Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Clasa de Nebuni

#10
I'm first!!:X:X Hello honey. I'm glad you put the next :D

" Heyy...Uitai ca am venit cu next! Sorry ca am intarziat.

Capitolul 4
Betigas


Ma aflu in clubul Energy Music. Este ora opt si cinci minute seara, iar jumatate din colegii mei nu au sosit, printre care si Hidan. Deocamdata suntem 10 persoane din 30. mi-ar fi placut sa scri 10, 30 in litere Ce or face atata? Cat le ia sa se pregatesca? Hai ca la fete fac o exceptie, pentru ca noi pierdem cate o ora la baie sa ne aranjam si cand plecam de acasa ne mai uitam odata in oglinda ca sa fim sigure ca nu avem vreun firicel rebel prin par sau mai stiu eu ce teroare, cum ar fi: sa se intinda rimelul sau sa fi depasit contrul buzelor. Crima nu alta! Bun, nu vreau sa ma laud, insa nu prea stau sa ma aranjez. Trantesc un strugurel pe buze, putin rimel etc. etc. Urasc fetele alea care isi pun o tona de machiaj pe fata si tot ca dracu’ arata! Sau alea care se imbraca provocator si le vezi suncile iesind din fusta sau pantaloni. Pentru baieti este o adevarata sechele! Nici cu asta nu vreau sa ma laud pentru ca nu ma cred eu regina frumusetii, insa incerc sa imi pastrez silueta. Adica nu-s nici gasa nici slaba, nici perfecta dar nici imperfecta. Si fratele meu este la fel. Nu e Fat-Frumos pe cal alb, dar nici un tocilar din acela cu dinti de castor, cu cosuri amestecate cu pistrui pe fata si slab de atarna hainele de pe el. Are o fata simpatica ce mereu zambeste si niste ochi de un albastru limpede de nu te mai saturi de ei. Bine, eu una m-am saturat ca doar stau cu el sub acelas acoperis, dar asta e partea a doua.
Muzica imi bubuie in urechi, dar nu ma apuc de dans pana nu vin toti. Printre mutimea care dansa pe ring am dat de capatana inconfundabila a lui Lee. E ca si cum ar avea un castron in cap. M-am dus la el lasandu-l pe fratele meu la bar. M-am strecurat printre dansatori, printre care un tampit mi-a pleznit o palma peste fund de am spus ca nu o sa ma mai asez jos niciodata.
-Lee, unde sunt ceilalti? intreb eu venind spre acesta frecandu-mi dosul
-Hey Ayame, esti gata pentru party?! intreaba acesta neintelegand ce le-am intrebat punct
Lee ma ia de mana si incepe sa ma invarta apoi incepe sa danseze ca un Hopa-Mitica amestecat cu niste miscari din anii ’70. Am tipat la el de 3 ori da ori scri da` ori dar nu m-a auzit asa ca i-am dat o palma peste fata, acesta revenindu-si imediat si tipand:
-Ce?! Unde arde?!
-Lee! Te-am intrebat: “unde Unde sunt ceilalti?”!
-Ohh... space Vin vin acum. Erau in spatele meu acum cateva minute. Eu am venit cu masina, ei erau pe jos. imi raspunde el intr-un sfarsit punct
Am dat apropabtor aprobator din cap semn ca am inteles si m-am dus inapoi la Naruto, de data asta ocolind ringul de dans de frica ca ma trezesc cu inca o palma peste dos. Nu dupa mult timp colegii mei au inceput sa apara incetul cu incetul pana cand toata gasca fu completa. Bineinteles ca eu am sarit sa-l intampin intampinandu-l pe Hidan pentru ca este inca nou aici si vreau ca eu sa-i fiu calauza. Sper ca s-a gandit bine la incidentul cu tigarile. Daca il mai prind o singura data cu o chestie daia am sa-i rup gatul atat lui cat si tigarii-asta daca tigara are gat-. Noi bineinteles ca imediat dupa ce ne-am intalnit ne-am facut comozi si prin “comozi” vreau sa zic ca am dat drumul distractiei, dansului si bauturii.
-Hidan, acum o intrebare vitala! il intreb pe baiat, vazad ca sta jos ca unu dala cu probleme de mers-am uitat cum se numeste- punct
-Si anume? ma intreaba el prefacandu-se speriat punct
-Stii sa dansezi? il intreb eu repede asezandu-ma pe canapea langa el punct
Frica lui artificiala se transforma intr-o frica adevarata. Se uita putin la mine mut dupa care imi raspunsese raspunse negativ. L-am intrebat de ce, iar acesta mi-a raspuns doar cu umerii in semn ca nu stie. Atunci am sa-l invat! Nu am mai facut asa niciodata, adica sa invat un baiat sa danseze, dar nu cred ca e extrem de greu. Trebuie doar sa-l fac sa prinda gustul muzicii si de acolo se va descurca singur-cred, sper... space da Doamne!-. L-am luat de brat si am incercat sa il ridic, insa el nici ca s-a clintit din loc.
-Haide! Nu e asa greu! Te rog frumos!, semnul exclamarii nu are c cauta aici ori virgula. Corecte sunt ambele semne dar NICIODATA impreuna ma rog eu de el. Ridica-te!
-Nu! Stiu ce vrei sa faci!, la fel ca mai sus imi raspunde el uitandu-se in alta parte, mana lui dreapta fiind trasa de mine incontinuu
-De ce nu vrei sa dansezi?, nu are ce cauta aici virgula intreb eu inca tragand de bratul lui punct
-Pentru ca nu vreau!
Am simtit cum si-a tras bratul din mainile mele, iar eu mi-ai pierdut echilibrul si m-am dat in spate cazand peste un baiat necunoscut.
-Esti o mare proasta, ai baut prea mult si nu mai stii sa mergi, fato?! tipa el nervos la mine punct
-Iarta-ma, Mister Perfectiune, dar m-am impiedicat! Si nu virgula nu-s betiva ca tine! Tu mirosi de la o posta a bautura! raspund eu obraznic ridicandu-ma de pe el punct
-Fato ma deranjeaza ca te tot repeti cu "fato", mi-ar fi placut sa ii adresezi un alt apelativ :D , tu chiar vrei bataie? ma intreaba baiatul enervat pana in maduva suna mai bine " pana in maduva oaselor" ' space
-Nu mi-e frica de tine! Ma mir ca in urma cazaturii nu ti-ai rupt scula... space Din cate am simtit e cat o scobitoare! ii reprosez eu punct
Baiatul peste care cazusem se facuse rosu la fata de nervi. Un baiat cam de 20 de ani asa, cu parul negru si tuns scurt, ochii mari de culoarea cafelei cu lapte, dar fizicul lasa de dorit. Nu prea pare sa aiba conditie fizica si in ciuda faptului m-am trezit imediat cu o palma zdravana peste obraz.-Unde sunt cei 7 ani de acasa baiatule?! Sa dai intr-o fata?-. O palma foarte grea. Locul unde am fost pleznita ma doare si nu imi pot stapani lacrimile.-Nu vreau sa par o plangacioasa, dar eu plang acum de nervi! Cum poti da intr-o fata?! Asta-i lipsa de bun simti din partea unui bat ca el!- punct
Am simtit cum sunt luata in brate si stransa tare, apoi am auzit doua voci cunoscute: cea a lui Naruto si spre surprinderea mea, cea a lui Hidan. Mi-am sters lacrimile si m-am uitat spre Betigas-adica baiatul care ma lovise-. Se pare ca fratele meu se cearta cu el, ceea ce inseamna ca cel care m-a luat in brate e Hidan. Wow, ce reactie neasteptata punct Nu credeam ca imi va lua apararea!
-Vreti si voi bataie?! tipa Betigas punct
-Indraznesti sa dai in sora mea? Tu care esti mai mare ca ea cu un an? tipa Naruto la el punct
-Tu care ar trebui sa nu te enervezi doar pentru doua vorbe in vant! continua si Hidan punct
-Ma doare undeva! tipa Betigas la randul lui, vrand sa para zmeu punct
Mi-am revenit repede in simtiri si cat ai zice peste m-am departat de Hidan si apropiindu-ma de baiat si i-am dat un pumn in fata cu toata puterea mea.
-Poate ca am plans ca mi-ai dat o palma, dar tu ai sa te vaiti! spun eu calma punct
-Tu! Indraznesti sa dai in mine, fato?! Uite-te al tine, de abia daca m-ai atins! imi raspunde el tupeist punct
-Indraznesc! La fel cum tu ai indraznit sa dai in mine!
-Ha! Doar atat de tare poti sa dai?!
-Pot mai mult de atat! raspund cu curaj nu mi-a placuta cu curaj ; punct
-Sa te vedem!
Betigas isi pusese fata la inaintare cu ochii inchisi, asteptand ca eu sa ii mai dau inca un pumn. Eram neradatoare sa il lovesc, dar Hidan ma apuca de brat si lipindu-si degetul de buze imi face semn sa tac. In secunda doi Hidan il loveste pe Betigas in moaca cu putere. Baiatul cade jos vaitanduse si punandu-si mana la gura din cauza durerii insuportabile. Naruto incepu sa rada, iar eu cu ochii cat farfuriile si cu gura cascata -numai buna pentru muste- m-am uitat la Hidan care isi freca palmele una de alta ca si cum ar fi terminat o treaba murdara. Betigas se ridica de jos si plecase de acolo invartindu-se, fiind ametit si din cauza bauturii, dar si din cauza pumnului primit de la o fata fata O.O sau fatza ?? aici, nescriind cu diacritice nu se prea intelege pe nume Hidan.
-Te simti bine? ma intreaba Hidan razand mai putin zgomotos decat Naruto punct
-Esti -fac o puza mica- genial! tip eu sarind la gatu ori gatu` ori gatul lui punct
Baiatul asta nu e normal! Nu pot sa cred ca l-a lovit atat de tare doar pentru ca m-a pleznit peste fata. Stiu ca majoritatea baietiilor baietilor ar tine cu Betigas, dar se pare ca el e altfel. Poate pentru ca stie ca gasca noastra este unita si ne aparam reciproc. Dupa mine pare a fi un bun coleg si prieten in acelas timp. Ne-a ascultat atunci cu tigarile, asta inseamna ca el cauta sa se integreze cat mai bine in gasca noastra si reuseste!
-Trebuia sa filmez asta! spune Naruto inca razand si tinandu-se de burta. Ayame, data viitoare nu te mai pune cu baieti din astia. imi atrage atentia deveind dintr-o data serios punct
-Imi pare rau, frate. Multumesc ca m-ai aparat si la fel si tie Hidan. Ma bucur ca v-am avut aproape, pentru ca altfel betigasul ala nu mai scapa cu viata din ghearele mele. spun eu razand de gluma mea prosteasca punct
Binetineles ca cei doi au ras discret si imediat dupa ce m-am mai rugat putin de Hidan ca sa vina cu mine sa-l invat sa danseze s-a lasat pagubas. Luandu-l cu mine pe ringul de dans, acesta incepu sa isi miste fundul in stanga si in dreapta, restul corpului fiind teapan. Semaana Semana cu un copac si pe langa asta are si o fata gen: “Hai termina ca nu am chef de nimic!”. L-am luat de brate si am inceput sa i le flutur. Am inceput sa rad tare pentru ca acum aveai impresia ca vrea sa decoleze. Bratele lui zici ca-s de gelatina, iar funul lui zici ca i s-a blocat doar pe o anumita miscare si anume: “stanga-dreapta,stanga-dreapta”.
Nu e atat de usor pe cat credeam! Ohh...Va fi o noapte lunga!

Ei bne...Cam atat deocamdata. Ne vedem data viitoare Bye!! "

Descriere... vad ca ai adaugat :D, ceea ce ma face foarte dericita.

Dialogul la un moment dat a devenit cam monoton... desi replicile ar fi trebui sa sune scurte si intereseante, au fost scurte si plictisitoare. :D

Naratiunea a fot prezenta, in cantitati mari => foarte bine!!!

Actiunea nu mi s-a parut prea grabita.

Greselile ti le-am enumarat.

Estetica s-a imbunatatit considerabil.

Ceea ce nu imi place chiar deloc :
1. Este ca i-ai schimbat starea lui Ayame prea repede. Adica, acum e cu gura mare, dupa plange, dupa iar are tupeu... e prea repede aceasta schimbare, daca chiar vrei sa fie prezenta incearca sa treci mai lent de la o stare la alta.
2. Ca ai cam grbit actiune cand a fost acel conflict cu " Betigas ".
3. Ca nu ai descris mai profund si mai mult dansul, sentimentul care il avea cand dansa cu Hidand... sa descrii mai mult miscarile.

Ceea ce imi place la nebunie :

1. Ca ai evoluat foarte mult.
2. Ca te straduiesti sa evoluezi.
3. Ai avut niste faze la care chiar am ras.
4. Ca nu te dai batuta.
5. Ca, cu fiecare next ma surprinzi.

Spor la scris in continuare :*
サクラ & イタチ
=
Sakura & Itachi
[Imagine: sakuita19.jpg]

My big family :X :

My sisters : Manu , Debb' , Zummy, Kt.Kat ( • Rusk`Key • ) , Sho-yo , Verdeata
My mommy : prince
My cousin : blackspiral
My aunt : Venus-Roseta

I love them all :X:X Kiss you guys



Răspunsuri în acest subiect
Clasa de Nebuni - de Ġ'♥.' - 19-07-2011, 06:45 PM
RE: Clasa de Nebuni - de Mykoto - 20-07-2011, 05:09 PM
RE: Clasa de Nebuni - de Pustoaica_cu_ochii_verzi - 21-07-2011, 08:44 AM
RE: Clasa de Nebuni - de Ġ'♥.' - 21-07-2011, 12:01 PM
RE: Clasa de Nebuni - de Pustoaica_cu_ochii_verzi - 21-07-2011, 01:10 PM
RE: Clasa de Nebuni - de Mykoto - 21-07-2011, 06:29 PM
RE: Clasa de Nebuni - de Ġ'♥.' - 22-07-2011, 06:45 PM
RE: Clasa de Nebuni - de Pustoaica_cu_ochii_verzi - 04-08-2011, 07:16 PM
RE: Clasa de Nebuni - de Ġ'♥.' - 26-08-2011, 06:51 PM
RE: Clasa de Nebuni - de Pustoaica_cu_ochii_verzi - 28-08-2011, 09:14 PM
RE: Clasa de Nebuni - de candy girl - 01-09-2011, 05:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Clasa Perversa AyameIsCrazyGirl 3 3.095 09-04-2012, 03:06 PM
Ultimul răspuns: Hope


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)