Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Secretul lui Sakura

#1
:zuppy10:1.Prima zi la academie
Era o zi minunata in satul Konohonda.Pasarile ciripeau,ciresii erau infloriti si fiecare junin era gata sa plece la academie.Dar intr`o casa mare,frumoasa si spatioasa..sus la etaj dormea o fata deosebita(speciala).O fata din clanul "Ingerul Negru"..un clan deosebit de bun si puternic,asta pana intr`o zi cand un puternic luptator a provocat dezastre si asa a ajuns clanul "Ingerilor" cu denumirea de clanul "Ingerilor Negri".O fata cu parul roz lucios si splendid si cu ochi verzi ca smaraldul dormea intr`o camera spatioasa cu peretii roz care miroseau a ciresi.Aceasta fata "speciala" era ultima din clanul "Ingerilor Negri"...aceasta fata era chiar Sakura Haruno.O fata tanara,puternica si foarte frumoasa la o varsta frageda de 15 ani.bine)....
Fata pleca de acasa si se intrepta spre academie cu fasi marunti..Sakura iisi lua inima in dinti de rusine si intra in curtea academiei...acolo vazuse o gramada de copii..fel si fel de junini in devenire.Nu trecu mult timp si se sunase de ora.Sakura intra in clasa se aseza in a treia banca de la fereastra si se uita la cerul perfect senin..
Deodata o voce indiferenta o striga:
-Hei tu!! pot sa ma asez aici?
-Da,sigur!
Sakura se uita la el cu coada ochiului ..era perfect corpul lui era perfect avea parul negru la fel si ochii lui.Era imbracat intr`un tricou albastru si nijte pantaloni 3 sferturi albi si in picioare nijte sandale de ninja.
Amandoi rupsera tacerea ..pana cand Sakura il intreba:
-Mai este mult pana vine profesorul?
-Deobicei intarzie 1 ora dupa ce se suna!
-Bine multumesc.Pe mine ma cheama Saa...nici nu termina vine si brunetul ii spuse:
-Nu te`am intrebat cum te cheama nici macar nu`mi pasa

Era ora 7:00,ceasul suna galagios si o trezii pe fata dn somnul ei de aur.
Fata se scula cu greu,opri ceasul si sa da jos din pat.Se duce se spala pe fata(mrg isi face nevoile etc..)se duce la dulapAceasta pleaca cu o fata trista si se duce si sta la geam.Deodata vine la ea o fata cu doua cocuri in parti si cu ochii caprui(e vorba de ten ten)aceasta ii spune:
-Buna,cum te cheama?

#2
-Ma cheama Sakura Haruno,pe tine?
-Ma numesc Ten Ten ..si atat,vrei sa fim prietene?!
-Da ,mi`ar face placere/spune ea cu un zambet pe chipul ei.
-Vrei sa ti`o prezint pe cea mai buna prietena a mea..putem sa fim toate 3 cele mai bune prietene..
Acestea se dusere impreuna la o fata cu ochii gri imbracata cu un pulover gri si cu semnul frunzei pe el..
-Buna Hinata,ea este Sakura,Sakura ea este Hinata.Hinata Hyuuga!
-Imi pare bine de cunostinta.spune fata zambind
-Si mie.spuse Sakura...
Dupa 2-3 ore Ten ten impreuna cu Hinata ii face cunostinta lui Sakura cu toti cei lalti:
Pai sa incepem cu baieti : cel ce se antreneza cu parul lung si cu ochii ca ai lui Hinata e varul ei pe nume Neji Hyuuga,cel ce se antreneaza cu Neji e Rock Lee e de treaba dar e cam ciudat,cel ce mananca ca un spart e Chioji,cel care doarme e Shikamaru e un lenes dar e foarte destept,cel care nu sta locului o clipa e Naruto si acela care era un si se imbraca cu un kimono rosu ca sangele si niste pantaloni scurti negri ca noapte,iar in picioare niste sandale cu barete de culoare rosie la fel ca si kimonoul ei sangeros.Aceasta coboara mananca micul de jun pregatit de ea insasi deoarece traia singura ..asta dupa ce parinti ei au fost omorati in lupta cu marele maestru Orocimaro(nu stiu daca am scris catel dragut e Kiba e de gasca si....tot asa la toti baieti..pana ajunsera la Sasuke..si spune Hinata:
-Ei e Sasuke Uchiha e un junin indiferent inganfaat si moracanos!
"E dragut" spune Sakura in gandul ei.
- Si acum fetele : acea fata cu parul blond e Ino Yamanaka iti recomand sa nu te imprietenesti cu ea pentru ca e o ingamfata totala si se crede Regina Frumuseti si tot asa cu celalalte fete. Hinata o invita pe Sakura sa vina dupa scoala sa se plimbe cu ea si cu ten ten prin sat.
Dupa ce le face cunostita Sakurei cu toti baieti ..Sakura se duce in banca unde statea langa Sasuke Uchiha.
Toti baieti ii faceau complimente ..o credeau cea mai frumoasa fata toti erau cu gura cascata dupa ea si salivau defiecare data cand o vedeau ..intr`un final vine Kakashi-sensei la ora ...si spune:
-Avem o eleva nou Sakura Haruno.
Toti erra cu gura cascata dupa ea.
-Sakura spune ceva despre tine in fata clasei.spune Kakashi
-Pai ma cheama Sakura Haruno,am 15 ani si vreau sa`mi fac multi prieteni pe aici.
Dupa ore ten ten,hinata si sakura mersesera impreuna cu baieti la plimbare prin parc..toti baieti stateau pe langa ea si ii faceau complimenta...dar toti se certau pentru ea:
-Vrei sa te conduc acasa?spune Kiba
-Nu eu te conduc nu`i asa?spune Naruto
-Ba eu stau langa tine eu te conduc!spune Neji
-Bine atunci eu te conduc maine spre scoala!spune Lee
Si uite asa ziua sa sfarsit Sakura a ajuns acasa insootita de toti baieti.Si uite asa noapte a invaluit satul frunza.[posturi unite]
-Ma cheama Sakura Haruno,pe tine?
-Ma numesc Ten Ten ..si atat,vrei sa fim prietene?!
-Da ,mi`ar face placere/spune ea cu un zambet pe chipul ei.
-Vrei sa ti`o prezint pe cea mai buna prietena a mea..putem sa fim toate 3 cele mai bune prietene..
Acestea se dusere impreuna la o fata cu ochii gri imbracata cu un pulover gri si cu semnul frunzei pe el..
-Buna Hinata,ea este Sakura,Sakura ea este Hinata.Hinata Hyuuga!
-Imi pare bine de cunostinta.spune fata zambind
-Si mie.spuse Sakura...
Dupa 2-3 ore Ten ten impreuna cu Hinata ii face cunostinta lui Sakura cu toti cei lalti:
Pai sa incepem cu baieti : cel ce se antreneza cu parul lung si cu ochii ca ai lui Hinata e varul ei pe nume Neji Hyuuga,cel ce se antreneaza cu Neji e Rock Lee e de treaba dar e cam ciudat,cel ce mananca ca un spart e Chioji,cel care doarme e Shikamaru e un lenes dar e foarte destept,cel care nu sta locului o clipa e Naruto si acela care era un si se imbraca cu un kimono rosu ca sangele si niste pantaloni scurti negri ca noapte,iar in picioare niste sandale cu barete de culoare rosie la fel ca si kimonoul ei sangeros.Aceasta coboara mananca micul de jun pregatit de ea insasi deoarece traia singura ..asta dupa ce parinti ei au fost omorati in lupta cu marele maestru Orocimaro(nu stiu daca am scris catel dragut e Kiba e de gasca si....tot asa la toti baieti..pana ajunsera la Sasuke..si spune Hinata:
-Ei e Sasuke Uchiha e un junin indiferent inganfaat si moracanos!
"E dragut" spune Sakura in gandul ei.
- Si acum fetele : acea fata cu parul blond e Ino Yamanaka iti recomand sa nu te imprietenesti cu ea pentru ca e o ingamfata totala si se crede Regina Frumuseti si tot asa cu celalalte fete. Hinata o invita pe Sakura sa vina dupa scoala sa se plimbe cu ea si cu ten ten prin sat.
Dupa ce le face cunostita Sakurei cu toti baieti ..Sakura se duce in banca unde statea langa Sasuke Uchiha.
Toti baieti ii faceau complimente ..o credeau cea mai frumoasa fata toti erau cu gura cascata dupa ea si salivau defiecare data cand o vedeau ..intr`un final vine Kakashi-sensei la ora ...si spune:
-Avem o eleva nou Sakura Haruno.
Toti erra cu gura cascata dupa ea.
-Sakura spune ceva despre tine in fata clasei.spune Kakashi
-Pai ma cheama Sakura Haruno,am 15 ani si vreau sa`mi fac multi prieteni pe aici.
Dupa ore ten ten,hinata si sakura mersesera impreuna cu baieti la plimbare prin parc..toti baieti stateau pe langa ea si ii faceau complimenta...dar toti se certau pentru ea:
-Vrei sa te conduc acasa?spune Kiba
-Nu eu te conduc nu`i asa?spune Naruto
-Ba eu stau langa tine eu te conduc!spune Neji
-Bine atunci eu te conduc maine spre scoala!spune Lee
Si uite asa ziua sa sfarsit Sakura a ajuns acasa insootita de toti baieti.Si uite asa noapte a invaluit satul frunza.[posturi unite]
-Ma cheama Sakura Haruno,pe tine?
-Ma numesc Ten Ten ..si atat,vrei sa fim prietene?!
-Da ,mi`ar face placere/spune ea cu un zambet pe chipul ei.
-Vrei sa ti`o prezint pe cea mai buna prietena a mea..putem sa fim toate 3 cele mai bune prietene..
Acestea se dusere impreuna la o fata cu ochii gri imbracata cu un pulover gri si cu semnul frunzei pe el..
-Buna Hinata,ea este Sakura,Sakura ea este Hinata.Hinata Hyuuga!
-Imi pare bine de cunostinta.spune fata zambind
-Si mie.spuse Sakura...
Dupa 2-3 ore Ten ten impreuna cu Hinata ii face cunostinta lui Sakura cu toti cei lalti:
Pai sa incepem cu baieti : cel ce se antreneza cu parul lung si cu ochii ca ai lui Hinata e varul ei pe nume Neji Hyuuga,cel ce se antreneaza cu Neji e Rock Lee e de treaba dar e cam ciudat,cel ce mananca ca un spart e Chioji,cel care doarme e Shikamaru e un lenes dar e foarte destept,cel care nu sta locului o clipa e Naruto si acela care era un si se imbraca cu un kimono rosu ca sangele si niste pantaloni scurti negri ca noapte,iar in picioare niste sandale cu barete de culoare rosie la fel ca si kimonoul ei sangeros.Aceasta coboara mananca micul de jun pregatit de ea insasi deoarece traia singura ..asta dupa ce parinti ei au fost omorati in lupta cu marele maestru Orocimaro(nu stiu daca am scris catel dragut e Kiba e de gasca si....tot asa la toti baieti..pana ajunsera la Sasuke..si spune Hinata:
-Ei e Sasuke Uchiha e un junin indiferent inganfaat si moracanos!
"E dragut" spune Sakura in gandul ei.
- Si acum fetele : acea fata cu parul blond e Ino Yamanaka iti recomand sa nu te imprietenesti cu ea pentru ca e o ingamfata totala si se crede Regina Frumuseti si tot asa cu celalalte fete. Hinata o invita pe Sakura sa vina dupa scoala sa se plimbe cu ea si cu ten ten prin sat.
Dupa ce le face cunostita Sakurei cu toti baieti ..Sakura se duce in banca unde statea langa Sasuke Uchiha.
Toti baieti ii faceau complimente ..o credeau cea mai frumoasa fata toti erau cu gura cascata dupa ea si salivau defiecare data cand o vedeau ..intr`un final vine Kakashi-sensei la ora ...si spune:
-Avem o eleva nou Sakura Haruno.
Toti erra cu gura cascata dupa ea.
-Sakura spune ceva despre tine in fata clasei.spune Kakashi
-Pai ma cheama Sakura Haruno,am 15 ani si vreau sa`mi fac multi prieteni pe aici.
Dupa ore ten ten,hinata si sakura mersesera impreuna cu baieti la plimbare prin parc..toti baieti stateau pe langa ea si ii faceau complimenta...dar toti se certau pentru ea:
-Vrei sa te conduc acasa?spune Kiba
-Nu eu te conduc nu`i asa?spune Naruto
-Ba eu stau langa tine eu te conduc!spune Neji
-Bine atunci eu te conduc maine spre scoala!spune Lee
Si uite asa ziua sa sfarsit Sakura a ajuns acasa insootita de toti baieti.Si uite asa noapte a invaluit satul frunza.[posturi unite]
Mai scriu saptamana viitoare..:X:X:X:*:*:*Sper sa va placa cap 1..:D:D;)

#3
Topic închis drăguţo.
Treci pe la secţiunea New commers.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#4
Wow wow...ia stai asa...stiu ca mi-ai comentat ficul Ingerul negru (Sakura) si iti multumesc ca iti place dar asta nu inseamna ca poti sa iei ideea cu Ingerul Negru..am ramas blocata cand am citit...nu stiu dar fa bine si schimba ideea ca altfel ne suparat...asta se numeste plagiat(copiat) si mie una nu imi place cand cineva imi ia ideea si si-o foloseste pentru el...asa ca mai bine faci alt fic cu alta idee...si vezi sa fie a ta...nici nu mai comentez cate ii lipsesc capitolului...descriere,naratiune,etc etc...ai mult de lucrat si pe viitor nu te mai folosi de ideile altora.
I love colour blue ! :love:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secretul Sakurei .. ssakussassu 7 4.083 23-07-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Secretul lui Sakura Dulcika 2 2.945 18-05-2010, 06:45 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Secretul celor 3 gorgone si al talismanului lui Re Riluri 0 1.938 24-03-2010, 01:02 PM
Ultimul răspuns: Riluri
  Secretul nemuriri, dar si al sharingan-ului ellamanu 3 9.920 03-01-2010, 04:14 PM
Ultimul răspuns: *Saiko*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)