Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Need for speed

#15
[center]Capitolul 8[/center]

Deschid lenes ochii, frecandu-ma cu podurile palmelor, apoi ma intind ca o pisicuta sub soare. Casc somnoros si ma intorc pe o parte, bucurandu-ma de caldura soarelui ce se strecura printre perdelele de culoare visinie, din matase in camera mea si a lui...
- Kim? Intreb, uitandu-ma dupa el in incapere si nu il gaseam nicaieri, facandu-mi stomacul sa mi se stranga usor, fiindca ma simteam cam neajutorat, intr-o tara, al carui limba n-o intelegeam nici taiat.
Ma ridic din pat, inca somnoros si incep sa privesc pereti acoperiti cu bambus, dand cu ochii de o usa glisanta, acoperita cu hartie din aceea. O deschid si raman masca, dand cu ochii de o sala de baie, mare, cu jacuzzy in podea, cabina de dus, cu geam de sticla, prin care se vedea prin sticla aburita, o silueta cum se spala pe corp. Intru in incapere, minunandu-ma de maratia ei si de bogatia, dar si de sentimentul vremurilor de mult apuse, pe cand traiau samuraii, shogun-ii si alte capateni, ce au condus Asia...
- S-a intamplat ceva, Sanosuke? Ma trezi din visare, intrebarea lui Kim, care venea dinspre cabina de dus.
Imi atintesc privirea spre el si in acel moment mi-a venit sa intru in pamant de rusine. Coreeanul era gol-golut in fata mea, aratandu-si muschi de felina, ce se contractau la fiecare miscare ce o facea.
- Ni-nimic, reusesc sa ingan, ferindu-mi chipul, cand veni in fata mea si vru sa imi apuce barbia cu doua degete, pentru a ma privi mai bine. Scu-scuze ca te-am deranjat, murmur, aplecandu-ma de mijloc si cu ochii inchisi.
Il aud cum rade si puteam sa spun cu mana pe inima ca avea un ras foarte frumos si cristalin.
- Puiut, ii aud glasul bland si protector, iar mainile sale, ma apucara de umeri, indreptandu-ma, apoi imi apuca chipul cu palmele sale calde, ridicandu-l in sus, intalnindu-i ochii de ciocolata. Tu niciodata nu ma deranjezi, indiferent de situatie, imi sopti, apoi ma pupa delicat pe frunte, pe pleoapele ochilor, pe obraji inflacarati. Dusul este liber, mai sopti si ma saruta delicat pe coltul guri, iar muschi maxilarului imi zvacnira automat, facandu-ma sa imi intredeschid buzele, dand tot aerul din plamani printre dinti, scotand un mic suierat. Te astept la micul dejun pe veranda. O servitoare te va aduce la mine, mai adauga si ma mai mangaie o singura data pe obraz, apoi iesi din baie, lasandu-ma singur cu gandurile mele.
Am ramas sa ma uit nauc in urma lui, apoi m-am dezbracat de haine, incet si am intrat in cabina de dus, dand drumul la apa fierbinte ce imi relaxa imediat muschi, spalandu-ma de transpiratia pe care am adunat-o in avion. Inchid ochii si imi las capul pe spate, fiindca pe fata mea inca mai simteam atingerea calda si moale a buzelor sale fine. A fost atat de aproape sa ma sarute pe buze..., imi soptesc in gand, atigandu-mi de degetele locul unde m-a sarutat. Oftez si opresc apa, luand un halat de baie pe mine si un prosop, stergandu-ma pe par. Ma privesc in oglinda de deasupra de cele doua chiuvete. Nu m-am schimbat cu nimic, fata de acum doua saptamani, cu exceptia ca sunt mai bronzat in jurul ochilor, aratand ca am purtat foarte mult casca de motor. In timp ce va duce si asta. Ma duc in camera si acolo vad o femeie in jur de saizeci si ceva de ani, cu parul negru, prins in coc, iar ochii obligi, erau foarte veseli.
- Vorbesti engleza? O intreb in engleza, uitandu-ma dupa hainele mele, fiindca nu imi gaseam defel putinele haine ce l-am luat cu mine in acea calatorie nenorocita.
- Vorbesc si japoneza si spaniola, spuse batrana in japoneza, facandu-ma sa maresc ochii de uimire. Stapanul Kim-Gil m-a rugat sa va spun ca puteti sa luati haine de ale dansului, fiindca azi veti merge sa va cumparati altele noi, mai adauga batrana si se intoarse cu spatele la mine.
Deschid dulapul si caut pe acolo o pereche de boxeri, pe care i-am gasit - erau albi - si i-am luat pe mine. Am mai luat o pereche de pantaloni de trening, pe care i-am intors jos si un tricou mai largut si marisor de mine, aratand ca pe gard pe trupul meu. Imi trec degetele prin par, incercand sa il pieptan asa. O anunt pe batrana ca sunt gata si aceasta deschise usa camerei si iesim amandoi pe un coridor lung, plin de usi si cateva tablouri si din cand in cand, cate un bonsai. Raman uimit, cand iesim in curtea interioasa si dau cu ochii de o gradina superba, cu un mic parau ce trecea prin ea, ciresi, caisi si meri infloriti, iar intre doi pomi fructiferi se afla un balansoar. Arata asa de...
- ... Ireal, spun cu voce tare cuvantul, privind in continuare bucata de Rai in razele dimineti ale soarelui din Hong Kong.
- Dar tu esti si mai ireal decat ea, aud glasul logodnicului meu, venind din stanga mea, facandu-ma sa ma intorc si sa raman uimit cat de frumos era imbracat.
Purta o pereche de blugi negri, mai larguri cu diferite buzunare si o camasa alba, din in, deschisa la primi trei nasturi si cu un dragon auriu imprimat pe ea. Parul era prin intr-o coada la spate, iar cateva suvite ii incadra fata frumoasa, dandu-i un aer adolescentin. Statea in fata unei masute pline cu bunatati si imi facu semn sa ma asez pe perna in fata lui.
- Pofta buna, Sanosuke-kun, imi ura, apoi incepem sa mancam in liniste, bucurandu-ne de bucatele alese.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Need for speed - de Nywa - 13-08-2011, 10:13 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Drama Queen - 13-08-2011, 10:46 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de HanniGram - 14-08-2011, 09:16 AM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de alexutzy97 - 14-08-2011, 05:45 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 15-08-2011, 10:25 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Drama Queen - 16-08-2011, 09:56 AM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de HanniGram - 16-08-2011, 01:25 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 03-09-2011, 10:49 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 16-09-2011, 03:38 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Beatrix LaVey - 18-09-2011, 09:03 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 30-09-2011, 08:46 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 27-10-2011, 04:44 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 26-11-2011, 10:43 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Nywa - 09-12-2011, 10:08 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Kimera - 10-12-2011, 07:45 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Nywa - 24-12-2011, 07:36 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de dot dot curve :) - 26-12-2011, 02:07 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Nywa - 07-01-2012, 05:06 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 22-01-2012, 07:22 PM
RE: Need for speed - de PervyTeoYaoi_Shinee - 22-01-2012, 11:17 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 28-01-2012, 05:49 PM
RE: Need for speed - de PervyTeoYaoi_Shinee - 28-01-2012, 11:28 PM
RE: Need for speed - de AbiiShu' - 01-02-2012, 06:38 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 18-02-2012, 10:42 AM
RE: Need for speed - de AbiiShu' - 19-02-2012, 07:00 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 01-03-2012, 08:48 PM
RE: Need for speed - de AbiiShu' - 04-03-2012, 12:13 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 11-03-2012, 12:59 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 25-03-2012, 05:27 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 08-04-2012, 01:15 PM
RE: Need for speed - de PervyTeoYaoi_Shinee - 08-04-2012, 09:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Anger and speed kyokusanagi 4 2.908 18-07-2011, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Leontina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)