Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata pe mare

#3
Hey! Am ajuns si eu pe aici. Sincer ideea mi se pare Ok, insa te-ai cam incurcat la povestire. La innceput ne-ai spus ca mama Sakurei murise din cauza unui fulger. Apoi ai spus ca era in mijlocul marii pe o barca, venind valuri mari peste ea. Apoi ai spus ca taicasu' a murit, dar nu ne-ai specificat din ce cauza, decat ca avea imunitatea foarte scazuta. In fine asta nu conteaza. La descriere puteai sa mai lucrezi, caci ea e cam grabita. Ai inncercat a descrii sentimentele destul de frumos insa nu suficient. Nu ne-ai decris locul farului, cum este in "casa" lor, cum sunt ei imbracati, cum aratau parintii nu ai mentionat cred ca deloc nici ei cum aratau, cum se simtea la scoala, ai mentionat ca era respinsa si barfita in rest nimic alt ceva. La ore, profesorii, si altele. Nu ete bine nici prea multa descriere deoarece te plictiseti citind insa, la tine nu prea e sa te plictisesti. Capitolele puteau fi mai lungi. Parerea mea este ca nu trebuia sa desparti amintirile intr-un capitol si prezentul in-traltul. Mergeau legate. Faza cu Hinata bogata si totusi prietena cu ea daca nu ma insel am mai auzit-o dar nu mai stiu sigur, in orice caz dialogul a fost cam saracut. Nu prea ai avut inpiratie la dialog. Firul naratiunii este cam greut de urmarit insa cel mai mult au stricat punctele de suspensie puse anapoda si greselile in materie de cuvinte. Daca stii ca scrii cu anumite greseli, pune-te sa corectezi capitolul de o suta de ori pana totul este impecabil. Pai, cam asta as avea de spus. Bafta la urmatorul capitol si anunta-ma plzzz!
~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??



Răspunsuri în acest subiect
O viata pe mare - de mailin - 20-12-2011, 10:45 PM
RE: O viata pe mare - de SnowFlake. - 21-12-2011, 12:34 PM
RE: O viata pe mare - de Prevented :D - 21-12-2011, 01:24 PM
RE: O viata pe mare - de hiimera - 21-12-2011, 03:01 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yuri] Nici un pret prea mare CyBeR 9 5.659 02-10-2012, 11:19 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.561 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Libera la mare(sasusaku) *Black~~Heart* 75 47.000 24-06-2011, 05:52 PM
Ultimul răspuns: Paty.Paty


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)