Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[yaoi] Rock-ul si tu...

#33
[center]Capitolul 15[/center]

Stateam plictisit pe scaun si il ascultam pe Yahiko cum ne implora sa renuntam la prostia de a ne lansa pe piata muzicala si sa uitam de formatie. Prosti de ale lui.
- Yahiko, daca nu eram eu, tu aveai un cacat acum. Spune ca numai vrei sa faci parte din formatie si gata, spun calm, iar restul imi dadura dreptate.
- Oki, aveti dreptate, numai vreau sa fac parte din formatia asta de tanci Devilwish. Hai Konana, mormai si pleca, dupa ce albastruia ii dadu papuci.
Fain asa, n-am ce spune. Il privesc pe Nagato si acesta imi spune ca peste o luna ne va da raspunsul dupa ce va vorbi cu nu stiu ce casa de discuri. Aprob din cap si ma ridic de pe scaun, iesind din casa roscatului, indreptandu-ma spre casa, fiindca numai aveam chef de faculta sau restul. Imi era o ciuda de muream, ca Yahiko a ales sa paraseasca formatia, dar cu Ary si Konana vom fi ca si noi, dar de ce simteam ca voi regreta ca le-am propus amicilor mei sa ne lansam in muzica cu formatia? Ridic nepasator din umeri si intru in casa, unde ma intampina tati, anuntandu-ma ca cineva vrea sa vorbeasca cu mine si e in camera mea. Ma incrunt usor, mijind ochii, parand o felina gata de atac, apoi am urcat in camera mea. Raman usor socat sa il vad pe Sasuke cum statea pe scaunul de la biroul meu si se juca pe mobilul sau, in timp ce ma astepta. Imi musc buza cand ma uit la el si inchid ochii strans ca sa nu las lacrimile sa imi curga pe obraji, fiindca eram un nenorocit si jumate ca i-am dat sperante false. Ma duc in spatele sau si imi pun mainile in jurul gatului sau, dandu-i un mic sarut pe pavilonul urechii stangi, apoi ma las sa pic in pat, oftand obosit, terminat.
- S-a intamplat ceva? Itachi mi-a spus ca te-ai certat cu Yahiko...
- Itachi ar trebui sa isi bage undeva gura aia mare si sparta pe care o are din nastere, mormai usor enervat, intrerupandu-l, intinzandu-ma pe latime in pat. Roaga-te sa nu ne accepte nici o casa de discuri...
- Minato, stiu ca vrei sa ramai aici pentru mine, dar nu fa prostia asta. Fa-ti un viitor, fiindca ai voce si te pricepi sa compuni, de ce sa iti arunci talentele la gunoi pentru mine? Nu merit. Daca ti se aproba, du-te, totul o sa fie bine, imi spuse, in timp ce se urca deasupra mea si imi lua fata intre palmele sale calde si fine. Nu da cu piciorul, mai adauga si ma saruta apasat pe buze.
Il imbratisez strans in brate si ii raspund la sarut, intinzandu-l pe pat si urcandu-ma deasupra lui. Il deschei la pantaloni si il pun sa se ridice in picioare, pe urma il apuc de sold, intorcandu-l cu spatele la mine, patruzandu-l incet si cu grija. Brunetul scoase un icnet de durere, arcuindu-si spatele cand am intrat cu totul in el. Incep sa il sarut pe ceafa, in timp ce ii incalzeam barbatia, incercand sa il fac sa mai uite de durerea ce tocmai i-am provocat-o. Incepu sa faca opturi cu solduri sau miscari de sus-jos, in timp ce eu am inceput sa gafai si ii incalzeam in continuare barbatia cu mana. Simt cum imi vine si il patrund dur, eliberandu-ma in interiorul sau, facandu-l sa scoata un mic tipat de durere. Se ridica din bratele mele si ma imbratisa, spunandu-mi ca ma iubeste. Mi-am afundat fata in umarul sau, incepand sa plang de ciuda, apoi adormind...

- Deci e adevarat. Vrei sa pleci la Tokyo, te desparti de mine pentru a fi liber sa te culci cu fratemiu, fiindca si el a rupt-o cu Deidara, murmura Sasuke, in timp ce stateam in fata casei mele, asteptand sa vina Nagato cu dubita formatie.
Dupa o luna casa de discuti Renko ne-a luat sub tutela ei, iar fratele lui Yahiko ne-a devenit manager, fiindca taicasu se ocupa de asa ceva, deci aschia nu sare departe de trunchi. Am ramas uimit sa aflu ca nevastuica s-a despartit de Deidara, dupa ce au fost impreuna vreo doi ani si ceva, chair trei, dar viata te duce pe drumuri mistice si neumblate de altul. Aprob tacut din cap, privindu-l pe brunet cu parere de rau, iar acesta ma saruta scurt pe buze, apoi ma facu porc si imi carpi o palma ca lumea peste mutra, spargandu-mi nasul si gura dintr-o singura miscare. Imi intoarse spatele si incepu sa alerge cat il tineau picioarele, indepartandu-se de mine. Imi musc buza, nefacand nici o miscare sa ma curat de sange. Dupa vreo cinci minute apare si roscatul cu dubita si cand ma vazu, Ary se repezi la mine, intrebandu-ma ce am patit. I-am spus in linii mari ce s-a intamplat si ea a oftat, apoi m-a tras in dubita, dupa ce am urcat bagajele.
- O sa-i treaca sau daca nu, se va arunca in bratele Sakurei care abia il asteapta, spuse calm Itachi, ca si cand ar discuta un meci de fotbal.
- Daca tu spui, mormai si ma asez mai bine, punandu-mi capul pe coapsele satenei.
Aceasta incepu sa se joace in parul meu in timp ce vorba cu Gaara cata luna si stele, intrebandu-ma si pe mine din cand in cand, daca dorm sau nu. Ca sa fie siguri ca nu adorm sau ceva de genu, am inceput sa ne jucam Fazan sau sa spunem bancuri. Incurand in dubita rasunau rasetele noastre, intrand increzatori in noul nostru stil de viata...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
[yaoi] Rock-ul si tu... - de Nywa - 08-03-2011, 03:31 PM
RE: Rock-ul si tu... [+18 Yaoi, asa zisa limita de vasta e pentru tot] - de Nywa - 12-06-2011, 09:39 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I love my rock star....[yaoi / shounen-ai] Dark Mistery_Chuu 2 4.287 10-05-2008, 03:04 PM
Ultimul răspuns: Strawberry Ice


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)