Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna

#6
Buna, FreeToLove!
pot spune ca ma aseaman cu prietena ta, deoarece nici mie nu imi place sa mi se spuna 'Deea' sau alte prescurtari ale numelui meu, chiar daca unii colegi au incercat, insa nu le-am raspuns. probabil pentru ca mi se zicea astfel atunci cand eram mica si una dintre bunicile mele ma alinta cand urmarea ceva sau cand vroia sa fac ceva, ceea ce nu avea urmari prea placute pentru mine (un copil de 3-4 ani care vroia doar sa se joace si sa fie lasat in pace). de atunci am inceput sa cred ca cei care vorbesc cu mine avand un glas mieros sau se mataie urmaresc ceva sau sunt lingusitori, de unde si antipatia mea pentru astfel de persoane.
uneori mi se spune 'Andi' de la Andreea in limba maghiara pentru ca atunci cand eram mica raspundeam doar celor care mi se adresau asa, dar in timp a ajuns sa nu imi mai placa; doar tata imi mai spune astfel (nu s-a dezobisnuit inca) si mai demult venise o colega de clasa la mine si l-a auzit pe tata cand imi spunea asa si a inceput si ea si dupa ea si altii, insa acum mi se adreseza asa cand nu aud cand imi spun Andreea sau daca nu pot raspunde imediat

ca orice elev intreg la minte astept vacanta cu nerabadare (si da exista specimene care sunt suparate ca se termina scoala - una dintre colegele mele)
profilul liceului meu este stiinte ale naturii (imi plac foarte mult biologia si chimia)
iubitoare de carti ? BINEINTELES!!!!!! Autorul meu preferat, de fapt scriitoare, este Rodica Ojog Brasoveanu si iti recomand sa citesti 'Al cincilea as' sau carti in care aparea personajul Melania Lupu (o batranica foarte simpatica, dar care la da multe batai de cap politistilor, care in aparenta este o femeie senila care povesteste cu motanul ei Mirciulica, dar o femeie foarte inteligenta), dar si ciclul logofatului Andronic (romane istorice care imbina foarte bine intrigile de la marile curti ale lumii din acea perioada cu spionajul si creeaza niste situatii care te tin cu sufletul la gura); genul favorit: sunt de fapt trei politist, de aventura si spionaj, iar daca se imbina toate trei cu atat mai bine

filme interesante am urmarit unul acum o saptamana, care era italian, dar mia placut, se numea 'Nu-i spune baby!', dar tradus motamo inseamna ingerii diamantelor; alte filme nu imi vin in minte, daca imi amintesc ceva o sa revin cu un edit; seriale am urmarit vara trecuta mai mult seriale coreene, de spionaj (nu cele care sunt pe tvr, acelea nu-mi plac) Iris; Athena goddes of war, Personal taste (foarte amuzant, dar unele scene cam trase de par dupa parerea mea, la fel ca si la Playfull kiss), City Hunter si Dream high; a da si nikita(de aceasta data un serial american)



Răspunsuri în acest subiect
Buna - de andreea claudia - 28-05-2012, 02:58 PM
RE: Buna - de Ciquita - 28-05-2012, 08:11 PM
RE: Buna - de Rain - 28-05-2012, 10:41 PM
RE: Buna - de andreea claudia - 29-05-2012, 08:48 AM
RE: Buna - de Niska - 29-05-2012, 04:22 PM
RE: Buna - de andreea claudia - 30-05-2012, 02:45 PM
RE: Buna - de MajinCloud - 30-05-2012, 02:58 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)