Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Flori purtate de vant

#1
Primul meu fic postat pe acest site.Nu stiu cat de bine ma descurc,dar o sa tin seama de sfaturile voastre.Primesc orice fel de critica,buna sau rea.La inceput o sa fie plictisitor,iar eu tocmai am iesit dintr-o pana de idei.In fine,sper sa va placa.

Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor.

Flori purtate de vant

Imi deschid incet ochii,fiind inc ape jumatate adormita. Clipesc de cateva ori,incercand sa ma obisnuiesc cu lumina. Intorc capul spre noptiera,uitandu-ma la ceas. Acesta indica ora unsprezece. Se pare ca am uitat sa il pun sa sune. Nu imi pasa,oricum nu imi sta in caracter sa ajung la prima ora .Ma dau jos din pat si ma duc la baie. Imi dau hainele jos,aruncandu-le intr-un colt. Dau drumul la apa,aceasta scurgandu-se pe corpul meu alb .Dupa ce termin dusul,imi infasor un prosop in jurul meu si ma duc la dulap. Nu prea am din ce sa aleg,nu mi-am despachetat toate hainele. Arunc pe pat o pereche de pantaloni scurti galbeni din material de jeansi si o bluza alba cu umarul afara. Le imbrac dupa care ma duc iar la baie. Iau o perie si incep sa imi descalcesc parul de culoarea ciocolatei. Ochii mei sunt de un albastru inchis,stralucitor. Imi iau o pereche de tenisi albi si cobor la parter. Este plin de cutii ,nu am avut timp sa despachetez. Ies din casa si inchid usa. Ma duc spre scoala.

Satul acesta…nu mi-a fost deloc dor de el. Aici m-am nascut,dal la varsta de cinci ani parintii mei au hotarat sa ne mutam,nu stiu din ce motiv si nici nu ma intereseaza. A fost cea mai buna decizie a lor,pacat ca au murit doua luni mai tarziu. Nu imi pasa,nu i-am iubit niciodata,asa cum nu ii iubesc nici pe bunici fiindca m-au trimis din nou in locul acesta. Ma apropii de scoala. Curtea este neschimbata,ca acum unsprezece ani. Intru in scoala si ma duc spre biroul directorului,care este si Hokage-ul satului. Nu ma obosesc sa bat la usa. La birou se afla o doamna de vreo douazeci si opt-douazeci si noua de ani,blonda. Aceasta se uita mirata la mine,nestiind cine sunt.

-Te pot ajuta cu ceva?Ma intreaba iritata de nepolitetea mea.

-Ma numesc Misaki Kimura,noua eleva.

Aceasta ia niste acte de pe birou si incepe sa le rasfoiasca. Dupa doua minute termina de rasfoit si isi ridica capul zambind. Imi spune ca sunt in echipa antrenata de Kakashi Katake si ca ei se antreneaza in padure. Perfect,asa mi se intampla daca intarzii. Ies din scoala si incep sa alerg spre padure. Nu imi trebuie mai mult de cinci minute sa ajung,sunt foarte rapida fiindca imi concentrez chakra pe picioare. Cand ajung in padure incetinesc si merg la pas. Dupa cativa copaci vad un grup de trei elevi care se antreneaza. Ei trebuie sa fie. Cand ajung aproape de ei,ma sprijin de un copac. Ei isi intorc privirea spre mine parca fiind deranjati de prezenta mea. Deja imi sunt antipatici.I n fine,trebuie sa ma asigur ca aceasta este echipa,poate ma insel.

-Echipa sapte?Intreb eu indiferenta.

-Da.Aud pe cineva raspunzand din spatele meu.
Ma intorc si constat ca cel care a vorbit este un barbat cu par gri,partea de jos a fetei si ochiul stang fiind acoperita. Acesta poarta o pereche de pantalori de trening albastru inchis ,la fel si bluza iar peste o vesta verde specifica rangului jounin.

-Eu sunt noua eleva,Misaki Kimura.

-A,da.Uitasem ca azi e marti.Ei sunt colegii tai de echipa Naruto,Sasuke si Sakura.Ca sa iti testez abilitatile te voi supune unui test.Sakura,te vei lupta cu Misaki.

-Floare la ureche.Raspunde Sakura increzatoare.

Este prea increzatoare fetita,nu stie cu cine se pune. As putea sa o omor chiar acum dar cred ca as fi data in urmarire. Ea incearca sa ma loveasca pe la spate,dare eu fiind mai rapida ma feresc rapid. Vazand ca nu ma poate ataca pe la spate isi trage bine manusile si da in pamant,acesta despicandu-se in doua. Se presupune ca trebuie sa cad in aceasta,dar sar peste ea ajungand in fata Sakurei. Ii pun un deget pe frunte iar in urmatorul moment se afla 10 metri mai incolo .Nu a fost ceva greu.


[Imagine: bloody62.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Flori purtate de vant - de Whisky - 09-11-2010, 11:59 PM
RE: Flori purtate de vant - de Moon princess - 10-11-2010, 05:24 PM
RE: Flori purtate de vant - de Marina. - 11-11-2010, 01:22 AM
RE: Flori purtate de vant - de Assyria - 11-11-2010, 07:27 PM
RE: Flori purtate de vant - de Moon princess - 29-12-2010, 12:57 AM
RE: Flori purtate de vant - de Dufresne - 29-12-2010, 04:52 AM
RE: Flori purtate de vant - de Vero - 29-12-2010, 04:33 PM
RE: Flori purtate de vant - de Whisky - 12-01-2011, 11:46 PM
RE: Flori purtate de vant - de Vero - 13-01-2011, 12:30 AM
RE: Flori purtate de vant - de Xandra iubire14 - 13-01-2011, 08:56 PM
RE: Flori purtate de vant - de Mariah . - 14-01-2011, 12:44 AM
RE: Flori purtate de vant - de Dufresne - 14-01-2011, 05:05 PM
RE: Flori purtate de vant - de Marina. - 14-01-2011, 05:32 PM
RE: Flori purtate de vant - de Moon princess - 22-02-2011, 10:50 PM
RE: Flori purtate de vant - de Rose ^^ - 23-02-2011, 12:29 AM
RE: Flori purtate de vant - de Vero - 23-02-2011, 02:48 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.438 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Flori de cerneala . Biscu' iz back ^^ 7 3.845 26-07-2011, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  Memoriile unei Flori Ymequa 12 7.276 10-04-2011, 05:41 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Dragoste purtata de vant Monica Wksv 24 11.059 22-06-2009, 09:52 AM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)