Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oracol Naruto

#4
1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) ?
* Naruto si Sakura

2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau Shippuden.
* Ce m-a impresionat cu adevarat a fost lupta dintre Naruto si Pein. Atmosfera creata plus muzica imi stransmiteau fiori prin tot corpu, zici ca eram lipita de monitor in acea zi. Replicile pe care le spunea Naruto, cu cata maturitate insa la fel si cele ale lui Pein. Din punctu meu de vedere a fost un moment realizat foarte bine si foarte frumos ^.^

3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
* Nu cred ca va fi asa ceva, cu toate ca mi-ar placea; nu cred. In primul rand animeul nu este romance, deci nu vad motivul pentru care ar fi asa ceva si in al doilea rand sentimentele pentru anumite persoane nu se formeaza de la o zi la alta asa ca nu cred.
Dar ca sa raspund la aceasta intrebare as zice: NaruxHina. Hinata si-a marturisit deja sentimentele ei si din cate s-a putut observa in acea lupta cu Pein Naruto a innebunt reusind sa rupa sigiuliul, sau o parte, cand Hinata aproape a fost ucisa. Blondu a fost si socat cand a aflat insa dupa nu a evitat-o pe bruneta, ba chiar sunt amici in continuare ^.^ si Hinata a devenit puternica, a demonstrat-o de multe ori.

4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
* Orice anime/ carte/ film/ serial are un personaj negativ. Ei bine Sasuke face parte din acea categorie, iar viata lui este una plina de durere, practic traia doar in intuneric, sange si ura. Ura pentru Itachi si dorinta lui de a-l ucide implinindu-si razbunarea. Totusi intr-un timp acesta a fost scos din grota in care traia de catre Naruto, povestea celor doie este foarte asemanatoare si nu aveau mila unul fata de celalalt, era o prietenie dar si rivalitate. Au ajuns sa fie frati insa totul a fost distrus de catre aparitia lui Orochimaru, cu toate astea lantul dintre cei doi nu s-a rupt.
Sasuke e un personaj complex din toate punctele de vedere, datorita lui, Naruto este asa de puternic, si Sasuke ar ocupa functia de personaj principal. Sasuke ajuta la crearea personajului pozitiv si ca toate luminile sa fie asupra lui Naruto.
Din punct de vedere psihologic as zice ca e putin nebun 71, mai ales in noile episoade. S-a schimbat foarte mult si este orbit, si la propriu si la figurat. Si-a implinit dorinta, Itachi sa moara insa totul a capatat alt drum odata cu aparitia lui Madara in peisaj. Daca nu era Madara as putea zice ca Sasuke s-ar fi intors de mult in sat insa acum e un drum foarte lung.
Nu cred ca Sasuke va reveni in sat pentru a sta bine mersi, plus ca el este privit cu ura si frica de unii locuitori ai Konohai. Ar veni in sat doar pentru a-l distruge, din nou, iar ca sa ramana doar daca planul lui Madara iese la iveala si Sasuke isi da seama ca a fost manipulat in rest nu vad alta pozsibilitate. El este schimbat total si este foarte greu sa ajungi in sufletul lui, si-a ingropat toate ramasitele de fericire, se hraneste cu ura fata de consiliul batranilor din Konoha si fata de alte persoane.
Sasuke ar putea fi considerat si el o victima a destinului, o papusa in planul lui Orochimaru [primu] Madara [acum], dar pana la urma sforile se rup si papusa este libera. Poate chiar il va distruge pe al doilea papusar.

Parerea mea si inchei aici, daca o tin asa dau in pagini lungi 21 Pentru ca sunt multe de povestit si se pot detalia.

5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
* Nu cred. Adica cu ce idei ar mai putea sa ne surprinda Kishimoto? Eu zic ca animeul "Naruto" se va incheia in Shippuden. Ar fi frumos, recunosc, dar... Nu exclud varianta de a exista o alta serie, pana la urma Kishimoto ne surprinde mereu, dar dupa mintea mea nu mai vad noi idei pentru o alta serie ^.^

6. Ce crezi tu despre Manga? Iti plac?
* Imi plac. Datorita lor aflu mai multe despre anime, iar ele merg cu cateva episoade inainte.

7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
* Finalul nu se poate defini, inca. Nu exista macar un indiciu care ar fi finalul, sigur vom fi socati de finalul animeului. Dupa mintea mea ar fi ca Sasuke sa atace Konoha, iar Naruto sa apara ca un erou si sa incerce sa incerce sa-l opreasca ba chiar sa-l intoarca de partea binelui. Si... incepe lupta, tehnici, cad, plang, sange.. etc 21 Amandoi la fel de puternici, secatuiti de puteri, abia se mai tin pe picioare si privirea lor este una incetosata. Se pregatesc de ultimul atac, dar apare Sakura ce se baga intre cei doi.
- Opritivaaaa! -incepe sa ii zica lui Sasuke tot ce are pe suflet si apare si Madara care se scapa si zice ca Sasuke e doar o marioneta, momentul adevarului. Raman toti O____O inclusiv Sasuke, se afla ca Naruto e fiul lui Minato [Yondaime] din nou soc. Ochi scosi din orbite si gurile cascate de intra mustele :]] Blondu recunoaste, iar in acel moment Sasuke isi da seama de imensa greseala pe care a facut-o. Ii trec prin minte tot felul de amintiru cu familia, team 7; isi da seama ca macar el a avut dram de fericire si putea sa se integreze usor insa Naruto nu. Furios il ataca pe Madara, vine si Naruto, iar intr-un timp intra si Sakura. Team 7 in lupta ca pe vremuri. Acum 2 variante:
- mor toti 4 si Sasuke, Naruto, Sakura sunt declarari eroi satului
- moare Madara, cei 3 se intorc in sat unde devin membri AMBU, chiar legendari sanini si pana la urma Naruto ajunge Hokage. Sasuke iertat si isi reface clanul pana la urma.
The End...
Asta a fost totul ^.^

8. Ce parerea ai despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
* Mi se par amuzanti, zici ca sunt copii de gradinita. Dar nu imi plac, adica fac totul ca Sasuke sa fie separat de sat si sunt egoisti 33 nu-i frumos :]] si ca sa raspund la intrebare: idem Lullaby. 4 o sustin aici.

9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
* Eu zic ca nu. Sakura a fost singura fata ce la iubit, il iubeste si posibil il va iubi cu adevarat pe Sasuke. Celelalte nu le pasa decat de cat de frumos si puternic e insa Sakura a vrut sa se duca singura dupa Sasuke stiind pericolele, a suferit, a devenit puternica datorita si pentru el. Eu zic ca ea il iubeste cu adevarat cu toate ca incearca sa ascunda asta, defapt se minte pe ea si dragoste ca aia nu dispare asa usor. Ea il va iubi indiferent ca are o sansa sau nu, daca il iubeste si cum este acum, plin de ura atunci nu vad motivele pentru care ar inceta sa-l mai iubeasca. Sa fie satula sa astepte? Ce sa astepte? Si-a dat seama singura ca nu are sanse si tot tine la el..

10. Ziceti o faza amuzanta din Naruto la care ati ras cu pofta
* Deobicei rad la fetele lui Naruto si cand este lovit de Sakura sau oricine altcineva.

Intersant postu. E lung insa am argumentat totul 21 sau majoritatea
Bye
[Imagine: h8v.gif]
 



Răspunsuri în acest subiect
Oracol Naruto - de Elyy - 26-09-2011, 09:41 AM
RE: Oracol Naruto - de ^Light~In~The~Dark^ - 26-09-2011, 03:24 PM
RE: Oracol Naruto - de Stormrage - 26-09-2011, 05:29 PM
RE: Oracol Naruto - de Rose ^^ - 26-09-2011, 09:45 PM
RE: Oracol Naruto - de Alicia - 26-09-2011, 10:26 PM
RE: Oracol Naruto - de Piersicuta - 29-09-2011, 05:31 PM
RE: Oracol Naruto - de Zyklon - 30-09-2011, 08:48 PM
RE: Oracol Naruto - de LLC - 28-10-2011, 08:22 PM
RE: Oracol Naruto - de Rain - 28-10-2011, 08:58 PM
RE: Oracol Naruto - de mary97 - 30-10-2011, 09:59 PM
RE: Oracol Naruto - de sakura4ever - 25-05-2012, 03:07 PM
RE: Oracol Naruto - de Sayonara - 04-12-2011, 10:18 PM
RE: Oracol Naruto - de MeePew - 05-12-2011, 09:59 PM
RE: Oracol Naruto - de Black Rose - 11-12-2011, 01:29 AM
RE: Oracol Naruto - de Evvie. - 15-01-2012, 04:55 PM
RE: Oracol Naruto - de i Ramenn. - 15-01-2012, 08:00 PM
RE: Oracol Naruto - de Saravis - 16-01-2012, 07:34 PM
RE: Oracol Naruto - de Sasha. - 17-01-2012, 04:44 PM
RE: Oracol Naruto - de Ayame. - 23-01-2012, 05:34 PM
RE: Oracol Naruto - de AbiiShu' - 24-01-2012, 05:00 PM
RE: Oracol Naruto - de Prevented :D - 24-01-2012, 11:36 PM
RE: Oracol Naruto - de tacotaline - 26-01-2012, 08:42 PM
RE: Oracol Naruto - de Ame - 31-01-2012, 01:04 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 28.281 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.410 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)