Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Looking for soulmate

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj - inafara de cele create de mine - ce ii apartin lui Masashi Kishimoti din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje, intamplari.
Acest fic l-am mai postat si pe un alt forum. V-am anuntat ca sa evit acele discutii cu "este plagiat" sau "nu-ti apartine"...
Acesta a fost primul meu fic, dar pana la sfarsit am ajuns sa fiu multumita de el.:D

Capitolul 1
Este o dimineata frumoasa de 15 septembrie, dimineata aglomerata ca deobicei in orasul Tokyo. Intr-o vila frumoasa si linistita, ferita de zgomotul din capitala nipona, isi face somnul de frumusete o adolescenta in varsta de 16 ani. Razele jucause ale soarelui ii mangaie pielea fina a tinerei. Parul ei lung, roz era ravasit in toate partile pe perna pufoasa. La auzirea unui zgomot deranjant produs de ceasul ei desteptator, fata deschide usor ochii ei superbi, fiind de aceeasi culoare ca cea a smaraldului. Numele ei este Sakura Haruno. Aceasta se scoala usor din pat indreptandu-se spre baie. Se apropie incet de chiuveta, deasupra careia se afla o oglinda. Aceasta se spala pe fata cu apa calduta dupa care se uita in oglinda cateva minute arajandu-si parul. Tanara iese din baie si se duce spre dulapul din lemn de cires de unde isi alege hainele pentru prima zi de scoala din clasa a 10-a. Se imbraca cu o fusta plisata, rosie, o bluza alba cu un decolteu destul de generos si o pereche se sandale albe. Ea coboara jos unde se afla mama ei, salutand-o.
-Buna dimineata, Sakura! Iti pregateam micul dejun.
-Nu am timp sa mananc. Nu vreau sa intarzii la scoala. Oricum abia astept sa ma intalnesc cu prietenii mei. Vara asta nu prea am avut timp sa ne intalnim.
-Cum vrei, draga mea! Te duci pe jos sau te duce soferul?
-Merg pe jos. Pa!
-Pa, Sakura! Succes la scoala!
In partea cealalta a orasului, intr-un cartier select, lucrurile nu sunt la fel de linistite.
-Itachi, ti-am spus sa nu ma mai trezesti asa! Nu am ceas desteptator degeaba! Plus ca e inca devreme! Spuse un baiat cu ochii negri ca taciunele si parul de aceeasi culoare din care se prelingeau niste picaturi de apa.
-Ar trebui sa-mi multumesti. Nu mai trebuie sa faci dus in dimineata asta! Iti vei face o reputatie proasta din prima zi daca intarzii, Sasuke!
-Vai ce frate grijuliu am! Multumesc, nu stiu ce m-as face fara tine! spune Sasuke sarcastic.
-Sasuke, Itachi! Ce se intampla acolo sus? Nu ma faceti sa vin la voi! Se auzi o voce masculina destul de nervoasa.
-Coboram imediat!
Sasuke se imbraca cu o pereche de bugi negri, o camasa albastra si o pereche de adidasi albi si coboara jos. Odata ajuns in living este analizat din cap pana in picioare de tatal sau.
-Sper ca nu ma vei dezamagi, fiule! Mai bine zis, sper ca nu-ti vei dezamagi familia. Esti un Uchiha. Suntem una dintre cele mai influente familii din Japonia. Nu ai uitat ce ti-am zis ieri, nu-i asa?
-Ce sa uit? Adica… Nu! Bineinteles ca nu am uitat. Zice Sasuke incepand sa rada nervos.
-Imi inchipuiam eu ca ai uitat. Iti mai amintesc o singura data, asa ca asculta atent. Peste 2 saptamani vom organiza o petrecere la noi acasa la care vor fi invitati asociatii nostri si firme concurente. Trebuie sa facem o impresie cat mai buna. Dupa cum stii Itachi va veni cu prietena lui, Mariko. Sarcina ta este ca pana atunci sa gaseti o fata cu care sa iti faci apartitia la petrecere. Am pretentia sa gasesti o fata cu aceeasi situatie materiala ca si noi. Am inceredere in tine si stiu ca nu ma vei dezamagi.
- Aha. Da, imi amintesc ca mi-ai zis ceva de genul asta. Nu stiu cum vrei sa gasesc o fata de care sa ma indragostesc si care sa corespunda criteriilor tale in 2 saptamani cand nu cunosc pe nimeni din orasul asta.
-Nu ma intereseaza! Gasesti tu o solutie. Acum du-te la scoala. Nu vrei sa intarzii.
-Cum spui tu. Adauga brunetul oftand.
Acesta iese din casa nervos trandind usa, dupa care se urca intr-o masina de lux.
Sakura ajunge in curtea scolii si isi vede cele mai bune prietene, strigandu-le.
-Hinata! TenTen! Temari!
-Buna, Sakura! Mi-a fost dor de tine! zice o fata cu parul lung pana la talie, brunet cu ochii de un mov foarte deschis pe nume Hinata.
-Ai auzit vestea cea noua? Intreba Temari sprijinindu-se de TenTen.
Rozalia le privea nedumerita, neinetelegand despre ce este vorba.
-Vom avea un coleg nou. Cica e foarte bogat.
-Un rasfatat deci, neinteresant.
-De unde stii? Si tu esti bogata si nu esti rasfatata.
Sakura ridica din umeri, facandu-le semn fetelor sa o insoteasca in clasa.
Suna clopotelul vestind inceperea orelor. Fiecare elev se aseaza in banca asteptand sa vina profesorul. Peste 5 minute, in clasa isi face aparitia profesorul, care se intampla sa fie si dirigintele elevilor. Acesta avea in jur de 30 de ani. Avea parul gri si unul din ochii negri ii era acoperit de o masca.
-Buna dimineata elevi! Vreau sa va anunt ca azi veti avea un coleg nou.
In clasa intra Sasuke care se indreapta spre profesor in timp ce se uita la colegii lui cu un aer de superioritate. Sakura ii sopteste colegii ei de banca, Hinata.
-Deci nu e fitos, nu?
-Poate ca aparentele inseala. Nici nu-l cunsoti. Nu-l judeca din prima.
-Te rog frumos sa te prezinti, Sasuke! Adauga profesorul.
-Numele meu este Sasuke Uchiha. Asta e tot ce trebuie sa stiti deocamdata.
-Multumim. Acum poti sa te duci la locul tau langa Naruto.
-Cine e Naruto?
La auzirea acestei intrebari, ridica mana un baiat hiperactiv cu parul blond si ochii mari, albastri ca cerul.
Sasuke se duce spre banca lui in timp ce e urmarit cu privirea de majoritatea fetelor care erau rosii in obraji si care ii faceau visatoare cu ochiul. Brunetul se uita cu dispret la colegul lui de banca, dupa care ia loc.
-Buna! Eu sunt, Naruto Uzumaki! Sper sa devenim prieteni buni.
-Mda… cum spui tu.
Profesorul incepe sa predea si inainte ca elevii sa-si dea seama ora se si terminase.
-Uite, Naruto… As avea nevoie de ajutorul tau.
-Sigur. Cu ce te pot ajuta?
Sasuke ii spune povestea cu petrecerea si ca are nevoie de ajutorul lui sa gaseasca acea fata .
-Eu nu cunosc asa de multa lume din liceu dar stiu cine te poate ajuta.

Sper sa va placa, astept pareri. Stiu ca ideea de coleg nou este destul de comuna dar promit ca mai incolo va fi diferit.



Răspunsuri în acest subiect
Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 09-12-2010, 05:30 PM
RE: Looking for soulmate - de Moon princess - 09-12-2010, 09:48 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 14-12-2010, 06:39 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 12-03-2011, 10:39 AM
RE: Looking for soulmate - de _Andreea_ - 14-12-2010, 09:10 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 31-12-2010, 04:12 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 02-01-2011, 11:31 AM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 03-01-2011, 07:05 PM
RE: Looking for soulmate - de Stella - 09-01-2011, 02:52 PM
RE: Looking for soulmate - de Rose ^^ - 03-03-2011, 12:12 PM
RE: Looking for soulmate - de Flash - 05-03-2011, 09:52 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 07-03-2011, 08:14 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 11-03-2011, 07:52 PM
RE: Looking for soulmate - de Alle - 17-03-2011, 10:35 PM
RE: Looking for soulmate - de Yin - 19-03-2011, 05:45 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 22-03-2011, 08:55 PM
RE: Looking for soulmate - de Stella - 02-04-2011, 12:29 AM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 02-04-2011, 11:49 AM
RE: Looking for soulmate - de Flash - 02-04-2011, 04:06 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 02-04-2011, 07:18 PM
RE: Looking for soulmate - de ~~Kitoka~~ - 02-04-2011, 07:24 PM
RE: Looking for soulmate - de Miranda. - 02-08-2011, 05:39 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)