Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

• Ðaηgerσus Ł๏√ξ •

#18
daca bautura alcoolica adica Whisky =)) nu-mi zicea sa fac acest capitol si sa-l postez acum nu era postat eci multumitii




O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir

Chapter 7
Of ce ma doare capul si ash ! firai tu sa fii de tavan cu cine te-a pus in capul meu ! of ce durere . Parca eram afara in ghiarele mortii sub cerul instelat nu pe un pat suprapus intr-o camera prapadita si uitata de lume . Poate ca am murit si ia te uita , chiar si cerul are un tavan . Poate ca am am ajuns in camera de refacere , nici in iad dar nici in rai , sunt intre ele . Mda complicat . Ma dau jos din pat si picioarele mele din plastelina se dezhidrateaza si cad pe jos . Of pamant neintelegator , vrei sa ma asculti cand iti spun ca nu vreau sa te cunosc ! o nu luati asta in seama , e doar … o scapare .
-A ! piciorul meu ! Sasori … esti cumva judecatorul cerului ? criminalii devin judecatori , interesant .
-Sakura , te-ai trezit si nu sunt judecator. Hai sus sa vad in ce stare esti , ma ajuta sa ma ridic si-mi da un pahar cu apa .
Incep sa merg si roscatul ma tine de mijloc cu o mana iar cu cealalta ma tine de mana si ma indruma . Usor , usor imi da drumul si se desparte de mine astfel incep sa imi tin echilibrul . Chiar cand sa zambesc si eu de reusita mea cad iar in fund dar papusa lui Sasori ma prinde rapid . Da , politicoasa tipa sau tipul ce-o fii . iar incerc sa-mi tin echilibrul si pasesc . Merg , merg ajung afara si tocmai acum vad ca dupa infatisarea de pestera e o casa mare si frumoasa . Pentru niste criminali , chiar au gusturi . E o curte mare si pe marginile ei sunt ciresi infloriti . Deci sunt socata ! cum poti tu , un riminal . sa ai o curte plina de flori ? cine s-ar fi gandit . Si vai ce frumos miroase , mireasma asta ma imbata si cateva petale de flori imi spun sa merg inainte . Ma las indrumata de ele in timp ce adierea vantului imi mangaie chipul gingas si ajung intr-un foisor . E plin de flori si are candelabre aprinse la care se strang numai licurici si incep sa se joace si cu mine . Ma uit la ei dezlipita de realitate si-i vad cum pleaca . Merg dupa ei , necondionat , si ii urmez ar ajungem la sfarsitul aleii care se termina cu imensa piatra . Acea piatra da aspectul de pestera si te face sa nu observi minunatiile astea . Inca visez la acei verzi licurici dar Sasori ma striga si imi fura tot visul . Ma intorc bosumflata si ii zic ca-mi placeau licuricii aia .
-Deci tot sunt curios si vreau sa vad ce cautai tu in camerele noastre ? n-am de gand sa zic eu o prostie mare .
Tac iar apoi dupa o pauza lunga incep sa fredonez o melodie . Cant ce cant si vad cum roscatul isi iese din minti si chicotesc in timp ce cant apoi fug din foisor . Ajung la usa dar apare o papusa si ma speri usor apoi iar o iau la fuga . Fug si tot fug pana cand ma lovesc de pieptul lui sasori . Ma uit la el si hiiiii ! se uita urat la mine de parca mi-ar spune sa fiu cuminte . Dar ma pacalit si incepe si el sa rada . Incepem sa ne fugarim unul pe altul iar apoi ne rostogolim pe iarba verde . Iar incepem sa radem , ne oprim apoi iar si iar pana cand sasori ma intreaba ce cautam in camerele lor . O , ma creierit cu intrebarea asta si daca tot e asa interesat ia sa-l dezgust eu nitel , pentru ca eu una sunt scarbita .
-Daca tot ma creieresti in halul asta , iti zic , da nu ma repet ! Deci , Violeta aia scotea …. gemete de placere si …. vroiam sa vad cu cine face chestia …. o vai nu mai pot, deja intru in pamant de rusine , sper sa nu fie pevers si sa se dea la mine , te rog nu .
Nu mai pot , explodez pur si simplu , cum am putut sa-i zic ? de parca ar fi un simplu lucru , pentru ca nu e . Cum ies eu din incurcatura asta ? Stiu ! Ma intorc la el si ii zic ca a fost doar o gluma , a corect am si o mica pancarda pentru farse in borseta mea . Imi duc mana la spate dar , borseta lipseste ! ce ! ce ,ce ,ce ! cum , cand , unde , de ce ? Of doamne cum am putut sa o pierd . Firar sa fie . Trebuie sa dau explicatii , sasori se uita la mine si bate apropoul . Zambesc larg si ii zic inca o data ca e gluma dar nu ma crede .
-Stii ca tot ai adus vorba hai sa vedem cu cine si-o tra….
-Taci din gura ! Sa nu spui cuvantul ala ca te …..
-…. ge , deci cum ajungem la etajul ei , trebuie sa ne uitam pe fereastra . Am dreptate ?
Mda corect ,fereastra . Ma uit la ferestra Violetei si mi-ar trebui cam trei marionete si corpul lui Sasori , deci patru corpuri . Ii zic asta roscatului si ia te uita ce echipa , chiar facem ceva impreuna . Acum realizez ca tipul asta chiar este de treaba . A dat in mine , nu zic nu dar poate are o problema sociabila si ii e mai usor sa dea . Da , vorbesc prostii . Sasori isi cheama marionetele si formeaza un fel de“scara” . Incerc sa ma urc dar nu pot . Asa ca papusile se tin una de alta si baza adica Sasori se pune in genunchi si-mi zice sa ma urc . Hm , mie imi comvine asa ca ma urc pe umerii lui . Usor se ridica in sus si surpriza , nu ajung la picioarele papusii . Imi pun un picior pe capul roscatului si cred ca deja i-a foc . Pun si celalat picior si bingo ajung la papusa . O iau de picioare si incep sa ma urc pe ea . Trec de aceasta si urmatoare dar chiar cand sa –mi pun mainile pe pervazul ferestrei papusile se dezmembreaza si cad jos facand cunostinta cu solul.
-Firai tu sa fi de sol , chir nu intelegi ca nu vreu sa te cunosc ! hopa . Pai , Sasori….a… nimic important ce zici sa repari scara .
Pfiu , am scapat , sau doar asta e in mintea mea ? ce a uitati toti asa la mine ?! cred ca prima cazatura ma afectat rau de tot . Sasori ma intreaba daca am vazut ceva iar eu ii zic ca nu am apucat nici sa ma prind de pervazul camerei Violetei .
-O cheama Konon ! zice el oftand si dand negativ din cap .
- Da , da , Canan am zis si eu acum repara scara .
Ce , serios , acum ce-am mai facut de inca ofteaza ? da ramane cu oftatul lui , important e sa-mi faca scara aia . Incepe sa repare marionetele si le pune iar in format de scara . Ma urc si urc si chiar cand sa deschid fereastra vad o umbra si ma lipesc de perete . Geamul se deschide , si curiozitatea arzand in mine , ma uit sa vad cine este . Hei buna coaje de banana eu sunt Sakura si da-te de pe fata mea ! Imi iau mainile de pe pervaz si imi dau jos coaja de banana apoi viata mea se repeta . Buf , aterizez eu in fund si cred ca daca o singura data mai cad spun adio fundulet . Sasori ma ajuta sa ma ridic si-mi da jos coaja de banana de pe fata . Se pare ca tot eu am fost victima cojii .
-Ce e , de ce razi ? Am altceva pe fata inafara de coaja aia ? Serios mai zi ceva ! asa ma enerveaza cand se prosteste .
Il calc pe picior pentru ca aveam de ales palma , lovitura sub centura sau picior calcat . Am ales ultima varianta si acum iata-l , si-a revenit . Ridica scara , ma urc pe ea , da stiti povestea , ma prind de pervaz si minune ! Nu se intampla nimic . Ma ridic putin mai sus si vad , vad , pot sa vad . Mda nu-i o nautate . Ma uit mai atent si privesc actiunea , care nu-i actiune . Violeta adica Canan asta , sta in pat si se uita la un film cenzurat ! deci am facut atata tam tam pentru un simplu film cenzurat cu gemete care au fost confundate . Acum chiar sunt nevoasa . Am cazut de trei ori , am crezut ca voi fi rapita , am fost si plesnita , am cazut de la etaj ceea ce ma afectat mult , pentru ce ? pentru un film cenzurat privit de o Violeta . Mamaie , nu stiai ca sunt interzise copiilor sub optsprezece ? mamaie , da are voie sa se uite dare eu nu . Doamne ce-am facut ? mi-am incalcat regula de trei simpla ! Matematica ? de cand vorbesc eu matematic ? Trebuie sa-mi notez intr-un cartenel cu litere mari de tipari ‘ nu te mai arunca de la etaj , vei fii o nebuna “ . Acum insa cobor pe scara invinsilor si ii dau raportul brunetului . Brunet ? Madara , oare ce cauta aici ? Zambesc larg si il intreb daca are vreo problema . Acesta are o figura de-ti face creierul sa inghete de frica . Eu am inghetat toata .
-Ce faceati voi doi aici catarati pe marionete la fereastra lui Konan ? A stati , poate stiu , o spionati cumva? De la tine pustoaico ma asteptam dar Sasori , vreau explicatii ! Sakura te duci la culcare , camera lui sasori e si a ta si tu ramai aici ati inteles ?! doamne credeam ca Pein e rau si dur , m-am inselat .
[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?




Răspunsuri în acest subiect
RE: O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir - de Zummy - 15-07-2011, 09:44 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)