil, iar colegii ei reusisera pe deplin, astfel incat fata ajunse sa recurga la ultima solutie salvatoare. Nu avea pe nimeni in care sa aiba incredere, cineva care sa o salveze din bezna si lacrimi, prefera sa se sinucida decat sa mai traiasca inca o zi de cosmar.
Ochii sai verzi emanau aceeasi tristete si disperare, de a scapa de aceasta viata, care parea sora cu iadul. Isi ridica cutitul acoperit de lacrimile incolore, pana in dreptul inimii, care pulsa haotic. Scoase un ultim geamat, ducandu-si repede cutitul spre organul care batea puternic dar...
Se auzi o melodie ritmata, dar in aceasi timp sadica; era telefonul mobil. Se sperie ingrozitor astfel incat cutitul ii scapa din mana. Simtea durere, dar nu in inima ci in mana dreapta, din care izvorase sange. Telefonul tot continua sa sune, asa ca se ridica dezamagita luandu-l de pe pat.
- Yuka! se auzi o voce vesela si blanda, cand copila raspunse la apel. Imi cer scuze ca te sun la o ora atat de tarzie, dar vroiam sa stiu daca ai doresti ca maine sa mergem la patinuar?
Fata amuti. Se intoarse si privi cutitul, obicetul cu care era sa-si puna capat zilelor. In acele momente de anxietate, uitase complet de baiatul care o considera amica. Singura fiinta care nu a ranit-o, si a incercat sa-i ia apararea. Kay, cel care a facut-o din nou sa zambeasca.
- Kay..., murmura aceasta in timp ce lacrimi amare ii invadau chipul. Kay imi pare atat de rau! Nu am vrut iti jur!
Baiatul ramase nedumerit, se intreba cu ce gresise de a facut-o pe copila sa planga, desi pe el punea stapanire nu un sentiment de nedumerire, ci unul de teama. Teama de raspunsul ce-l va primi de la fata, dupa ce o va calma.
End of flashback

Mai privi nostalgica inca o data cicatricea, care ii trezea atatea amintiri.Inca isi mai amintea suspinele si lacrimile de fetita inocenta si penibila care le-a avut in seara aceea. Vocea blanda a lui Kay sau mai bine zis a ingerului care a aparat-o atata vreme, si care a ajutat-o in momentele critice. Acum realiza cat de mult a gresit ca a avut incredere in acel baiat, un demon cu chip de inger. Cel care a facut-o sa zambeasca timp de patru ani in scoala generala, iar apoi dupa trei ani de absenta se intoarce din umbre prefacandu-se ca inca ii mai pasa. Se simtea oribil ca inca mai nutrea acele sentimentele copilaresti fata de baiatul care a tradat-o.
- Pe cine incerc sa pacalesc! tipa aceasta dintr-o data aruncand cutitul patat cu sentimente de frica si durere. Nu el ma tradat! Kay... imi pare atat de rau ca te-am dezamagit!
Stia prea bine ca aceste cuvinte nu isi mai aveau rostul. Ingerul o parasise, si totul era din vina comportamentului ei. Sentimentul de vinovatie puse din nou stapanire pe ea, in timp ce lacrimile se prelingeau de pe chip pe mana care sangera. Fiecare picatura, deschidea noi amintiri dureroase, noi regrete si visuri imposibile. Se ridica incet din coltul lacrimilor si durereii, indreptandu-se catre pat. Fiecare pas era dureros, simtea ca numai poate inainta in viitor, dorea ca totul sa se termine. Ridica din nou cutitul pe care il arunca-se cu cateva momente in urma, uitandu-se trista la sangele ce picura de pe el.

P.S voi incerca azi pe la 12:00 dupa ce ma trezesc caci acum sunt foarte obosita sa pun si cateva poze cu personajele
deci asa cum v-am promis niste poze cu personajele
Yuka: http://i435.photobucket.com/albums/qq79/...e/Yuka.jpg
si Kay pe care presupun ca toti il cunoasteti;;)
http://i435.photobucket.com/albums/qq79/...titled.jpg
cam atat pentru mement:P, alte personaje vor mai aparea peste doua capitole...
:bye:





#7
OMG! ficul asta e total pokEMOn! dar sa lasam asta la o parte.....ce pot sa zic...ador ficul o//o:chuu:
ce frumos e Kai =P~
astept cu nerabdare continuarea,desi stiu cand il vei posta :...:
pune-l repede ca ma spanzur..aolo ce zic? poate devin emo :ha:glumeam ..:?:
in orice caz..ficul e perfect si ja ne :bye:

#8
nuuuuuuuu sa nu faca asa ceva sa inceteze cu taiatul ala.......ahhhh si colegi aia ei imi vine sa-i bat rau:die:.......asa cat despre fic il ador greseli minore am vazut cateva pe acolo dar se corecteaza ele cu timpul descrierea,naratiunea sunt la locul lor dialogul nu este sec deci esti ok:))......si pune repede continuarea;)....spor la scris



Bye Bye:bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#9
nee- chan ^^ in primul rand : am puricat eu cat am putut de mult >_<" si ghici ce?... nu ai nici o greseala... am luat cuvintele pe litere :)) si tot nu am vazut nimic ^^" si in al doilea rand : scri superb :X nee... o sa devi o scriitoare buna ^^ :* imi place fic-ul ^^ si iti mai zic inca o data : esti super buna ^^

Ja ne and Kiss`u! :*:bye:
I'm not insulting you. I'm describing you.

#10
va multumesc mult pt comenturi.... si imi cer scuze pentru intarziere...
sper ca acest capitol sa se ridice la asteptarile voastre...
si imi pare rau... dar sunt noua in materie de hentai:P

Capitolul III- Fulgul de nea

Acel cutit insemna mai mult decat un simplu obiect de tortura, care ii transforma durerea in lacrimi.Care ii facea sangele sa iasa la iveala si sa-si faca simtita prezenta prin agonia care i-o implanta. Pentru ea acel obiect solid semnifica trecutul, ultima cale de scapare din iadul in care traia... libertatea. Cand il privea amintirile sinistre ele copilariei ii treceau prin minte. Incepea sa realizeze ca nu va reusi sa scape din salasul demonilor daca nu isi va spune parerile si nemultumirile; daca nu va fi sincera cu ea insusi. Stia ca, in acel abis intunecat al sufletului mai palpaia o luminita de puritate si adevar. Lumina care s-a micsorat pe parcursul acestor sapte ani. A realizat ca, inca mai era manipulata de ceilalti. A fost mereu si va fi, o marioneta, trasa de sforile pe care nu le-a observat niciodata.
Privi dezgustata sangele de pe mana stanga, stiind ca totul era din vina lui Kay. Reusise din nou sa o manipuleze, facand-o sa devina aceeasi persoana slaba ca in trecut. Ultima fiinta in care mai avea incredere o tradase.
Sentimentele de vinovatie si durere erau inlocuite incetul cu incetul de ura. Nervoasa, arunca cutitul in geam, acesta spargandu-se in mii de bucatele cristaline. Obiectul torturii isi continua zborul, printre fulgii furiosi. Pana cand, cazu cu putere pe pamantul acoperit de un strat subtire de zapada. Sangele cald de pe el se contopea cu neaua rece.
In camera patrundeau manioase bucatelele de cristale stralucitoare. Fata privea mirata, cum ceva atat de pur si minunat putea ascunde atat de multa putere si dizgratie.Fiecare varf al fulgilor, pareau a fi niste sabii ascutite, pregatite sa ucida tot ce le iesea in cale. La prima vedere par niste obiecte de portelan, minutios lucrate, cu o frumusete iesita din comun. Dar, daca priveai mai atent puteai observa ca nu sunt altceva decat niste spirale ale mortii, triste si solitare.
Un fulg de nea atinse chipul blajin al fetei, deschizandu-i inima; si odata cu aceasta amintirile din seara in care i s-a intamplat cel mai ingrozitor lucru... si-a pierdut virginitatea.
Flashback

Fulgii de zapada dansau in adierea vantului rece, in timp ce intunericul ii dizolva. La un colt de strada doi tineri de 14 ani zambeau, erau fericiti in ciuda frigului de afara.
- Iti multumesc ca ai mers cu mine la petrecere, si... pentru acel dans minunat. A fost prima data cand m-am distrat...
Aceste cuvinte le spuse o fata cu parul negru si intunecat; cu ochii verzi si plini de viata. Avea o privire calma, care emana numai euforie. Era imbracata intr-o rochie neagra, pana la genunchi, cu guler si fara maneci. Pe deasupra purta o geaca lunga, in patratele albe si negre. Ca accesorii avea o bratara cu cranii, ce inspirau agonie. Mai avea o brosa sub forma unui fulg de nea, cu varfurile ascutite, asezat deasupra decolteului; un inlocuitor pentru colier. In picioare avea o pereche de ghete fara toc, simple, lungi, pana la genunchi.
- Nu trebuie sa-mi multumesti Yuka. Eu am fost cel care te-a obligat sa mergi la petrecere. Deci... eu ar trebui sa-ti multumesc. Stiu cat de greu a fost pentru tine sa sarbatoresti sfarsitul primului semestru din clasa a opta impreuna cu cei care te dispretuiesc. Asa ca... iti multumesc ca ai fost alaturi de mine...ingerule.
Aceste cuvinte magulitoare le spuse un baiat cu parul brunet ce cadea lin pe chipul angelic. Purta un costum negru, iar peste acesta o geaca de aceeasi culoare. Hainele sale pareau macabre, dar cand infatisa acel zambet sarmant, ti se parea ca vezi un inger deghizat in demon. Fata il imbratisa pe baiat pentru complimentul facut, apoi il saruta rapid pe obraz in semn de multumire.
- Sper ca nu te superi ca te-am sarutat, nu?
- Nu as putea sa ma supar niciodata pe ingerul meu, spuse acesta usor uimit de intrebare. Deci... esti sigura ca nu vrei sa te duc acasa?
- Nu vreau. Fac doar 10 minute pana acasa. In plus e foarte frig... nu as vrea sa racesti din cauza mea.
Dupa ce spuse hotarata aceste cuvinte, cei doi plecara pe drumuri diferite. Dupa aproape cinci minute de mers, fata se intalni cu doi colegi de scoala. Acestia stateau in fata ei, blocandu-i drumul. Unul dintre ei o prinse de ambele maini, iar celalalt ii lega gura cu fularul. In timp ce ii indeparta geaca si rochia, fata incerca sa realizeze ce se intampla. Cu cateva minute in urma simtise cum raiul se regasea in sufletul ei, cum ingerii cantau veseli melodiile de vals pe care dansase cu Kay. Incerca sa se trezeasca din acea euforie, si sa infrunte realitatea.
Cand se izbi de pamantul acoperit de nea si simti trupul colegului ei, realiza ce se intampla. Acesta ii lingea gatul, coborand catre sani, pana la zona intima. Cand ajunse acolo, incepu sa o sarute brutal, apoi se indrepta din nou catre sanii voluptosi. Fiecare atingere nu ii provoca placere, ci durere si lacrimi. Isi indrepta privirea catre celalalt coleg al ei, care statea si privea amuzat cum se zbate neputincioasa. Incerca din rasputeri sa tipe, dar era in zadar. Mainile ii erau imobilizate, de catre cel de deasupra ei, care continua sa o sarute brutal. La scurt timp, gustul dulce si atingerile pe pielea fina a fetei au devenit plictisitoare, asa ca acesta isi indrepta zona intima de cea a fetei, si o patrunse rapid si puternic. Fata scoase un tipat inabusit, dorind ca tortura sa inceteze. Zapada ce o inconjura devenea din ce in ce mai rece cu fiecare miscare puternica a colegului sau. Sangele ii curgea din zona intima, contopindu-se cu zapada alba, devenind de un rosu tipator... precum sufletul fetei. Miscarile brutale ale colegului sau incetara brusc, ridicandu-se de pe fata, si din balta plina de sange. Aceasta credea ca umilinta si agonia incetasera, dar observa ca celalt se dezbraca, asezandu-se rapid peste trupul firav al fetei, repetand miscarile colegului sau. Dupa aproape 20 de minute de tortura, cei doi plecara, lasand-o vlaguita pe fata. Aceasta lesinase din cauza durerii, iar dupa cateva zeci de minute, un fulg de nea ii atinse fruntea, trezind-o. Incerca sa isi ia geaca aflata la cativa centimetri departare. Chiar daca parea aproape, efortul depus a fost exagerat de mult. Cu degetele pline de vanatai lua telefonul mobil din buzunar, formand numarul lui Kay. Dupa cateva secunde, acesta raspunse la apel.
- Kay..., spuse fata vlaguita complet. M-am razgandit...ai putea sa ma duci... acasa?
- Yuka?! Ce ti s-a intamplat? spuse baiatul alarmat.
- Andrew si Mike m-au...violat. Dar.. asta nu e important...
- Ce-au facut?! tipa acesta in receptor, pierzandu-si cumpatul. Am sa-i omor, ii voi...
- Kay..., ingana fata cu ultimele puteri. Nu merita..te rog... nu-i rani... doar vino la mine...
Cu aceste ultime cuvinte fata lesina din nou, asteptand ca ingerul ei pazitor sa o salveze.

End of flashback

Se trezi din visare, admirand din nou fulgii de zapada ce patrundeau in dormitor. Isi stranse picioarele pe langa corp, punandu-si capul pe genunchi, si adormi din nou, cu craiesele ce dansau in jurul ei, pe melodia cantata de vant... exact ca in seara aceea...







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Confruntare finala Lexxu 3 3.229 01-08-2012, 06:09 PM
Ultimul răspuns: Chriss


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)