Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

• Ðaηgerσus Ł๏√ξ •

#15
heyy fetele in sfarsit am reusit sa pun si eu nextul il aveam facut de mult dar am avut peobleme cu pc-ul :D acum e bine traieste a iesit din coma si imi permite sa postez nextul


O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir

Chapter 6
As vrea sa tip dar netrebnicul imi tine mana la gura. “ Cine este acest necunoscut? “ intrebarea asta se tot plimba in capul meu si dupa ea vin altele “ Ce vrea sa-mi faca , de unde a aparut , este un criminal , ce doamne iarta-ma ? vreau un indiciu , ceva ! Daca e un criminal din afara organizatiei , aici imi este sfarsitul . Nu pot accepta acest sfarsit deoarece trebuie sa-mi indeplinesc singura dorinta de cand aveam patru anisori . Acea dorinta sta aprinsa ca o lumanare nestinsa in inima mea , dorinta arzatoare de a-l avea pe Sasuke . El sa fie iubitul meu , doar si doar al meu . As vrea sa ma joc cu el precum o marioneta , sa faca ce-i zic sa fie cald si bland nu rece si dur , cum este de obicei . Daca acum ar veni aici si mi-ar spune ca ma iubeste si m-ar saruta , m-as lasa prada acestui netrebnic , dar Sasuke nici nu se gandeste la mine , asa ca eu trebuie sa-l fac sa simta ceva .
Merg cu spatele , indrumata de necunoscut si coboram scarile . Nu vreau sa cobor si-mi trage o palma de-mi muta fata , capul este intors la nouazeci de grade si obrajul drept cred ca nu mai este . Nu-l mai simt , incepe sa ma uture si cred ca este mai rosu decat un semafor . Acum imi este frica si incep sa cobor scarile , mi-e greu sa cred ca nu o sa cad deoarece tot cu spatele cobor . Ajungem jos si ma linistesc cand lumina dezvaluie parul roscat al lui Sasori . Nu ma asteptam sa fie el , dar norocul este ca nu am patit nimic . Rasuflu usurata dupa ce isi ia mana de la gura mea apoi il intreb ce problema are .
-Aceeasi intrebare ti-o pun si eu . Ce cauti tu in camerele noastre , faci cumva controlul de seara sa vezi daca copiii sunt la locul lor ? Ei ti-ai luat teapa , noi nu suntem copii asa ca dute si culca-te ! heloooo , nu am camera , chiar nu intelege nimeni .
Ce oameni , au creier si gandesc cum sa se miste intr-o lupta in asa fel incat sa castige dar cand vine vorba de orice alceva nu au nici macar cap . Hm , a intrat un membru nou in organizatie si nici macar nu au camera pentru el , vai ce primire calduroasa . Sincer ii credeam niste oameni rai , sadici , fara pic de mila dar ma mir ca-mi suporta fumurile din cap . Cred ca am devenit mai tupeista de cand Sasuke mi-a demonstrat ca ma uraste . De atunci tot incerc sa-l cuceresc , dar probabil ca ma uraste si mai mult acum . Imi uraste schimbarea , poate ca si eu incep sa ma urasc pe mine. Sakura , unde esti mai fata ? Caut acea copila dulce , blanda si inofensiva nu stilul asta de fata rea , guraliva care arunca vorbe-n vant . Ce mi s-a intamplat ? Cum de m-am schimbat , cum de tocmai acum observ schimbarea . Am devenit la fel de uracioasa ca cea mai buna prietena a mea dar si cea mai mare rivala . Ino , este enervanta , tupeista , dar un tupeu nesimtit de-ti vine sa o plesnesti . Am devenit ca ea pentru ca mereu statea la gatul brunetului meu si am crezut ca daca sunt ca ea , pot face ce face ea . Nu , nu pot , am incercat dar Sasuke ma respingea , era mai distant . Atunci am devenit mai rea si adio Sasuke .
Sunt profound adancita in ganduri incat nu aud cum Sasori ma striga dar simt contactul palmei lui cu fata mea . Dupa ce si-o dezlipeste de chipul meu ma dau doi pasi inapoi apoi cad in fund . Un mic “buf” s-a auzit dar e mult mai dureros decat suna . L-as intreba de ce mi-a dat acea palma dar vorbele nu vor sa mai iese , parca am buzele lipite si ce lipici puternic . In continuare incerc sa graiesc . Acum observ ca nu am curajul necesar ca sa ma rastesc din nou la el . Dintr-o data ma ia un trenmur si vad ca Sasori se ingrijoreaza . Vine si vrea sa-mi puna mana la frunte dar sunt asa speriata ca ma ridic repede ca un fulger si o iau la sanatoasa . Urc in graba scarile apoi o iau pe coridorul mare si intru intr-o camera . Inchid usa si ma pun repede peste ea apoi o inchid cu cheia . Ma las in jos si doi pumni aruncati in usa ma fac sa plec de langa ea . Incepe un ropot de lovituri si sunt din ce in ce mai alarmata . Lichidul lipicios si urat mirositor incepe sa-mi picure de pe frunte . Il sterg repede si deschid fereastra , dau perdeaua la o parte si ma urc pe pervaz . As vrea sa sar dar nu sunt o pisica si mi-e teama sa nu-mi rup ceva .
Teama si toate gandurile rele dispar cand usa se deschide iar eu ma arunc de la fereastra . Simt aerul cum imi mangaie corpul iar apoi dintr-o data dispare placerea si sunt lipita de iarba verde . Impactul a fost asa de puternic ca mi s-a oprit respiratia . Ochii mei intre deschisi il vad pe roscat cum ma priveste de la etaj ,poate se bucura , poate regreta . Ma simt in aer , nu am nici o greutate , nu ma doare nimic , ma simt ca si cum nu as fi . Sunt un fel de norisor cu par roz care pluteste fara nici o grija . Dar si senzatiile astea dispar cand capul parca-mi explodeaza si tot corpul mi-e amortit . Mainile ma dor si sunt mai grele decat niste haltare , picioarel sunt intepenite ca niste lemne si tot corpul ma doare . Schimbarea asta de la nici un fel de greutate la durere maxima clar imi va lasa sechele . Oare ma va ajuta cineva sa trec si peste etapa asta ? Oare ce vor zice ceilalti ? Oare , oare , oare …. ? Simplul cuvant “oare’ deja iti inspira o nelamurire , deja iti spune ca esti nesigur … deja e o intrebare .
Ochii usor se deschid , sufletul usor piere si numele meu repede dispare . In ultima clipa am fost rea cu toti si acum , poate o sa mor . Nimeni nu-mi va pronunta numele , sau , il va rosti dar vor fi vorbe rele gen “ ce nerusinata ! bine ca a murit … “ . Nu vor fi vorbe de lauda , vor fi de rau la fel cum am fost eu , rea si nesuferita . Nimeni nu o sa-mi planga la capatai si nimeni nu va voi sa-mi aduca o floare . Nimeni nu se va uita la mine si ma voi stinge in nestiire .


ACEST CAPITOL VI-L DEDIC VOUA FETELOR PENTRU CA M-ATI FACUT SA-MI VAD SI EU GRESELILE SI APOI SA MI LE CORECTEZ PROBABIL MAI SUNT GRESELI DAR CRED CA E CEL MAI BUN CAPITOL AM MUNCIT LA EL PENTRU VOI SI SPER SA VA PLACA :*
[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?




Răspunsuri în acest subiect
RE: O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir - de Zummy - 12-07-2011, 11:11 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)