Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Need for speed

#14
[center]Capitolul 7[/center]

Stateam cu capul pe picioarele sale, in timp ce satenul ma mangaia in cap cu o mana si cu cealalta tinea o carte, pe care o citea cu multa atentie si curiozitate. Nu am vazut - in afara de mama - pe cineva sa citeasca de bunavoie un roman sau o nuvela, fara sa caste din cinci in cinci minute.
- Cum se numeste romanul? Il intreb, punandu-mi bratul sub perna, putand sa simt pe pielea goala, calitatea superioara a blugilor sai de firma.
- Shogunul de James Clavell, imi raspunse pe un ton calm si cald, facandu-ma sa ma intorc cu fata in sus spre el, dand cu ochii de coperta cartii. Ar trebui sa il citesti si tu, mai spuse, scufundandu-se printre randurile cartii.
Zambesc amuzat, amintindu-mi cum am stat sase ore sa vad filmul, in fata compului, ajugand a doua zi cu ochii para la scoala si cu niste cearcane, de ziceau astia de mine, ca sunt Edward Cullen. Turbam mereu de furie cand ma faceau asa, incat ajugeam in detentie de fiecare data. Oftez usor, apoi il apuc de mana dreapta, fiindca bratara ce o purta, mi-a atras atentia o bratara din argint, foarte fina, cu semnul zodiacal pentru varsator, ce ma facu sa zambesc amuzat.
- Sti, incep pe un ton vesel si trist in acelasi timp, facandu-l sa isi lasa cartea de o parte si sa isi indrepte toata atentia spre mine, si eu sunt varsator, ii marturisesc, pipaindu-i foarte atent bratara aceea minunata.
Isi ridica mana, desfacandu-si bratara, apoi imi apuca delicat degetele de la mana stanga, ridicand-o in sus, pupandu-mi delicat dosul palmei, ce ma facu sa rosesc si sa imi intorc chipul intr-o parte. Nu am fost obisnuit cu asemenea tandreturi din partea unui baiat, nici macar a nenorocitului aluia de Ary. Simt ceva fin cum imi atinse pielea maini, facandu-ma sa imi intorc capul spre mana mea, ramand uimit sa vad ca la incheietura mea stanga, era bratara lui cu zodie. Vreau sa spun ceva, dar barbatul imi facu cu ochiul, apoi chema stewardesa la el, spunandu-i ceva in coreeana. Aceasta aproba din cap si pleca de langa noi, ducandu-se probabil la bucatarie.
- Sper ca nu te superi daca vom lua pranzul in avion, spuse Kim, facandu-mi semn spre scaunele aflate fata in fata si masa dintre ele.
Dau din cap ca nu si ne ridicam amandoi, ducandu-ne la masa, iar eu incep sa privesc norii pufosi, in timp ce privirea satenului ma analiza din cap pana in picioare.
- Aaa, Kim, unde ma duci? Il intreb fara sa vreau in japoneza, apoi imi musc obrazi pe interior, facandu-l pe barbat, sa rada usor, apoi sa isi aseze o mana peste mainile mele.
- In Hong Kong fiindca e teritoriu neutru, atat pentru Yakuza incat si pentru mafia coreeana, imi raspunse logodnicul meu la intrebare, iar eu am aprobat ca un baiat cuminte din cap.
Zambesc politicos stewardesa aduse mancare si o aseza pe masa, alaturi de doua pahare de sampanie, facandu-ma sa maresc ochii, fiindca eram inca minor si nu aveam voie cu alcool. Parca citindu-mi gandurile, brunetul isi puse o mana peste a mea si o stranse incurajator, apoi lua betigasele din plastic si manca un sushi. Iau si eu betele si ma uit peste delicatesele ce le-a adus insotitoarea de bord, cand ma trezesc in fata cu un sushi intins de barbatul din fata mea. Il iau ascultator, apoi gust putin din sampanie, dar o imping rapid spre Kim, fiindca gustul dulce imi facea rau.
- Nu iti place sampania? Ma intreba curios, in timp ce eu mancam calm niste orez cu salata de varza si bucati mici de somon.
Dau din cap ca nu si incepem sa mancam in liniste, in timp ce eu mai aruncam cate un ochi spre tanarul din fata mea, fiind curios sa ii aflu varsta. Nu parea mai batran de douazeci si sapte de ani si mai tanar de douazeci si patru de ani. Trag aer in piept gandindu-ma cum sa ii pun intrebarea, dar nu vroiam sa se supere pe mine sau sa se poate urat cu mine.
- Sanosuke, spune-mi ce te macina, ii aud glasul calm si dulce, dandu-mi de inteles, ca ar prefera sa ii spun in fata ce ma deranjeaza decat sa ma ascund si apoi sa afle de la altcineva, dar intr-o alta versiune.
- Cati ani ai? Il intreb direct, plecandu-mi privirea, asteptand sa inceapa sa tipe pe mine sau sa ma loveasca.
Simt cum imi apuca mana cu bratara si buzele sale imi pupa delicat dosul palmei, facandu-ma sa imi indrept privirea spre el. Imi zambi si imi spuse ca are douazeci si unu de ani. Cand am auzit, am ramas masca, fiindca eu l-am facut mult mai batran decat era. Se parea ca era foarte viril si in floarea varstei... Rosesc usor la acest gand, fiindca ma comportam ca o tarfa masculina, ce se gandeste numai la p*** si la futut. Oftez usor, apoi ii zambesc, reapucandu-ma sa mananc, in timp ce tanarul imi povestea despre Hong Kong si in ce vila vom sta. Aprobam usor din cap, fiind fericit cu promisiunea ca ma va duce sa vizitez tot Hong Kong-ul, sa ma obisnuiesc cu locul.

Tresar cand simt ceva fosnind pe langa mine, ridicandu-mi capul adormit, uitandu-ma in jurul meu. Aud vocea lui Kim, cum imi spune sa ma culc la loc, fiindca suntem in camera lui din vila aflata in Hong Kong. Mormai ceva, dezbracandu-ma de haine pana la boxeri si ma asez la loc in pat, ghemuindu-ma in pozitia fetusului, fiindca imi era usor frig, din cauza ca eram acoperit doar cu un cearceaf din matase. Simt bratele puternice ale logodnicului meu, cum ma trase la pieptul sau gol, facandu-ma sa ma intorc si sa imi ascund fata la pieptul sau, adormind in cateva minute, din cauza calatoriei obositoare...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Need for speed - de Nywa - 13-08-2011, 10:13 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Drama Queen - 13-08-2011, 10:46 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de HanniGram - 14-08-2011, 09:16 AM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de alexutzy97 - 14-08-2011, 05:45 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 15-08-2011, 10:25 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Drama Queen - 16-08-2011, 09:56 AM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de HanniGram - 16-08-2011, 01:25 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 03-09-2011, 10:49 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 16-09-2011, 03:38 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Beatrix LaVey - 18-09-2011, 09:03 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 30-09-2011, 08:46 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 27-10-2011, 04:44 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 26-11-2011, 10:43 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Nywa - 09-12-2011, 10:08 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Kimera - 10-12-2011, 07:45 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Nywa - 24-12-2011, 07:36 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de dot dot curve :) - 26-12-2011, 02:07 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Nywa - 07-01-2012, 05:06 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 22-01-2012, 07:22 PM
RE: Need for speed - de PervyTeoYaoi_Shinee - 22-01-2012, 11:17 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 28-01-2012, 05:49 PM
RE: Need for speed - de PervyTeoYaoi_Shinee - 28-01-2012, 11:28 PM
RE: Need for speed - de AbiiShu' - 01-02-2012, 06:38 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 18-02-2012, 10:42 AM
RE: Need for speed - de AbiiShu' - 19-02-2012, 07:00 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 01-03-2012, 08:48 PM
RE: Need for speed - de AbiiShu' - 04-03-2012, 12:13 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 11-03-2012, 12:59 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 25-03-2012, 05:27 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 08-04-2012, 01:15 PM
RE: Need for speed - de PervyTeoYaoi_Shinee - 08-04-2012, 09:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Anger and speed kyokusanagi 4 2.908 18-07-2011, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Leontina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)