Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Just a dream [ SHINee inspired ]

#4
B - Bunny
T - Taemin

Enjoy!

Capitolul 4 - Spectacolul

In ultimele zile de scoala i-am cunoscut mai bine pe colegii mei de clasa, de asemenea mi-am petrecut fiecare pauza de masa cu Taemin si stand dupa ore pentru a repeta... Pana la spectacol mai erau 2 zile.
Iata ca era o zi frumoasa de weekend. Ma pregateam sa plec la scoala... "Nici in weekend nu scap?..." Ce-i drept trebuia sa repet dansurile si eventual sa mai schimbam cateva miscari. O mare parte din colegele mele vroiau "Lucifer"... eu eram singura care nu vroia sa danseze pe ea. Asta pana cand profesoara de muzica mi-a spus ca eu voi canta melodia... am stat vreo 5 minute pe ganduri... si iar mi-a rasunat in minte ceea ce mi-a spus Taemin... "te descurajezi singura...". Atunci am apucat microfonul si m-am urcat pe scena... Melodia a inceput, eu cantam si dansam de mama focului... Adevarul este ca trebuia sa lucram ceva mai mult la sincron. Pana la sfarsitul zilei totul era ok chiar si tinutele. Aveam o bluza alba cu un umar gol si o pereche neagra de jeansi mulati.
A doua zi... "Ce zi frumoasa de Duminica...". Am stat in casa si mi-am facut temele, am invatat si am stat pe laptop... asta pana cand telefonul a inceput sa sune... [ Hello... hello ]. Era Taemin...

B: Hey Taemin!
T: Hey! Maine este spectacolul... cum te simti?
B: Am emotii!
T: Nu uita ce ti-am spus... voi fi acolo... nu se va intampla nimic rau...
B: Da... incerc sa gandesc pozitiv...
T: De fapt te-am sunat ca sa invit maine la o plimbare inaintea spectacolului. Ce zici?
B: Ok! Ne vedem maine...
T: Vorbim maine [ Cu o voce atat de calda... incat emotiile mi-au disparut ]
B: Multumesc pentru invitatie!
T: Pentru nimic! Pa...
B: Bye!...

As mai fi vorbit dar aveam de invatat. Dupa vreo 2 ore am retinut toate lectiile si tot repetam coregrafia... aceasta iesea bine de fiecare data. Am luat cina, am facut dush si m-am asezat pe pat. Din nou ma uitam la postere si ma gandeam ca trebuia sa le dau jos. Usor m-am ridicat in picioare si le-am dat jos... "Atunci imi doream sa ii intalnesc... acum il cunosc pe Taemin... deci aceasta dorinta s-a indeplinit pe jumatate". Le-am dat jos cu grija si le-am asezat in sertarul noptierei de langa pat. Priveam peretii ce nu mai aveau nici un fel de farmec fara acele postere, dar ma gandeam ca acum poate ii voi cunoaste si ca nu va mai fi nevoie sa ii admir intr-un poster. M-am asezat in pat, m-am invelit si priveam pe fereastra. Fara sa-mi dau seama am inchis ochii si am adormit.
De dimineata m-am trezit, m-am dat jos din pat si ma indreptam alene catre baie.

Mi-am facut dush, spalat pe dinti si pieptanat (ritualul de dimineata). Apoi m-am dus in camera mea unde m-am schimbat, privind in oglinda cea mare de pe usa. Cand deodata imi aduc aminte ca era luni... ziua spectacolului. Imi fac repede ghiozdanul si imi impachetez frumos costumul pentru spectacol. In fuga imi iau telefonul, ghiozdanul si ies pe usa... Am inceput sa fug pana la liceu. Acolo l-am intalnit pe Taemin... Acesta s-a apropiat usor de mine si m-a imbratisat. Apoi am inceput sa mergem. Tot drumul am vorbit despre peripetiile noastre din copilarie... ceea ce mi s-a parut interesant. Am ajuns intr-un parc... mai exact pe o alee plina cu flori. Priveam florile multicolore si simteam ca parfumul acestora imi mangaie sufetul. Ne-am plimbat prin parc... ce-i drept cam apropiati... dar imi era frica sa-i spun ce simt... asa ca am lasat-o balta... "Daca ii spun ce simt... vom mai fi prieteni oare?...".

Am pierdut notiunea timpului. Norocul nostru a fost ca Taemin s-a uitat la ceas... Fugeam atat de repede incat in 5 minute am ajuns la liceu. M-am dus tinta la dulapul meu si mi-am lasat ghiozdanul... Apoi am luat repede hainele pentru spectacol si m-am dus in vestiar sa ma schimb... am terminat dupa ceva vreme... si am dat fuga in sala de spectacole ce avea o scena foarte mare, acoperita de cortina trandafirie, si multe scaune...
Mai erau 3 minute pana incepea spectacolul... "sper sa nu ma cuprinda emotiile pe scena...".

Iata ca incepe spectacolul... dupa ceva vreme in care am repetat imi dau seama ca mai era un grup pana intram noi. Inima a inceput sa-mi bata atat de tare incat nu mai auzeam nici macar ce gandeam. Si iata ca trebuia sa intre pe scena grupa de fete de la clasa 9 A... adica noi... Am urcat pe scari si chiar aveam intentia sa fug inapoi... dar nu puteam pentru ca eram prima pe scari. Am ajuns pe scena si auzeam cum spectatorii au inceput sa ne aplaude... Il tot cautam pe Taemin cu privirea. [ Finally ] l-am gasit... era chiar in primul rand. Mi-a zambit si ma privea ca si cum imi ura "succes!"... Incepe melodia... Lucifer... Si incep sa cant si sa dansez... uitandu-ma la Taemin... era uimit, iar eu ma tot intrebam "Ce nu am facut bine dansul??"... Dar pana sa-mi dau seama emotiile mi-au trecut si ma uitam la publicul care incepuse sa strige numele meu... era atat de frumos. Mi-am dat seama ca nu trebuia sa-mi fie frica si asa am inceput sa zambesc... Dupa ce melodia s-a terminat spectatorii aplaudau tare si strigau intruna numele meu. A fost frumos... am coborat de pe scena si am vrut sa ma duc sa ma schimb, dar profesoara de muzica m-a oprit si mi-a spus ca voi face un solo la final... "SOLO!?!?!?"... In fine... m-am impacat cu ideea si chiar imi doream in sinea mea sa mai cant o data pe scena...

Finalul este aproape... Iata ca ma pregateam sa cant "I believe i can fly"... Am urcat din nou pe scena... singura de data asta. Am privit publicul si usor am inceput sa cant. Vocea mea calda ca o zi de vara incepuse sa tremure... dar asta nu a durat mult... pentru ca mi-am facut curaj si am cantat mai departe... Dupa ultimul "I can fly" am inceput sa zambesc si i-am multumit publicului... Taemin s-a ridicat in picioare si m-a aplaudat... dupa el, toata sala s-a ridicat in picioare. Parca fluturasii din stomac imi disparusera ca din senin... si nu-mi mai pasa daca lumea ma priveste sau daca ma asculta...

Am coborat din nou de pe scena... m-am dus sa ma schimb si dupa m-am intalnit cu Taemin. Acesta m-a strans atat de tare in brate incat ii auzeam cum ii bate inima... batea tare, chiar foarte tare si ii simteam respiratia calda si proaspata. Urmat de un...

T: Ai fost super acolo pe scena... nici nu stiam ca poti dansa asa... [ entuziasmat ]
B: Ma bucur ca ti-a placut... [ razand ]
T: Ai o voce superba... Cred ca o sa te prezint baietilor...
B: Serios?... Nu trebuie...
T: O, ba DAA!... mi-a placut mai ales cum ai schimbat cateva miscari...
B: Ma bucur! :D...

Ce nu am observat in schimb este ca ma tinea de mana... de parca nu mai vroia sa-mi de drumul. Mana lui calda imi atinge obrazul...ii priveam ochii negrii-caprui... se apropia... oare sa se intample... nu... din pacate a fost intrerupt de telefon...
Dupa ce a vorbit la telefon... din cate am inteles cu Onew... Mi-a spus ca si baietii vor sa ma cunoasca...

T: Am vorbit cu Onew... baietii vor sa te cunoasca... maine dupa scoala poti?
B: Sigur!...
T: Cat ma bucur... le-am tot spus de tine :D
B: Wow! Atunci cred ca sigur voi venii...

Acesta si-a pus mana pe umarul meu si si ne-am indreptat catre clasa... incepeau orele...
Baby Bunny dressed in blue
Met another, then there were two.
Bouncy bunnies to the left
Bouncy bunnies to the right
Bouncy bunnies get in bed
Off to bed, you sleepy heads

love my sis : Copilu' Tembel xDD, ×Tα℮♏iᾔ×... ~Chu :X





Răspunsuri în acest subiect
Just a dream [ SHINee inspired ] - de BlueBunny - 23-03-2011, 07:56 PM
RE: Just a dream [ SHINee inspired ] - de BlueBunny - 30-03-2011, 11:47 AM
RE: Just a dream [ SHINee inspired ] - de Flash - 30-03-2011, 08:49 PM
RE: Just a dream [ SHINee inspired ] - de Dskk - 30-08-2011, 01:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dream is everything Mao 4 3.278 30-06-2013, 12:44 AM
Ultimul răspuns: Natsuru
  A dream become's real(InuYasha) Matt 3 3.181 23-01-2012, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Just For Dream! Yuki Kuran 0 1.623 27-08-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Yuki Kuran
  Nasty Dream (yaoi +16 - +18) Aliss_anime 1 2.203 19-07-2011, 02:41 AM
Ultimul răspuns: alexutzy97
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.887 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Autopsy of a dream...[YAO!] .Dudiii 3 3.809 15-04-2011, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  Hope for a dream [ +16] sickness 5 3.348 12-03-2011, 06:11 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [ Super Junior / SHINee ] - Warped In xD WandererShEeP 5 4.633 06-03-2011, 11:33 AM
Ultimul răspuns: Flash
  SHINee fic [romance, 15+]:Oc, SHINee members Mimi. 8 7.127 04-03-2011, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Flash
  All wrapped up into Black [Harry Potter inspired] Kita 6 5.964 21-11-2010, 06:58 PM
Ultimul răspuns: .Anne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)