Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Autopsia gândurilor unui om

#10
Deci prolog inseamna un fel de prezentare pe scurt a unei povesti, in mod obisnuit. Iar scopul prologului este de a captiva cititorul, de a-l intriga pentru a-l face sa citeasca, tocmai de aceea se pune NUMAI la inceputul povestii, nu o sa gasesti prolog la mijlocul povesti sau in cazul de fata inaintea celui de-al doilea capitol. Daca vreti sa continuati sa puneti aceste mici filozofi o puteti face foarte bine la inceputul capitolului, dar sa pui prolog si sa o scrii si apoi sa pui capitolul 7 e... nu zic cum dar cred ca ati inteles, nu?
Bun.
pentru cei slabi de îngeri? -> cei slabi de inger, nu e nevoie si nici corect sa faceti acordul in acest caz.
Dacă nu ştim ce este viaţa, de unde ne putem da seama cine este sau ce este Dumnezeu? Nu stiu daca este corect asocierea pe care ati facut-o aici. Insa pe mie nu ma incanta. Inteleg ca trebuia sa faceti o trecere cumva de la viata la Dumnezeu, dar nu cred ca este cea mai buna alegere. Voi da=ti de inteles prin aceasta fraza ca daca am stii ce este viata am stii si ce este sau cine este Dumnezeu ceea ce nu este o presupunere corecta.

super aiurea-> din primul capitol am inteles ca e vorba despre o persoana la vreo 20 si ceva de ani nu de o adolescenta de 15. Deci acel super suna ciudat si aiurea pus intr-o fraza creata de cineva care se presupune ca are o gandire matura.

Parcă l-aţi fi văzut pe Lucifer, zău aşa. -> Corect este Parca l-au vazut pe Lucifer, zau asa. Pentru ca ea vorbeste cu sine, nu cu ei. Prima varianta, a voastra, e buna daca e pusa intr-un dialog, daca le spune lor asta dar ea isi spune singura, ea descrie ce simte, ce vede si atunci se schimba forma verbului. Fi-ti mai atente.

Devine serios dintr-o dată serios-> unul dintre "serios" trebuie sa plece. Oricare dispare e bine, dar trebuie sa ramana doar unu ca propozitia sa aiba inteles.

Eu c-am atata am avut de spus. Titlul promite multe insa dupa cate observ, din pacate, va fi o autopsie a gandurilor unei fete care sufera din dragoste(go figure) si a unui tip care e rupt rau de realitate sau care vrea sa se rupa de realitate si presupun(in imensa mea ignoranta) ca cei doi se vor indragosti si totul va fi bine in lume. Sper sa ma insel si sa faceti ceva cu adevarat original si interesant. Singura diferenta dintre aceasta poveste si altele de genul ei este faptul ca incercati sa da-ti un aer filozofic actiunilor si gandurilor celor doua personaje principale.



Răspunsuri în acest subiect
Autopsia gândurilor unui om - de Axel . - 02-06-2011, 12:26 AM
RE: Autopsia gândurilor unui om - de Pixxie.' - 02-06-2011, 09:43 PM
RE: Autopsia gândurilor unui om - de Camelie. - 03-06-2011, 10:06 PM
RE: Autopsia gândurilor unui om - de Katniss - 03-06-2011, 11:29 PM
RE: Autopsia gândurilor unui om - de Grubbie - 04-06-2011, 11:16 AM
RE: Autopsia gândurilor unui om - de BloodyInnocence - 04-06-2011, 03:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Frânturi de gânduri Saravis 3 2.158 28-02-2012, 10:13 PM
Ultimul răspuns: Saravis
  Gânduri adolescentine Mariah . 5 2.332 01-11-2011, 04:11 PM
Ultimul răspuns: Mariah .
  Gânduri nescrise. Mad Hatter 15 5.245 08-08-2011, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Mad Hatter
  Gânduri scrise pe-o hârtie. Rain 2 2.064 09-05-2011, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Gândindu-mă la tine… love_mean_hope 2 2.166 14-02-2010, 03:41 PM
Ultimul răspuns: love_mean_hope


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)