Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Secretul Sakurei ..

#3
Da, am trecut si eu pe aici.

Voi incerca sa nu fiu dura, okay?
Pai in primul rand titlul este cam banal...secretul Sakurei? Puteai incerca altceva insa yeah, decizia ta.

Next, ce m-a deranjat cel mai tare este faza cu rozul! Cand am vazut ca scrii ca faianta este roz, chiveta este roz am innebunit si sincera sa fiu cand am vazut ca ai spus ca pana si periuta de dinti este roz ma asteptam sa spui ca si pasta este roz. Sincer acum, chiar ai exagerat in privinta asta insa este ficul tau deci incerc sa nu ma mai leg de asta (am o mare problema cu aceasta culoare, o detest).

Descrierea este inexistenta sau ma rog, aproape. Incearca sa descriisi tu mai mult sentimentele fetei, ce simte cu adevarat cand ajunge la scoala. Ceea ce ai spustu au fost chestii banale pe care le gasesti in orice fic sasusaku, fara suparare.

Actiunea este cam grabita. O poti incetini cu mai multa descriere. Naratiunea...destul de okay pe aici. Diaogul...nu stiu, replicile mi s-au parut cam banale. Incearca sa te gandesti mai mult la ele. Pune-le in evident intr-un anumit fel, nu stiu...ceva mai special.

Cum s-a descris Sakura...again tipic tuturor ficurilor sasusaku, Sakura fata noua, se prezinta, sta in banca cu Sasuke si vor fi impreuna.
Stai putin, am cam deviat. Ce vroiam sa spun? A da, felul cum s-a prezentat Sakura. Acum hai sa vorbim serios, da? La inceput spune ca ii este frica si asa mai departe si cand vine vorba sa se prezinte spune si ce ii place de parca nu i-ar mia fi frica. Este exagerat. Pune-te tu in locul ei (ma rog, intelegi tu). Ca eleva noua cel mult iti spui varsta si numele in fata clasei, de restul ti-ar fi mult prea rusine sa spui, restul lucrurilor le afla colegii pe parcurs. Stiu ca este un fic insa idea nu este chiar cea din anime, este mai mult in timpul nostru trebuie sa fim si putin realisti.

Acum mai este ceva. Introducerea. Banala. Trebuia sa incepi si tu in alt mod. Adica "Buna sunt x am y ani etc etc " . Nu este chiar interesanta insa ma rog, ficul tau cum am mai spus. Nu ai mentionat daca este primul, tot ce ai spus este ca este facut de mai demult si de asta am fost cam dura desi am spus ca voi incerca sa nu fiu.

Daca este facut de mai demult atunci ai putea sa-ti mai arunci o privire doua peste el si sa rectifici ce mai ai pe acolo.

Well, sper ca nu te-ai suparat pe mine, daca da atunci PM me si o rezolvam. Nu am vrut sa fiu rea in nici un caz. Am vrut sa te ajut. Chiar daca pare ca vreau sa fiu rea si asa mai departe eu vreau doar sa-ti explic ce greseli ai avut. Again sper ca nu te-ai suparat. Asa ca mult succes cu nextul.



Răspunsuri în acest subiect
Secretul Sakurei .. - de ssakussassu - 23-03-2011, 07:07 PM
RE: Secretul Sakurei .. - de *Black~~Heart* - 23-03-2011, 09:56 PM
RE: Secretul Sakurei .. - de Cookiesor - 24-03-2011, 11:08 AM
RE: Secretul Sakurei .. - de Rose ^^ - 24-03-2011, 12:34 PM
RE: Secretul Sakurei .. - de Kenky. - 27-03-2011, 05:37 PM
RE: Secretul Sakurei .. - de MooN. - 27-03-2011, 09:10 PM
RE: Secretul Sakurei .. - de Flash - 27-03-2011, 10:08 PM
RE: Secretul Sakurei .. - de Miranda. - 23-07-2011, 07:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secretul lui Sakura Dulcika 2 2.998 18-05-2010, 06:45 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Secretul lui Sakura Dulcika 3 3.397 10-05-2010, 10:40 AM
Ultimul răspuns: O@n@
  Secretul celor 3 gorgone si al talismanului lui Re Riluri 0 1.986 24-03-2010, 01:02 PM
Ultimul răspuns: Riluri
  Secretul nemuriri, dar si al sharingan-ului ellamanu 3 9.962 03-01-2010, 04:14 PM
Ultimul răspuns: *Saiko*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)