Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

You changed me

#1
Buna. De ceva vreme inspiratia nu mi-a dat pace asa ca am asternut pe hartie un mic fic. Acesta nu este primul meu fic asa ca astept critici dure.


Disclimer: Nu deţin nici un personaj ce îi aparţine lui Masashi kishimoto din anime-ul manga-un “Naruto” şi nu fac profit de pe urma acestor personaje întâmplări.



Capitolul I


Stau pe pervazul de la fereastra si privesc cerul instelat. Luna, precum o minge de tenis se ascunde dupa frunzele copacului de la fereastra la care ma aflu. Imi plimb privirea prin camera intunecata iar ceea ce imi capteaza atentia este blonda care doarme pe patul din incapere. Patura i-a alunecat de pe cop dezvaluind formele care ma innebunesc. Imi mut privirea cat de repede pot pentru a nu incepe o a doua runda. Dupa cum arata am obosit-o dupa prima runda.

Ma ridic si ma indrept spre baie pentru a face un dus. Imi dau boxerii jos si intru in cabina. Las picaturile reci sa se joace pe corpul meu bine lucrat in timp ce imi trec mana prin parul negru care acum este foarte ud. Dupa ce simt cum aceste mici cristale incep sa devina din ce in ce mai fierbintiies de sub dus si in jurul taliei imi infasor un prosop. Ajung in inapoi in camera si incep sa ma imbrac incet pentru a nu o trezi pe fata dupa care imi iau talpasita din casa acesteia cat pot de repede pentru a nu fi prins de vecinii ei sau chiar mai rau, de parintii ei. Ma indrept spre masina pe care am "impumutat-o" de la fratele meu. Ma urc in ea si gonesc pe strazi. Dupa un sfert de ora ajung acasa si parche masina exact unde a lasat-o Itachi pentru a nu crea suspiciuni.

Merg prin gradina si intru in casa prin usa din spate. Dau sa urc scarile insa lumina de la living se aprinde si o vode feminina rasuna in incapere.
-Pe unde umbli la ora asta, Sasuke?

Ma intorc cu fata spre camera cu pricina si ii vad pe mama si tata stand pe canapea si putin cam nervosi. Am tacut. Nu mi-a venit nici o idee pe moment.
-Sasuke Uchiha, mama ta tocmai te-a intrebat ceva, imi spune tata pe un ton iritat.
-Am fost pana la Suigetsu, spun sigur pe mine. Minciuna mai mar ca asta nu cred ca am mai inventat vreo data.
-La ora patru dimineata? se aude o voce din spatele meu. Si, ce ai facut cu masina mea? Din cate stiu eu tu nu ai permis. Doar esti minor.

Am amutit din nou. De unde au stiut ca am fost plecat? Ce naiba ma fac acum? Ii privesc pe mama si tata dupa care pe Itachi. Par dezamagiti de mine. Iarasi vor incepe cu prostiile lor. Vechiul discurs care l-am invatat pe derost.
-Sasuke, eu si tatal tau am luat o decizie, spune mama in timp ce se ridica de pe canapea. Vei veni cu noi in Konoha si la fel si tu Itachi.

Cand am auzit asta mi-a cazut fata. Unde sa ma mut? Sa parasesc New York-ul pentru ce oras? Il aud pe Itachi cum se plange ca nu vrea sa mearga insa parintii ii spun doar sa se duca sa se culce, la fel spunandu-mi si mie.

Urcam pana la primul etaj dupa care Itachi incepe sa-mi reproseze tot felul de lucruri insa nu-l bag in seama si intru in camera mea. Trantesc usa in urma mea dupa care ma asez in pat fara sa ma mai schimb. Nu dupa mult timp oboseala ma cuprinde si adorm.

Soarele nenorocit isi trimite sagetile de foc sau ma rog ce a mai ramas din ele in camera mea. Imi pun perna in cap insa usa este trantita violent de cineva care practic vrea ma o incurce rau de tot. Pasii apasati se indreapta spre patul meu depa care imi ia perna de si mi-o arunca in partea cealalta a incaperii. Mai arunca si patura care ma acoperea si in cateva secunde ma trezesc cu o urma rosie pe obraz. Gata, asta a pus capac la toate. Ma ridic nervos din pat si il vad pe Itachi rosu la fata. Cred ca are mai multi draci decat am eu in acest moment insa nu ma intereseaza. Incep sa strig la eu dupa care ma ridic din pat si cobor la parter pentru a scapa de vocea lui. Jos eram asteptat de parinti cu bagajele facute. Ma uit dezorientat la ei dupa care imi amintesc de "discutia" de aseara. Vad ca nu au glumit in legatura cu plecarea. O aud pe mama cum imi spune ca mi-a lasat niste haine in baie dupa care pleace. Da vad ca au pregatit totul. Urc scarile si intru in baie sa ma schimb. Nu imi ia mai mult de zece minute dupa care ajung din nou la parter si ma asez pe fotolie si ii privesc pe ai mei cum vorbesc cu soferul. Ma mai uit la bagaje si imi dau seama ca nu sunt toate bagajele mele pregatite. Adica am mai multe lucruri decat o fata, sa fiu sincer. O vad pe mama cum vien spre mine si imi spune sa ma pregatesc. O intreb de bagaje iar ea imi raspunde ca vor fi trimise la noua noastra casa peste cateva zile. Imi dau ochii peste cap si ma indret spre limuzina.

Intru-un final ajungem la aeroport, Drumul asta a durat o groaza. Ma intreb cum este orasul ala. Cum spuneau ca se numeste? Da, oricum nu am auzit de el. Nici un oras nu va fi la fel ca New York-ul. Urcam in avionul particular si ma asez pe primul scaun pe care il vad. Dupa o jumatate de ora de plictiseala decolam. Privesc cum norii sunt din ce in ce mai apropape de noi ceea ce imi provoaca o stare de somn. Nu dupa mult timp adorm.


Okay stiu ca este cam scurt insa asta este tot ce am scris pana acum. Sper sa va placa.



Răspunsuri în acest subiect
You changed me - de Cookiesor - 23-11-2010, 12:34 PM
RE: You changed me - de Biscu' iz back ^^ - 23-11-2010, 03:55 PM
RE: You changed me - de Moon princess - 23-11-2010, 04:25 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 24-11-2010, 10:52 AM
RE: You changed me - de Biscu' iz back ^^ - 24-11-2010, 03:21 PM
RE: You changed me - de Marina. - 24-11-2010, 05:36 PM
RE: You changed me - de Dufresne - 24-11-2010, 07:02 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 25-11-2010, 10:02 PM
RE: You changed me - de _Andreea_ - 26-11-2010, 12:05 AM
RE: You changed me - de Marina. - 26-11-2010, 08:39 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 27-11-2010, 07:26 PM
RE: You changed me - de Dufresne - 27-11-2010, 08:07 PM
RE: You changed me - de Marina. - 27-11-2010, 08:30 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 11-12-2010, 10:21 PM
RE: You changed me - de Marina. - 11-12-2010, 11:09 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 14-12-2010, 10:48 PM
RE: You changed me - de Heaven - 14-12-2010, 11:41 PM
RE: You changed me - de Marina. - 14-12-2010, 11:50 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 16-12-2010, 12:13 PM
RE: You changed me - de Marina. - 16-12-2010, 07:29 PM
RE: You changed me - de Dufresne - 16-12-2010, 09:42 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 19-12-2010, 08:07 PM
RE: You changed me - de Marina. - 19-12-2010, 09:33 PM
RE: You changed me - de Heaven - 19-12-2010, 10:15 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 22-12-2010, 06:59 PM
RE: You changed me - de Marina. - 22-12-2010, 11:17 PM
RE: You changed me - de Miranda. - 25-12-2010, 01:14 AM
RE: You changed me - de Cookiesor - 25-12-2010, 12:21 PM
RE: You changed me - de Marina. - 25-12-2010, 01:14 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 29-12-2010, 02:15 PM
RE: You changed me - de Marina. - 30-12-2010, 11:01 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 08-01-2011, 12:02 PM
RE: You changed me - de Miranda. - 08-01-2011, 12:32 PM
RE: You changed me - de Marina. - 08-01-2011, 10:14 PM
RE: You changed me - de Rose ^^ - 02-02-2011, 12:25 PM
RE: You changed me - de Cookiesor - 22-02-2011, 10:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The moment which changed my life. . . Punctuletu` Verde 4 4.036 31-01-2011, 12:57 AM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)