Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

You changed me

#26
M-am intors. Si de aceasta data este un capitol scurt insa nu prea mai am idei. Inspiratia a intrat in vacanta. Multumesc pentru comentarii si sper sa va placa si acest capitol.


Capitolul VIII


Ma aflu in avionul familiei impreuna cu viitoarea mea sotie pe care o iubesc atat de tare incat daca as avea un cutit l-as baga in ea si cu fratele meu caruia i-as face acelasi lucru. Nu credeam niciodata ca voi ajunge sa gandesc in acest mod insa simt cum inebunesc. Roscata asta este stresanta. Nu cred ca ar vrea cineva sa se casatoreasca cu ea sau daca ar vrea atunci ar trebui sa fie prost, orb, surd, tampit, nebun si lista continua. Oftez sa ma adancesc in scaun in timp ce ochii imi sunt atintiti spre norii albi prin care zburam. Peisajul acesta calm ma face sa adorm. Aseara n-am dormit prea bine avand in vedere ca m-am gandit la un plan mai bun pentru a scapa de Karin, Konoha si tot ce tine de acel oras.

Dupa vreo sapte ore de zbor unde mai adaug alte doua ore de mers cu limuzina prin oras ajungem acasa. Nu stam la hotel. Nu vreau. Le-am spus clar parintior si lui Karin ca atata vreme cat am o casa in acest oras nu voi sta la hotel doar pentru a fi mai aproape de prezentarea aia de curve. Merg tinta spre canapeaua din living si ma asez pe ea. Cand o vad pe Karin cum se indrapta spre mine cu gandul de a se aseza ma intind pentru a nu-i lasa loc. A stat destul timp lipita de mine chiar daca i-am facut scandal. Dupa ce observa gestul pe care l-am facut se opreste cu o fata trista si isi schimba directia. Nu-i dau atentie si deschid televizorul unde se vorbeste despre porcaria aceia de prezentare. Cred ca daca ar trebui s-o filmeze pe Karin s-ar sparge camera. Ma ridic si ma indrept spre camera mea pentru a mai dormi putin.

Drumul catre locul unde are loc prezentarea a fost foarte scurt. Ma aflu intr-o incapere decorata cu flori si alte prostii de culoare roz. Alta nu si-au putut gasi? Privesc cateva domnisoare care imi fac cu ochiul si chicotesc iar eu le zambesc fermecator fara a-mi da seama ca langa mine s afla roscata. Aceasta le imparte niste priviri mortale dupa care ma trage de mana. Rochia sa rosie precum sangele ii scoate in evidenta un decolteu generos care de curand am aflat ca este plin cu silicon. Cum a reusit ea sa-si bage atata silicon avand in vedere ca este minora si ca nici nu are cine stie ce bani? Voi afla raspunsul la aceasta intrebare cat de curand posibil. Ne asezam la masa pe care se gaseste o foaie de culoare roz pe care scrie familia Uchiha. Stai putin, Karin inca nu este casatorita cu mine deci nu ea a fost invitata. Imi dau ochii peste cap si ma asez pe scaun in timp ce privesc frumusetile pamantului. Or fi ele curve insa arata chiar mult prea bine.

Langa mine isi face aparitia Itachi cu o blanda in brate. Il privesc cu invidie deoarece blonda aceea pare chiar apetisanta. Brunetul o da jos de pe el iar ea se aseaza pe scaun. Itachi imi face semn sa ma apropriii de el si imi sopteste ca eu o am pe Karin. La auzul acestei propozitii ma enervez si incep sa-l stramb precum un copil mic ceea ce pe el il face sa rada. Luminile in incapere se sting iar pe scena isi face aparitia o domnisoara imbracata cu o rochie cu un decolteu enorm. Nu mai am ce spune despre lungimea rochiei. Cred ca daca s-ar apleca ar fi o priveliste care mi-ar incanta ochii.

Trei ore au trecut de cand ne aflam aici si nu a aparut nici o frumusete pe scena. Doar un cretin care si-a inceput discursul pe care nici pana in momentul de fata nu l-a terminat. Fiind plictisit de vorbele care ii ies din gura acum ma aflu in toaleta barbatilor si ma privesc in oglinda. Cearcanele de sub ochi arata cat de "bine" am reusit eu sa dorm aseara. Desi marea parte din ziua de azi mi-am petrecut-o dormind tot nu a fost de ajuns asa ca oboseala a pus stapanire pe mine incetul cu incetul. Inchid ochii si imi apare imaginea cu rozalia goala in fata mea. Ma musc de buza fara a deschide ochii si zambesc pervers insa un sunet scos de cineva ma trezeste la realitate. Itachi a tusit pentru a ma readuce cu picioarele pe pamant.
-Imi pare rau ca iti distrug fanteziile insa am si eu o intrebare, imi spune brunetul in timp ce isi incruciseaza mainile in jurul pieptului. Cand iti vei pune in aplicare planul?
-Peste o ora, ii rapund plictisit in timp ce oftez. Suigetsu va face tot ceea ce i-am spu. Nu pot sa-ti spun nimic momentan.

Se uita ciudat la mine si incep sa-i explic anumite lucruri ceea ce mi-a luat jumatate de ora. Itachi este chiar greu de cap. Ne intoarcem la masa iar Karin pare palida. Ne asezam si o intreb ce a patit insa ea nu-mi spune nimic. Blonda lui Itachi ma trage si-mi spune ca i-a fost rau si pare a fi insarcinata. Ultimul cuvant il spune mai incet insa cu o pauza destul de mare intre propozitie si acel cuvant care mie mi-a provocat scarba si uimire. Privesc intr-un punct fix dupa care in fata ochilor imi apar niste secvente cu mine si Karin. Incerc sa-mi amintesc mai bine dupa care raman uimit insa nu intr-un mod placut. Acum doua saptamani eram nervos si m-am imbatat. Karin m-a prins si ea stia cum fac atunci cand sunt beat. Orice fata imi iese in cale ajunge in patul meu. Doamne, eu am lasat-o insarcinata?

Roscata se ridica de la masa si imi spune ca trebuie sa plecam. Eu si Itachi o urmam pana afara si ne urcam in limuzina. Atat eu cat si Karin stam tacuti. Itachi ne priveste suspicios insa nu intreaba nimic. Pentru a fi sigur ma aproprii de ea si o intreb daca este adevarat. La auzul acestei intrebari evita raspunsul ceea ce mi se pare ciudat.
-Da, sunt insarcinata, imi spune cu jumatate de gura. Am facut testul chiar cand am fost la toaleta de curand si arata pozitiv, mai adauga in timp ce vocea ii tremura usor.

Nu inteleg, ea ar fi in al noualea cer daca r fi insarcinata cu copilul meu. Este ceva ciudat la mijloc insa trebuie sa aflu eu. Telefonul meu suna si mi-l scot in timp ce ma indepartez de Karin. Suigetsu mi-a trimis un mesaj unde scrie ca ii pare foarte rau insa planul nu va putea fi pus la punct deoarece nu are cele necesare. O injurature imi iese din gura. Cat de cretin poate fi ci asta? Tocmai acum ma anunta? Imi asez capul de geamul limuzinei si privesc masinile din partea opusa. Noi o luam la stanga incet ceea ce ma enerveaza. Inchid ochii si cand mi-i deschid vad o masina care vine cu viteza spre noi. Ma uit speriat la Itachi la fel facand si el. Karin a adormit insa n-am mai avut timp sa zicem ceva deoarece masina a intrat in noi.

Simt o durere ingrozitoare in masa stanga dupa care sunt aruncat la cativa metri departare si fac contact cu in zid. Lichidul rosiatic curge de ceva timp ceea m-a speriat. Secundele vietii mele se scrig incept dupa care inchid ochii fara voia mea.



Răspunsuri în acest subiect
You changed me - de Cookiesor - 23-11-2010, 12:34 PM
RE: You changed me - de Biscu' iz back ^^ - 23-11-2010, 03:55 PM
RE: You changed me - de Moon princess - 23-11-2010, 04:25 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 24-11-2010, 10:52 AM
RE: You changed me - de Biscu' iz back ^^ - 24-11-2010, 03:21 PM
RE: You changed me - de Marina. - 24-11-2010, 05:36 PM
RE: You changed me - de Dufresne - 24-11-2010, 07:02 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 25-11-2010, 10:02 PM
RE: You changed me - de _Andreea_ - 26-11-2010, 12:05 AM
RE: You changed me - de Marina. - 26-11-2010, 08:39 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 27-11-2010, 07:26 PM
RE: You changed me - de Dufresne - 27-11-2010, 08:07 PM
RE: You changed me - de Marina. - 27-11-2010, 08:30 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 11-12-2010, 10:21 PM
RE: You changed me - de Marina. - 11-12-2010, 11:09 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 14-12-2010, 10:48 PM
RE: You changed me - de Heaven - 14-12-2010, 11:41 PM
RE: You changed me - de Marina. - 14-12-2010, 11:50 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 16-12-2010, 12:13 PM
RE: You changed me - de Marina. - 16-12-2010, 07:29 PM
RE: You changed me - de Dufresne - 16-12-2010, 09:42 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 19-12-2010, 08:07 PM
RE: You changed me - de Marina. - 19-12-2010, 09:33 PM
RE: You changed me - de Heaven - 19-12-2010, 10:15 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 22-12-2010, 06:59 PM
RE: You changed me - de Marina. - 22-12-2010, 11:17 PM
RE: You changed me - de Miranda. - 25-12-2010, 01:14 AM
RE: You changed me - de Cookiesor - 25-12-2010, 12:21 PM
RE: You changed me - de Marina. - 25-12-2010, 01:14 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 29-12-2010, 02:15 PM
RE: You changed me - de Marina. - 30-12-2010, 11:01 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 08-01-2011, 12:02 PM
RE: You changed me - de Miranda. - 08-01-2011, 12:32 PM
RE: You changed me - de Marina. - 08-01-2011, 10:14 PM
RE: You changed me - de Rose ^^ - 02-02-2011, 12:25 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 22-02-2011, 10:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The moment which changed my life. . . Punctuletu` Verde 4 4.037 31-01-2011, 12:57 AM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)