Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

This or That?

#1
This or That?

Disclaimer: Nu detin niciun personaj din animeul naruto si nu fac profit de pe urma acestora.

Capitolul 1

Te-ai intrebat vreodata cum e sa iubesti doi barbati in acelasi timp? Defapt... nu, nu spun bine. Mai bine ar fi sa pun intrebarea: Ti s-a intamplat vreodata sa iubesti doi baieti in acelasi timp. Cred ca, oricui i s-a intamplat o data in viata. Insa, daca trebuie sa alegi pe unul dintrei ei, dar sa-i iubesti pe amandoi la fel, dar, acum vine partea mai nebuna; sa iti placa sa stai cu amandoi in acelasi timp, insa, evident fara sa stie unul de altul. Ei bine, daca nu ti s-a intamplat asta, asculta povestea mea si ai sa aflii...

Totul a inceput intr-o zi friguroasa de iarna. Miliarde de fulgi cadeau incet din plapuma intunecata a cerului. Soarele nu-si mai trimitea razele ca altadata fiind impiedicat de norii cenusii ce pluteau necontenit pe cerul odata senin. Toata natura era fara viata. Copacii erau lipsite de frunzele sale jucause. Toate acestea faceau din natura un peisaj sumbu, desprins dintr-un film de groaza, insa mie asta nu-mi pasa. Ma plimbam pe strazile imaculate semn ca, chiar daca era un oras mare, nimeni nu contenea sa iasa pe acea vreme si, pe buna dreptate si eu inghetasem.
Ma plimbam de nebuna pe strazi, insa, asteptam pe cineva si... dupa mai multe minute de asteptare, zaresc in departare un baiat inalt, trupul bine facut ii era acoperit de un palton negru ce-i ajungea pana la genunchi, iar parul negru ca abanosul ii era flusturat de vant. In acel alb, el era singurul diferit. Prin atata alb, el parea un demon, un demon menit sa-mi fure inima fugind cu ea in adancurile iadului.
Acesta s-a apropiat de mine apucandu-ma cu o mana de talie, iar cu cealalta mangaindu-mi parul. S-a apropiat de mine lipindu-si buzele fierbinti de ale mele, ce spre deosebire de ale lui, erau reci.
M-a lipit de el, mii de fiori placuti strabatandu-mi corpul.

Da, il iubeam, il iubeam mai mult decat insumi viata, insa, chiar si asa, jumatate din inima mea ii apartinea lui, cealalta jumatate ii apartinea altuia. Unui blond superb pe care il iubea la fel ca pe acesta. Da, stiu, sunt constienta ca am fost o mare proasta atunci, insa stiu ca inima era atunci cel mai mare dusman al meu. O urasc pentru ca m-a facut, in acele momente ale vietii mele sa simt asa ceva.

Insa, sa revenim la istorisirea mea;
Ajunsi in casa acestuia mi-am dat haina jos si m-am ghemuit langa focul din semineu ce ardea mocnit. Era atat de bine, insa placerea a crescut atunci cand am simtit ca cineva s-a asezat langa mine si cum doua maini mi-au cuprins talia. Nici nu a trebuit sa intorc capul pentru ca am stiut cine era. Da, Itachi al meu ce, din pacate a reusisit sa-mi acapareze doar jumatate din inima.
Am tresarit atunci cand buzele sale, mereu fierbinti mi-au atins gatul mangaindu-l. M-am intors spre el incepand sa-l sarut. M-am lasat peste el, acesta trebuind sa se intinda pe podea.
Da, simt si acum fiorii fierbinti ce-mi strabateau corpul atunci si intotdeauna cand el ma atingea. In seara aceea, am petrecut cele mai fierbinti momente pe care, credeam atunci, ca le voi trai toata viata.

A doua zi, cand m-am trezit, Itachi nu era langa mine. M-am imbracat cu camasa lui ce inca ii mai purta parfumul si m-am indreptat cu pasi mici spre bucatarie. Acolo, un miros placut de cafea m-a intampinat si nu doar atat, ci si brunetul meu. Mi-a zambit calduros-ah, si dupa atatia ani zambetul sau nu-mi da pace- si s-a apropiat de mine sarutandu- ma bland. Ne-am dezmierdat buzele ceva timp dupa care am inceput sa pregatim micul- dejun, insa nu fara sa ne jucam prin bucatarie.
Acea zi a fost perfecta, am alergat unul dupa altul, ne-am batut cu faina, chiar si cu lapte. A fost, cred, cea mai frumoasa zi petrecuta cu el, insa, ceea ce nu stiam, din pacate era faptul ca ceva se va intampla in continuare si... nu era nimic bun, chiar deloc...



Răspunsuri în acest subiect
This or That? - de Ana.Maria - 26-12-2010, 02:47 AM
RE: M-au parasit amandoi - de Vero - 26-12-2010, 02:59 AM
RE: M-au parasit amandoi - de Marina. - 26-12-2010, 03:10 AM
RE: M-au parasit amandoi - de ÃŽngeraÅŸÅŸ - 26-12-2010, 02:07 PM
RE: M-au parasit amandoi - de Cookiesor - 26-12-2010, 05:01 PM
RE: M-au parasit amandoi - de Miranda. - 26-12-2010, 06:08 PM
RE: M-au parasit amandoi - de Sayonara - 26-12-2010, 10:09 PM
RE: This or That? - de Ana.Maria - 26-12-2010, 11:48 PM
RE: This or That? - de Vero - 27-12-2010, 02:12 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)