Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

• Ðaηgerσus Ł๏√ξ •

#9
hei fetele imi pare rau ca a fost un capitol slab si search scz ca am continuat sa pun space dupa semne dar capitolul era facut si nu i-am dat edit si asta este facut de mult adica inaintea comentariilor si nu l-am putut posta aa si cu tupeul am zis ceva sa nu mai para chiar asa de tupeista adica moptivul pentru care este guraliva si etc deci nici asta nu e reusit si cred ca nici urmatorul dar celalalt va promit ca o sa fie mai bun de ce aceste doua capitole nu sunt bune sau de ce nu le poot edita ? pentru ca sunt postate si pe alte site-uri si nu le pot pune aici cumva si acolo altfel capitolul V este ultimul facut anapoda sio restul care inca nu-i produs il voi face mai bun deci va multumesc ca inca imi cititi ficul si spor la citit :*


O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir

Chapter 4

Intram inauntru si fiecare membru isi pune hainele in cuierul din holul mare si rosu . Eu incep sa analizez casuta si vad ca imediat dupa hol e o bucatarie mare crem cu tot ce-itrebuie frigider , cuptor , aragaz , dulapioare pentru pahare si absolut tot . O fata cu parul violet ca florile de liliac coboara niste scari si spune ca starea lui Itach , cine o fi u stiu , s-a inrautat si poate sa moara . Om mort , cuvantul mort este dusmanul medicului si prefer sa-l ajut pe acel Itachi invingand astfel moartea , deci o dau pe femeie la o parte si urc scarile ajungand pe un alt hol plin de usi negre . Incep sa merg si vad numele tuturor pe cate o usa . Itachi era numele scris pe o usa albastra dar de ce era diferita nu stiu .
Intru inauntru si ochii imi sunt orbiti de intunericul de acolo . Astia nu au bec sau cred ca e prea scump curentul . Caut un intrerupator si-l gasesc apoi aprind becul . Itachi , il cunosc e fratele lui Sasuke . Ma duc la el si ii verific temperatura , si e mai fierbinte decat un pui gata scos din cuptor . Ma duc la fereastra si o deschid dand la o parte perdeaua rosie . Apoi inchid usa pentru a nu face curent . Iau plapuma de pe el si ii pun mana pe piept . Omul asta murea de cald si mai avea si geamurile inchise , era total izolat intr-un cuptor de camera . Ies repede pe hol si le spun celorlalti sa-mi aduca un prosop si un tricou . Deidara si Sasori , roscatul , dispar din peisaj , cred ca ei s-au oferit . Ceilalti vin si ei iar fata aia sare ca arsa cand vede usi si fereste deschise .
-Tu gandesti , asta e pe morte si tu il ...
-Eu il scot din cuptor ! Sa stii ca e o prajitura reusita ! Daca tu ai avut grija de el pai mai bine nu aveai ! Asta nu e bolnav ca sa aiba nevoie de caldura e pe moarte femeie lasa-l sa respire si el , dar tu vezi macar ce aer inchis e aici ? ii spun idioatei pe un ton putin furios si cred ca par un pic cam tupeista si rea dar de frica actionez asa , daca o sa par o mielusica … poate ar fi mai rau .
Aceasta nu mai spune nimic doar pleaca si in incapere isi fac aparitia baietii cu tricourile si prosopul . Le iau si il dezvbrac pe Itachi apoi il sterg si ii dau tricoul nou . Il ajut sa se ridice din pat dar nu-si poate tine echilibrul asa ca se sprijina de mine . Asa am mers pana la bucatarie unde am cautat ceva prin frigider si am gasit numai prostii gen hamburger , pizza si nimicuri deastea .
-Deidara , du-te la magazin si cumpara niste rosii , castraveti , o salata , varza si niste cartofi , ii spun blondului iar el isi ia o jacheta si pleaca . Sasori , tu vei merge la o farmacie si vei lua niste plante medicinale iar fata cu par violet vreau sa te duci sa iei niste mere si o lamiae poate si putin musetel .
Acestia pleaca si eu ii dau un pahar cu apa lui Itachi . Acesta avea parul negru si ochii de aceeasi culoare . Era inalt si avea corpul bine lucrat . Chipul ii era palid si avea o tenta de culoare galbena . Se vedea ca era bolnav din cauza statului si nemancatului dar ce stiu astia inafara de a ucide , nimic . Deidara intra si pune pe masa cumparaturile . Ii intreb daca au ulei si sare si-mi arata dulapul maro de langa frigider . Il deschid si iau ingredientele apoi caut un tocator si un cutit prin toate dulapurile care mai sunt pe aici si incep sa spal legumele . Dupa ce sunt spalate si gata de taiere le feliez usor si le pun intr-un castron mai mare . Pun sare si ulei peste ele si le amestec . Iau castronul si il pun in fata lui Itachi spunandu-i ca trebuie sa manance tot . Isi ia furculita de pe masa si incepe sa manance .
-Si voi ce va uitati asa ? E cumva un spectacol si nu stiu eu ?!
Acestia nu zic nimic si pleaca fiecare unde ii e locul . Brunetul continua sa manance si observ ca ii era foerte foame . Termina de mancat si pe usa nu intra nimeni altii decat Sasori si fata cu par violet . Pun cumparaturile pe masa si il intreaba pe Itachi cum se mai simte . Nu raspunde si se ridica si urca scarile .
-Ce ? Poate sa merga singur ? intreaba amandoi deoadata .
-Nu , are nevoie de un premergator ! Voi sunteti chiori , normal ca poate sa mearga singur ca doar nu i-am dat eu si picioarele mele ! doamne ce idioti .
[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?




Răspunsuri în acest subiect
RE: O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir - de Zummy - 05-07-2011, 07:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)